X470 3466 OC anakarta 4000 MHz RAM takılır mı?

burhanzenginn

Decapat
Anakartim MSI X470 GAMING Plus 3466OC geçenlerde 4000 MHz CL18 RAM aldim nasıl verimlilik alabilirim, BIOS değişmiş midir? Anlamıyorum fazla bu sürümden.

Son düzenleyen: Moderatör:
O anakartın overclock testlerine youtubedan bakabilirsiniz. Veya msi resmi sitesinde test edilen bellek listesi mevcut. Takabilirsiniz. Ne kadar destekleyeceğini bios ayarlarından görebilirsiniz. Büyük ihtimal ilk takınca 2133 mhz de çalışacak ve siz bellek profillerinden arttıracaksınkz. İyi forumlar.
Bazen desteklenenin üstüne çıkabiliyor. Tek Ram takarsanız çıkma olasılığı daha yüksek

Bellekleri kırmızı renkli slotlara takın. BIOS'a girip XMP açacaksınız. Oradan uygun profili seçip ayarlarınızı kaydedip çıkacaksınız. Bu kadar. Ryzen 3000 serisi bir işlemciniz varsa 4000 MHz olarak kullanabilirsiniz.

Bellekleri kırmızı renkli slotlara takın. BIOS'a girip XMP açacaksınız. Oradan uygun profili seçip ayarlarınızı kaydedip çıkacaksınız. Bu kadar. Ryzen 3000 serisi bir işlemciniz varsa 4000 MHz olarak kullanabilirsiniz.
Fakat sitesinde "Supports DDR4-3466(OC) Memory" yazıyor. Bu alınabilecek en yüksek hız değeri değil mi?

2700X var MSI BIOS'una kafam basmadı çok kullanışsız eskisi çok iyiydi RAM'ler 2133'de calisiyor XMP profili seçip kaydediyorum ama olmuyor RAM bilgilerini görebileceğim program söyler misiniz kacta çalıştığı falan.

BIOS güncellemeri ile verilen destek yükselebilir. O sayfada yazılanları güncellememişler. Destek sayfasına girip uyumluluktan Memory by RX-3X00 listesini kontrol edin. 4400 MHz'e kadar destek görünüyor.

XMP'de "Profil 1" seçip kaydedip çıkın.
CPU-Z programıyla kontrol edebilirsiniz. gözüken değeri 2 ile çarpımı size kaç MHz'de çalıştığını gösterir.
BIOS güncellemeri ile verilen destek yükselebilir. O sayfada yazılanları güncellememişler. Destek sayfasına girip uyumluluktan Memory by RX-3X00 listesini kontrol edin. 4400 MHz'e kadar destek görünüyor.
Teşekkürler, öğrendiğim iyi oldu bundan sonra bu şekilde de kontrol edeceğim.

Geri
Yukarı