X3440 Radeon HD6850 Sistem Yük Altına Girdiğinde Görüntü Gidiyor

|-Hakan-|

Hectopat
Öncelikle selamünaleyküm, yaklaşık 4-5(belki de 6)gündür ekran kartım yük altına girdiğinde(FurMark, GTA 5, r6s, Payday2 vs.) Gibi program ve oyunlarda ekranım gidiyor. Arka planda bir ses varsa loop(döngü) şeklinde devam ediyor. Normal kullanımında(internet vs.) Hiçbir şekilde ekran gitmiyor.

Denediklerim;
PSU'yu test etmek // bilgisayarcıda yeni bir PSU taktık ama sorun devam etmekte.
Kasa içi kabloları söküp toz varsa kompresör yardımıyla atmak.
Termal macun yeniledim(işlemci, ekran kartı)
Kasa içi hava akışı için düzgün bir ortam ayarladım.
Format attım(2 disk var sadece 1'ine attım diğerinde sadece oyunlarım var).
Mevcut kurulu sürücüyü DDU yardımıyla silip güncel olanı yükledim(en güncel sürümü 2015'de çıkmış zaten)

Sistemim;
Xeon X3440 stock.
Gigabyte GA-P55-US3l rev2.1
Sapphire Radeon HD6850 1GB 256Bit.
WD Blue 320GB(C diski),WD Black 500GB(D diski).
Corsair vengaence 8 GB 1600MHz, Kingston 4 GB 1333MHz.
Snowman M.200 kule tipi soğutucu.

Not: 1X HDMI to VGA, 1xdp to VGA dönüştürücü mevcut(çift monitör)
Not 2: AIDA64 üzerinden sistemi yük altına soktum 5dk 16sn süreyle bir şey olmadı hemen bunu yaptıktan sonra FurMark üzerinden ekran kartını yük altına soktuğumda 2 ya da 3'üncü saniyesinde ekran gitti.
Not 3: Bazen furmak testini sorunsuz geçiyorum, bazen de ekran gidiyor.

Buraya kadar okuyup da yardım edenlere(etmeye çalışanlara)çok teşekkür ederim. <3

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartının sıcaklık değerlerini kontrol et. Daha önce Sapphire HD7850 ekran kartı kullanmıştım ve overclock yaptıktan sonra bu sorunu yaşamıştım. Sıcaklık değerlerini kontrol ettiğimde ekran kartım 65-70 dereceyi geçmiyordu fakat unuttuğum bir şey vardı. Ekran kartı bağlantı yeri sıcaklığı.
Daha sonra ekran kartı bağlantı yeri sıcaklığının 90 dercelerde olduğunu gördüm ve sorunu çözdüm. Yani demek istediğim ekran kartı bağlantı yeri sıcaklığının çok fazla ısınması olabilir bunu kontrol etmeni şiddet ile tavsiye ederim.

Ekran kartının sıcaklık değerlerini kontrol et. Daha önce Sapphire HD7850 ekran kartı kullanmıştım ve overclock yaptıktan sonra bu sorunu yaşamıştım. Sıcaklık değerlerini kontrol ettiğimde ekran kartım 65-70 dereceyi geçmiyordu fakat unuttuğum bir şey vardı. Ekran kartı bağlantı yeri sıcaklığı.
Daha sonra ekran kartı bağlantı yeri sıcaklığının 90 dercelerde olduğunu gördüm ve sorunu çözdüm. Yani demek istediğim ekran kartı bağlantı yeri sıcaklığının çok fazla ısınması olabilir bunu kontrol etmeni şiddet ile tavsiye ederim.

Maalesef şu anda deneyemeyeceğim bu sefer ekran kartım çalışıyor ama görüntü vermiyor. :(

Geri
Yukarı