X570 vs B550 anakart tavsiyesi

X570 VS B550 Anakart Tavsiyesi?

• MSI MPG X570 EDGE WİFİ 4400Mhz

Oy: 10 16,9%
  • MSI B550 TOMAHAWK

Oy: 26 44,1%
  • ASUS ROG STRIX B550-F GAMING

Oy: 18 30,5%
  • MSI B550 EDGE WİFİ Mİ

Oy: 5 8,5%

• Oy verenlerin toplamı
    59
Peki anakartın kendi Wi-Fi'sinden daha mı hızlı oluyor?

Genelde anakartın üzerindeki daha kaliteli olur. Wi-Fi değil zaten asıl fark. B550 Edge Wi-Fi B550-E ile eşdeğer sıcaklıklarda çalışabiliyor. Yani OC yapması çok daha kolay. B550-F'de keza ona yakın bir performans veriyor. Yani hem Wi-Fi hem de daha iyi kalite VRM için bence alınması en mantıklı model B550-F Wi-Fi ve B550 Edge Wi-Fi.

Genelde anakartın üzerindeki daha kaliteli olur. Wi-Fi değil zaten asıl fark. B550 Edge Wi-Fi B550-E ile eşdeğer sıcaklıklarda çalışabiliyor. Yani OC yapması çok daha kolay. B550-F'de keza ona yakın bir performans veriyor. Yani hem Wi-Fi hem de daha iyi kalite VRM için bence alınması en mantıklı model B550-F Wi-Fi ve B550 Edge Wi-Fi.
Ben ethernet kablosu ile kullanacağımdan wifi olanına 200 tl daha fazla ödeme yapmak istemedim ama yeni evden dolayı kablo salonda odama çekemiyorum Rog strix b550-f gaming kullanıyorum onun wifi'sine eş bir usb wifi arıyorum :/ wifili olanını almadığıma pişmanım

Gaming Edge dediğiniz B550-E'den daha soğuk çalışıyor hatta, ben yukarıda Tomahawk savunmuştum ama Gaming Edge daha iyi. Sıcaklık olarak en iyi 2. kart Gigabyte Aorus Master'dan sonra.

Geri
Yukarı