X4 860K İçin Soğutucu Önerisi

Oyun oynarken stress testtekinden farklı sonuçlar gösteriyor AIDA64. Üstte dediğim gibi GTA 5te 97 dereceyi gösterdi oyunu kapatır kapatmaz 5-10 derece düşüveriyor değer. Lakin kasaya dokunamıyorum. Buna çözüm bulamadım.
Bende aynı işlemciyi Venom Atto ile kullanıyorum performansından gayet memnunum.

Ters taktım soğutucuyu o yüzden yanlış bilgi vermek istemiyorum. Yarın tam kesin bilgi veririm.
Merakla bekliyorum. Bilgisayarımın ısınan parçasının kuzey köprüsü olduğunu öğrendim işlemci sıcaklığı 80e dayandığı için en fazla 65-70 derecelerde tutacak ucuz bir işlemci soğutucusu ve kasanın ön ve yan taraflarına birer kasa fanı alarak sorunu çözmeyi planlıyorum.

Merakla bekliyorum. Bilgisayarımın ısınan parçasının kuzey köprüsü olduğunu öğrendim işlemci sıcaklığı 80e dayandığı için en fazla 65-70 derecelerde tutacak ucuz bir işlemci soğutucusu ve kasanın ön ve yan taraflarına birer kasa fanı alarak sorunu çözmeyi planlıyorum.
IMG_20161006_222622.jpg

Bununla Venom kullanıyorum. Değerleri fan yönünü değiştirince paylaşırım.

Yükte 60 derece güzel bir rakam. Peki yük altındayken fan sesi yüksek mi? Bir de son olarak CpuFan yuvasına mı yoksa kasa fanı yuvasına mı taktınız sistem toplama rehberinde cpufan yuvasında kontrol edilemiyor demişlerdi.
1500 rehberindekine göre taktım şimdi fanın yönünü değiştirdim yeni termal macun da sürdüm. 40 dereceye kadar düştü. Şimdi The Witcher 3 performansına bakacağım derece durumunu bilgilendiririm. AIDA 64 tam sürüm olmadığı için stress testini CPU-Z adlı programda yaptım. Sıcaklık 41 dereceye kadar çıktı.

Deep Cool Gammaxx S40 sipariş etmiştim. Bugün geldi ve montajını yaptım şu an stress testte 56 derece oyunlarda 50-55 arası işlemci sıcaklığı alıyorum. İlgi gösterenlere teşekkürler sorun çözüldü.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı