X4 950 ve GT 1030 Sistem Uyumlu mu?

OMGCreative

Hectopat
Geçen gün bilgisayarımın 5 parçasını da farklı sitelerden toparladım. Bunlar;
Fakat şu an büyük bir sıkıntı içerisindeyim parçalarımı aldıktan sonra bu sistemi toparladıktan sonra Anakart çalıştıktan ve işlemciyi çalıştırdıktan sonra RAM kısmında hata veriyor. Ekran kartına daha geçmeden.

Sizce bu sistemin parçaları birbiriyle uyumsuz mu? Bu forumdan ortak karar sonunca uzunca bir münazaradan sonra karar vermiştik bu sisteme. Acaba anakarttan kaynaklı bir sorun mu oluyor? Lütfen yardım edin :cry::(

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunum şu şekilde; Eski bir PSU vardı onu ücretsiz temin ettim 300W. Fakat bu şuan ki anakartım da 8 pin güç bağlantı yeri varken bu PSU da 4 pin var. Bununla mı ilgili yoksa başka bir sorun mu var bilmiyorum ama elimdeki rami yeni almama rağmen anakarta gelen güç RAM kısmına gelince ışığı sönüyor ve sürekli çalıştırmaya çalışıyor ışığı yanıp kalıyor. Sorunum bu şekilde. Tam anlayamadı sorun uyumsuz olmalarında mı yoksa PSU da mı yoksa Ram de mi çözemedim.
Işık yanıp sönme olayı bu videodaki 10.05 ten itibaren bakabilirsiniz. 10 15 saniyeliğine gösteriyor.

Sorunum şu şekilde; Eski bir PSU vardı onu ücretsiz temin ettim 300W. Fakat bu şuan ki anakartım da 8 pin güç bağlantı yeri varken bu PSU da 4 pin var. Bununla mı ilgili yoksa başka bir sorun mu var bilmiyorum ama elimdeki rami yeni almama rağmen anakarta gelen güç RAM kısmına gelince ışığı sönüyor ve sürekli çalıştırmaya çalışıyor ışığı yanıp kalıyor. Sorunum bu şekilde. Tam anlayamadı sorun uyumsuz olmalarında mı yoksa PSU da mı yoksa Ram de mi çözemedim.
Sorun çok yüksek ihtimalle PSU'nuzda. Mümkünse 80+ sertifikası olan modern bir psu'da deneyiniz.

Çünkü aynı fiyata daha güçlü bir işlemci almış olacak. X4 950 eski bir mimari kullanıyor. Kronik ısı sorunu var. İşlemci %100 yük altında 90-95 derece sıcaklıklara ulaşabiliyor. Aldığım dönemde Athlon 200GE olsaydı, yanina bile yaklaşmazdım.

Çünkü aynı fiyata daha güçlü bir işlemci almış olacak. X4 950 eski bir mimari kullanıyor. Kronik ısı sorunu var. İşlemci %100 yük altında 90-95 derece sıcaklıklara ulaşabiliyor. Aldığım dönemde Athlon 200GE olsaydı, yanina bile yaklaşmazdım.
Evet ama geçen aya kadar yine aynı forum sitesinde yani burada sorduğumda herkesin ortak fikri X4 950 veya Ryzen 1200 olarak belirdi. Ki zaten işlemci sıkıntımdan ziyade sorunum yukarıda belirttiğim gibi.
O ışık kolay sorun tespit etme ışığı. Bilgisayarınızı açarken kaç kere ve ne kadar uzun yanıp söndüğünü yazar mısnız?
Bilgisayar tamircisinde toparladık. Tam hatırlamıyorum ama 1 kez yanıyor 5 saniye gecikmenin ardından yine aynı slot yanmaya başlıyor. Toplamda 2 birincisi kısa ikincisi uzun.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı