Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kresilias

Decapat
Arkadaşlar bir internet sitesinden oyun için alt yazı dosyası indirmek istedim daha sonra kurduğumda "truva" denen virüsler PC'ye bulaştı ardından Steam hesabıma da indirdiğim oyunların resimleri ".wwty" uzantısı adını aldı ve oyun resimleri gitti hatta oyunlar açılmadı biraz araştırdım bu wwty virüsü PC'deki resim, video ve diğer dosyalarımızı kontrol ediyormuş ve birçok dosyanın uzantısını kendi ismiyle değiştiriyormuş, hatta bazı dosyaların yerini dahi değiştirdi bilgisayarımdan buna şahit oldum mesela bir uygulamaya tıkladığımda "bu uygulama dosyası bulunamadı" şeklinde hata yazısı verdi. Ardından ayarlardan "Windows hakkında" kısmına tıkladığımda sunucuya bağlanılamıyor şeklinde bir yazı çıktı, bu arada Windows ve Steam hesaplarım açıkken oldu bu olanlar acaba Windows ve Steam hesabım tehlikede midir olası bir durum için şifrelerini değiştirmeli miyim bunu da yazar mısınız? Sizden ricam bu konuda bilgili arkadaşlar bu virüsten tamamen nasıl kurtulabileceğimi anlatabilir mi PC'ye tamamen format atsam düzelir mi yoksa onun haricinde antivirüs programları tamamen kaldırabilir mi? Bildiğiniz ve güvendiğiniz antivirüs program ve yazılımları var ise paylaşırsanız çok sevinirim.

Çözüm
Temiz kurulumdan kastınız format mı? Ayrıca Windows 11 hesabımın ürün anahtarını tekrar yazıp formattan sonra tekrar Windows'u etkinleştirirsem virüs tekrar aktif olmaz değil mi, zaten Steam ve e-posta adresimin şifresini değiştirip yapacağım bunu bir sorun teşkil etmez değil mi?

Windows 11 ürün anahtarını tekrar etkinleştirmeniz sorun oluşturmaz, evet temiz kurulum formattır.

Geri
Yukarı