X570 vs B450 Anakart

İsteğimi yapmış olacağım. Stabil değeri bulasıya kadar önce voltajda sonra da saat hızında değişiklik yaparım. Soğutucu olarak ML360R, NH-D15 veya Dark Rock Pro 4 düşünüyorum sıcaklığı 85 dereceye kadar sorun etmediğim ve fanları %100'de çalıştıracağım için tek faktör silikon kalitesi. 🙂

Aman bilgisayarı yakma 😁

Yeni anakartlar ne zaman gelecekti?
X570'den sonra yeni nesil anakartların geleceğini bilmiyordum. Yeni gelecek anakartların tarihi belli miydi?
Elindeki bütçeye önerdiğim PSU'nun 750W olanını da alabiliyorsun ama ben sana yeterli olur diye 650W olanını önerdim. 650W SLI yapmayacaksan fazlasıyla yeterli olur.
RTX 2060S ve R5 3600'e biraz overclock da yapacağımızı varsayarsak 650W yeterli olur diyorsunuz yani.

Son düzenleme:
X570 tarafında işler iyice karısmıs. asagıdaki videoda hem mosfet hem de backplate sıcaklıkları konusunda büyük sıkıntı var gibi duruyor. asus ve gigabyte ok görünüyor ancak asrock bile VRM sıcaklığını 70-80 bandında sabitlemişken msi kartın PCB backplate sıcaklıklarının 125 derecelere çıkması çok ilginç. X570 çok ısınan bir chipset olmus ama 125 derece de hiç normal değil. diğer markalara göre 40-50 derecelik fark var arada. Asus TUF en iyi termal performansı gösteren anakart olmuş gibi duruyor.
1.jpg
https://www.youtube.com/watch?v=_7PkZwY9PWM&t

İleride sistemi yenilerim diye bende x570 anakart aldım. Hatta orta halli, giriş seviyesi, x570 anakart fiyatına dolu dolu b450 ve ya x470 alınabilirdi ama genel olarak çoğunluk x570 seçmem gerektiğini söyledi. Umarım pişman olmam. Çünkü benim amacım oyun oynamak sadece. Birde amd nin yeni çipsete geçme durumu da olduğu için biraz pişmanlıkta var açıkçası. Bilmiyorum aldık bir kere.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı