X3440 ve RX 570 Sistem

Zelmore

Hectopat
Merhaba dostlar. Elimde Esonic marka H55KCL model bir anakart bulunmakta. İşlemcim Xeon X3440 ve rx 570 sipariş vermeyi planlıyorum. Sorum şu; İşlemcime OC yapmadan (şuanki anakart desteklemiyor) darboğaz yaşar mıyım? Darboğaz yaşayacaksam OC yapabileceğim bir anakarta (p55 gibi) upgrade etmek mantıklı mıdır? (alacağım performans artışı vereceğim miktara değer mi?) Ve son olarak, anakart tavsiyesi verebilir misiniz?

Evet darboğaza uğrarsın ve bu darboğaz öyle OC yaparak kurtarabileceğin bir darboğaz olmaz. P55 gibi anakarta para vereceğine komple işlemciyi ve anakartı değiştirmende fayda var. Eğer RX 570 kullanmak istiyorsan.

Evet darboğaza uğrarsın ve bu darboğaz öyle OC yaparak kurtarabileceğin bir darboğaz olmaz. P55 gibi anakarta para vereceğine komple işlemciyi ve anakartı değiştirmende fayda var. Eğer RX 570 kullanmak istiyorsan.
Açıkçası o kadar yüksek bütçem yok, biriktirip DDR5 sistemler çıktığında komple pcyi yenilemeyi planlıyordum. En uygun tavsiyen nedir?

Ben 1.39V'da delidli şekilde 4.GHz de kullanmaktayım tamamen stabil şekilde. Şöyle söyliym, fırsatım olduğunda zaten güncel sistem toplayacağım, bunun dışında BF1 oynuyorum şuan sadece, 64 kişilik modda birkaç map dışında sorunsuz oynuyorum LOW'da, low sebebi düşmanların daha iyi görünmesi, ama ucu ucuna yetiyor yetmiyor diyeyim oyuna ve karta, yerinizde olsam illa eski sistem toplayacaksanız 3570K veya 2500K gibi anakartı OC'e uygun şekilde toplamanızdır, RX570'e çok daha rahat yeterler.
Bu arada stok X3440 ile ağlarsınız şimdiden söyleyeyim. OC'siz unutun zaten.
Ekleme: Yetme yetmemeyi açıklayayım, bir map girdim dün daha önce girmemiştim, CPU LOAD %100 lere vuruyor bazen öyle diym, çoğu mapte sıkıntısız oynuyorum 1080P çözünürlükte ama RX570'i kısıtlamasının yanında zaten BF1'in işlemci gereksinimine yetmiyor :)
Size tavsiyem düşük bütçeli ve riskli eski sistem toplayacaksanız minimum 2500K ve oc uygun anakartı ile minimum fiyata bulmaya çalışmanızdır.
Bir diğer tavsiyem güncel sistem toplamadan evvel geçici bir güncele yakın sistem toplamanızdır. Örn:1600'lü felan bir sistem.

Ben 1.39V'da delidli şekilde 4.GHz de kullanmaktayım tamamen stabil şekilde. Şöyle söyliym, fırsatım olduğunda zaten güncel sistem toplayacağım, bunun dışında BF1 oynuyorum şuan sadece, 64 kişilik modda birkaç map dışında sorunsuz oynuyorum LOW'da, low sebebi düşmanların daha iyi görünmesi, ama ucu ucuna yetiyor yetmiyor diyeyim oyuna ve karta, yerinizde olsam illa eski sistem toplayacaksanız 3570K veya 2500K gibi anakartı OC'e uygun şekilde toplamanızdır, RX570'e çok daha rahat yeterler.
Bu arada stok X3440 ile ağlarsınız şimdiden söyleyeyim. OC'siz unutun zaten.
Ekleme: Yetme yetmemeyi açıklayayım, bir map girdim dün daha önce girmemiştim, CPU LOAD %100 lere vuruyor bazen öyle diym, çoğu mapte sıkıntısız oynuyorum 1080P çözünürlükte ama RX570'i kısıtlamasının yanında zaten BF1'in işlemci gereksinimine yetmiyor :)
Size tavsiyem düşük bütçeli ve riskli eski sistem toplayacaksanız minimum 2500K ve oc uygun anakartı ile minimum fiyata bulmaya çalışmanızdır.
Bir diğer tavsiyem güncel sistem toplamadan evvel geçici bir güncele yakın sistem toplamanızdır. Örn:1600'lü felan bir sistem.
Hocam elimde sistem var, mevcut ekran kartı -HD 6790- yetersiz geldiği için rx 570 alma kararı aldım. Öyle full detay veya full performans alma takıntım yok. Sadece oyunlarda 60 fps alayım istiyorum. (rainbow six siege, witcher 3, watch dogs...) belki eski ekran kartımı satıp birkaç ay sonra ancak yeni anakart + işlemci almam mümkün olur.

Hocam elimde sistem var, mevcut ekran kartı -HD 6790- yetersiz geldiği için rx 570 alma kararı aldım. Öyle full detay veya full performans alma takıntım yok. Sadece oyunlarda 60 fps alayım istiyorum. (rainbow six siege, witcher 3, watch dogs...) belki eski ekran kartımı satıp birkaç ay sonra ancak yeni anakart + işlemci almam mümkün olur.
Bu sorularınızı net cevaplayamam sebebi o oyunları oynamıyor olmam, bunun yanında mesela ben BF4 Ultra ayarlarda hiçbir sorun yaşamıyorum ancak BF1 işlemciye öyle yük bindiriyorki doğal olarak oyunu oynatmaya yetemiyor ve yoğun sahnelerde kartım güçlü olduğu halde FPS' 50 lere düşüyor anlık bile olsa ki dediğim gibi nerede ne zaman nasıl takılacağı belli olmuyor işlemci %80-90 larda LOAD halinde devamlı, R6'da sorun olacağını sanmam ama dediğim gibi oyuna yetemiyorsa işlemci zaten ekran kartını geçtim.
Ekleme: Monitörüm 72Hz. Alıştım ve FPS 60'a bile düştüğünde kasıyor hissi uyandırıyor.

mevcut ekran kartı -HD 6790- yetersiz geldiği için rx 570 alma kararı aldım. Öyle full detay veya full performans alma takıntım yok.
O halde Rx 570 yerine başka bir ekran kartı alarak daha ucuza kapatabilirsin. İlla RX 570 alacaksan sistemi komple yenilemen gerekiyor. Eğer elinde zaten sistemin varsa bu sistemine en uygun ekran kartını al. GTX 950 önerimdir. Muhtemelen saydığın oyunlarda da çok rahat bir performans alabilirsin. Aliexpress de şu aralar oldukça ucuzladı GTX 950.

Bu sistemde 8GB RAM de varsa Pubg da Low'da 60 FPS alırsın.
Rainbow Six: Siege Low ayarlarda 116.9 FPS ve Medium ayarlarda 58-60 FPS alırsın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı