X4 860K İçin Soğutucu Önerisi

ZombiQ

Kilopat
Yer
Ankara
Başlıkta belirttiğim işlemciye sahibim ve geçenlerde çok ısınmasıyla ilgili bir konu açmıştım ve orda stok fanla 70 dereceler yük altında normal demişlerdi. Oyunlara girmeden önce SpeedFanla işlemcinin fanını %100'e çıkarıp giriyorum. Birkaç gün önce bilgisayara GTA 5 yükledim işlemcinin 97 dereceye kadar çıktığını gördüm. Birkaç soğutucu buldum ama buraya danışmak daha iyi olur diye düşünüyorum. Bütçe 75-125 arası.

Bulduklarım:
Zalman Cnps5x
Deep Cool Gammaxx S40
Cooler Master CM Hyper T4

Anakartım gigabyte f2a68hm ise o sorun kronik,galiba işlemci değilde anakartın chipseti ısınıyor ve programda ayırt edemediği için işlemci ısınmış gibi gösteriyor,işlemci fanını otomatik e al bak sıcaklık 90 falanken elini fanın demirine koy elini yakmazsa zaten o ısınmıyordur fan içinde şunu öneririm,bende alacağım Dark Fan

Aida64 ile kontrol ediyorum sıcaklığı onun doğru söylediğini söylüyor çoğu kişi ve de biostan girip kontrol ettim bir fark yok. Zaten bu işlemcinin çok ısındığında şikayetçi olan bir sürü insan var stok fanla olacak iş değil gibi gözüküyor.

Arkadaşım bu kadar çok ısınmaz bende de vardı bir ara o işlemci OC yaptığımda stress testinde 115' lere çıkıyordu Cpu Packed Hw İnfo programında MB1 veya MB 2 olması lazım işlemci, Aida 64 doğru göstermesi lazım ekran görüntüsü paylaşsana bir. 70 derece' yi geçmemesi lazım.

Stress Testinde oyunlardaki kadar sıcaklık çıkmadı nedense ama mesela Gta 5e girdikten 10 dakika sonra kasanın yan tarafına el değmiyor.
stabilitytest.png

Oyunlarda 90a çıkmıyorsa bile kasaya el değmemesi olayı için bile soğutucu almayı düşünüyorum. Tavsiye ettiğiniz var mı?

Valla ben pek sıvı soğutmaya ihtiyaç olacağını düşünmem ama bakır ısı borulu dikey fanlı soğutucular iş görür. Şunlara bakabilirsiniz.
Google

Oyun oynarken stress testtekinden farklı sonuçlar gösteriyor AIDA64. Üstte dediğim gibi GTA 5te 97 dereceyi gösterdi oyunu kapatır kapatmaz 5-10 derece düşüveriyor değer. Lakin kasaya dokunamıyorum. Buna çözüm bulamadım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı