X570 Anakarta PCI-E 4.0 SSD Tavsiyesi

ASUS X570 (Wi-Fi)
R5 3600 (3600X modelini düşündüm ama sanırım boş masraf olacak )
32 GB 3200 CL16 RAM
Bir de PCI 4.0 SSD onu da arıyorum.
Kasa ve PSU hala seçmedim tavsiyeleriniz varsa öğrenmek isterim.

ASUS X570 (Wi-Fi)
R5 3600 (3600X modelini düşündüm ama sanırım boş masraf olacak )
32 GB 3200 CL16 RAM.
PCI 4.0 SSD.
Alırsan ekran akrtı için para kalmıyor ki ekran kartı ne alacaksın?

Ekran kartı ihtiyacım var 2-3 ay ekran kartsız idare edeceğim oyun amaçlı toplanıyorum sonuçta elimde GT630 2 GB 128Bit var bu idare eder beni sonra 1-2K ekran kartı alırım.

Hocam PCI 4.0 için 250GB veya 500GB var mı arıyorum yok.
1 TB'lik versiyonları en fazla okuma yazma oranına sahip oluyor. Ayrıca genellikle IOPS değerleri de daha yüksek 1 TB'liklerin. Nedenini bilmiyorum. Bilen varsa ve bu durumu açıklarsa biz de aydınlanırız.
Ayrıca PCI Gen 4.0 SSD'nin yanına PCI Gen 4.0 ekran kartı yakışır. O da AMD'nin 5700 XT ekran kartı. Ben de yükselteceğim ama ekonomik durumlar maalesef izin vermiyor.

1 TB'lik versiyonları en fazla okuma yazma oranına sahip oluyor. Ayrıca genellikle IOPS değerleri de daha yüksek 1 TB'liklerin. Nedenini bilmiyorum. Bilen varsa ve bu durumu açıklarsa biz de aydınlanırız.
Ayrıca PCI gen 4.0 SSD'nin yanına PCI gen 4.0 ekran kartı yakışır. O da AMD'nin 5700 XT ekran kartı. Ben de yükselteceğim ama ekonomik durumlar maalesef izin vermiyor.

Benim oyun ile işim yok o yüzden hız lazım çoklu işlem gücünün hızı o yüzden bana bu işlemci ve 500GB SSD çok çok fazla.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı