X570 vs B450

Sa arkadaşlar.

Ryzen 5 3600X kullanıyorum 3200 MHz'de RAM kullanacağım hangi ana kartı kullanma mı onerırsınız.
RX 570 im var ancak ilerde RX 5700 almak istiyorum yani hem 3.0 hem 4.0 PCI-e desteği çok onemlı :D.

X570 👍 Asus markasına bakmanızı tavsiye ederim

@Lemi Galip Gigabyte BIOS tarzı olarak biraz daha farklı o yüzden biraz daha zor olabiliyor.

Asrock ise OC konusunda diğer markalara nazaran daha kolay diyorlar bilemiyorum.

X570 Aorus Elite alınamıyor ise X570 Gaming X ve TUF daha mantıklı ama 8+4 CPU girişli PSU olmasına dikkat edin.

@Mithat Berhan Gigabyte'in en büyük avantajı bence 8 pin CPU güç bağlantısı, Aorus Elite ayirmistim. Stabil olmuyor diyorlar OC konusunda, @Shimada Sensei öyle bir cümle yazdı ki😁 resmini bile attım. Şöyle bir durum var 4. nesil işlemciler AM4 gelecek deniliyor. B450 Tomahawk en azından 4600X için yeterli olabilir mi? Bu da kafa karıştırıyor.

@Lemi Galip
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

4600X için yeter düşüncesindeyim hâlâ ama B550 anakartlar gelirse onlar daha iyi olabilir.

Eğer anakart bazında soruyorsanız X570 elbette fakat sizin işlemcinize B450 zaten yeterli. Ryzen 7 ve üzeri Ryzen 9 felan olsaydı X570 almanızı önerirdim. Ama ikisi de olabilir tabi anakart modeline bağlı.

Ama hem geleceğe dönük olsun hem de daha iyi bir anakartım olsun diyorsanız X570 tercih edebilirsiniz. Önerim Aorus X570 Elite modelidir.

@Lemi Galip
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

4600X için yeter düşüncesindeyim hâlâ ama B550 anakartlar gelirse onlar daha iyi olabilir.
B550 anakartlar gelmedi bir türlü.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı