Xeon X5460 ısınma sorunu

Mesut karaman

Centipat
Kardeşlerim Xeon X5460 G41T M7 sistemim 6 GB RAM ani FPS dusudlerinden ve kasa sicakligindan dolayı dandik sürdüğüm islemci macunu yerine arkadaşlarımın önerisi üzerine Cooler Master macun siparis verdim 90-95 arası işlemci sıcaklığı alıyorum bunu daha da aşağı indirmem icin ne yapmam gerek ve RAM'ler de ısınıyor aşırı derecede :( Isinmayinca çok akıcı yüksek ayarlarda oynuyorum ama anlamadım işlemciyi mideğişmem lazim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşlerim Xeon X5460 G41T M7 sistemim 6 GB RAM ani FPS dusudlerinden ve kasa sicakligindan dolayı dandik sürdüğüm islemci macunu yerine arkadaşlarımın önerisi üzerine Cooler Master macun siparis verdim 90-95 arası işlemci sıcaklığı alıyorum bunu daha da aşağı indirmem icin ne yapmam gerek ve RAM'ler de ısınıyor aşırı derecede :( Isinmayinca çok akıcı yüksek ayarlarda oynuyorum ama anlamadım işlemciyi mideğişmem lazim?
Stok soğutucu kullanıyorsan onu kule tipi bir soğutucu ile değiştirmen gerek. O işlemci stok soğutucu ile soğutulacak bir TDP değerine sahip değil.

O işlemci stock soğutucuda çalışacak gibi değil X5460 için kule soğutucu aldım boşta iken yine 40 50 derece arası oyunda ike 50 60 derece arasında gidiyor yapmanız gereken iyi bir soğutucu almanız.
İşlemciyi mi değişmem lazim.

Işlemciye overclock yapınca gayet iyi bir işlemci oluyor yazdığım gibi iyi bir soğutucu almanız gerek.

O işlemci stock soğutucuda çalışacak gibi değil X5460 için kule soğutucu aldım boşta iken yine 40 50 derece arası oyunda ike 50 60 derece arasında gidiyor yapmanız gereken iyi bir soğutucu almanız.

Işlemciye overclock yapınca gayet iyi bir işlemci oluyor yazdığım gibi iyi bir soğutucu almanız gerek.
Ben boşta 29 derece alıyorum sizde bir sıkıntı olabilir.

Olabilir belki de sıcaklık gösteren program tam göstermiyordur.
Pardon yanlış söylemişim normal hızında 30 35 civarı veriyor 3.50GHz'de 40 50 veriyor boşta.

Son düzenleme:
Olabilir belki de sıcaklık gösteren program tam göstermiyordur.
Pardon yanlış söylemişim normal hızında 30 35 civarı veriyor 3.50GHz'de 40 50 veriyor boşta.

Abi sizin ne güzel ya benim overcloksunuz 3.16 GHz de bu sorunu veriyor ve soğutma zalman yari bakır soğutmalı :(
Biosuda modlamistim sogutucum mu bozuk acaba

Benim anakart overclok kapalı 3.16 ile böyle davranıyor
Termal macunum dandik idi ondan olabilir mi deceğim ama sizin söylediklerinize bakar isek bu kadar olmaz yahu bi soğutucu onerir misiniz
Termal macunum dandik idi ondan olabilir mi deceğim ama sizin söylediklerinize bakar isek bu kadar olmaz yahu bi soğutucu onerir misiniz yada anakartimi degistireyim

Son düzenleme:
Abi sizin ne güzel ya benim overcloksunuz 3.16 GHz'de bu sorunu veriyor.

Isınması aşırı normal çünkü X5460 çok ısınan bir işlemci
.

.

Overclock yapmak istiyorsan ASUS P5G41T serisine bakabilirsin veya Gigabyte P45-UD3lr alabilirsin.
Ben soğutucu araken silverston soğutucuyu bu fiyata bulsaydım gözüm kapalı alırdım. Ama senin tercihin.
70 lira felen bütçem
bunu alabilirsin

Yeni konular

Geri
Yukarı