X5460 İşlemci ısınma sorunu

CptChivas

Hectopat
Merhaba. Ben eski sistem kullanıyorum. X5460 işlemcim var ve OC ile kullanıyorum. Ancak sıcaklık oyunlarda sürekli 80-85 derece civarlarında. Kule tipi çift fanlı soğutucu ve MX-4 macun kullanıyorum. Sıcaklık biraz rahatsız ediyor açıkçası. Sizce sıvı soğutma alsam değerler düşer mi? Sıvı soğutmaya değmez gibi düşünüyorum ama sıvı soğutucuların ömürleri ile ilgili bilgi sahibi değilim. Ortalama ömürleri ne kadar? Eğer uzun ömürlüyseler en azından yeni kasaya geçince onda kullanırım diyerekten şimdiden almak mantıklı olur mu sizce?

İşlemciniz için sıvı soğutma almak hiç mantıklı değil. Sıvı soğutma almaya kalksanız en azından 400 TL masraf etmeniz gerekecek. Overclock ayarınızla oynayarak ısıyı düşürebilirsiniz. Saat frekansı ve voltajı düşürmek çözüm olabilir.

İşlemciniz için sıvı soğutma almak hiç mantıklı değil. Sıvı soğutma almaya kalksanız en azından 400 TL masraf etmeniz gerekecek. Overclock ayarınızla oynayarak ısıyı düşürebilirsiniz. Saat frekansı ve voltajı düşürmek çözüm olabilir.

Bence de haklısınız. Peki ömür ile ilgili bilginiz var mı? 3-5 yıl civarında ömürleri varsa yani yeni sistemimde de kullanabileceksem alırım gibi düşünmüştüm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence de haklısınız. Peki ömür ile ilgili bilginiz var mı? 3-5 yıl civarında ömürleri varsa yani yeni sistemimde de kullanabileceksem alırım gibi düşünmüştüm.

Aşağıdaki konudaki yorumlara bir göz atın. Her teknolojik ürün sorun çıkarabilir ama kaliteli bir soğutucu uzun yıllar götürür diye düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı