X99 Deluxe, Core i7 5970X Sisteme Yosemite Kurmak

skysertcan

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar
Aşağıdaki donanımdan oluşan ve şuan üzerinde kurulu olan ''Windows 10 technical 64 bit'' işletim sistemini kullanmaktayım. Bu donanım üzerine ''Mac OS X Yosemite'' işletim sistemini kurmayı planlamaktayım. İlk kez Mac işletim sistemi kurup kullanacağım. Biraz acemilik çekebilirim. Yardımlarınız için şimdiden hepinize çok teşekkür ederim.

Donanım:
  • INTEL Core i7 5960X Soket 2011-V3 3.0 GHz 20MB
  • ASUS X99-DELUXE LGA 2011-v3
  • Kingston 16GB (4x4GB) HyperX Predator DDR4 3000MHz
  • Sapphire Hd7950 Gddr5 3Gb 384Bit Amd Radeon Dx11.1
  • Corsair Force 120GB Sata3 SSD
  • Logitec USB klavye + mouse
  • OCZ 16 GB USB 2.0 Diesel flash bellek
Öğrenmek istediğim:

1.Mac OS X Yosemite sistemini flash belleğime yüklemem icin hangi programı kullanmamı tavsiye edersiniz?
2.Anakart bios ayarından özel bir ayar yapmam gerekekebilir mi?
3.Kuruluma başlamadan önce ve sonrası nelere dikkat etmem gerekirebilir?
4.Kurulum bittikten sonra ekstra bir şey yapmam gerekebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yardımların için teşekkürediyorum arkadaşım. Kurulum videolarını şuan izliyorum. Önerilere acığım :)
Recep Baltaş arkadaşımızın 'Yasomite iso'' imajını indiriyorum. (4-5 saat sürebilir. Ayrıca güzel paylaşımlari, incelemeleri içinde kendisine teşekkürediyorum.)
Bide şöyle bir durum daha var. Seagate 1.5TB saat2 hard diskim var.(Windows NTFS)
Üzerinde çok önemli fotoğraf, video dosyalarım var. Kurulum bittikten sonra bunlara zarar vermeden Mac OS X Yosemite sistemine entegre edebilirmiyim?
Windows NTFS dosya sistemine zarar vermeden dönüştürü programlar var mı?

Yosemite ISO VMware.iso dosyasını indirdim. (6.05GB)
Daha sonra Kington 8gb Datatreveler 2.0 usb flash belleğime format atıp. Win32 Disk İmager ile iso dosyasını flash belleğime yükledim.
Bios'a girerek ilk acılışı flash bellek, ikincisini SSD yaptım
Yine Bios menusunden ''Secure Boot'' bolumunde: ilk önce ''Windows UEFI mode''ve daha sonra ''Other OS'' yarları deneyerek sistem acılmasını denedim.
Sistem acıldıgında siyah ekran cıkıyor ve kursor sol ust kosede yanıp sonuyor.. ve oyle beklıyor.
Nerede yanlıs yapmıs olabılırım? Sorunun kaynağı nedir?

Merhaba senin sisteme yakın benım sıstemde :) i7 4790k asus delux z97 anakart asus gtx780rog 6gb 384bıt remlerde corsair mevrıcks kurdum ekran kartımı 0mb gördü anlamadım eskiden gtx 560ti vardı onu dırek tanıyordu bu devil kanyon işlemciler bu işler ıcın daha yeni her halde oyuzden beklemeklazım yada bılen bırılerınden yardım almak bende mac os x istıyom artık wın8 vs sarmıyor :)

Merhaba senin sisteme yakın benım sıstemde :) i7 4790k asus delux z97 anakart asus gtx780rog 6gb 384bıt remlerde corsair mevrıcks kurdum ekran kartımı 0mb gördü anlamadım eskiden gtx 560ti vardı onu dırek tanıyordu bu devil kanyon işlemciler bu işler ıcın daha yeni her halde oyuzden beklemeklazım yada bılen bırılerınden yardım almak bende mac os x istıyom artık wın8 vs sarmıyor :)

Ekran kartı olayı farklı bir iş. Bendede GTX 560 Ti var. Core 2 Duo sistemde benimde ekran kartımı tanımıyordu ancak i7-4790 ile tanıyo şak diye.

- Öncelikle RAW dosyasını indirip Win32 Disk Imager ile USB belleğinize yazın sistemden Secure Bootu kapatıp bi Clover ile boot edin. GraphicsEnabler=Yes ve GraphicsEnabler=No komutlarını ayrı ayrı deneyin. Bide BIOS ayarlarınızdan emin olun.

Merhaba arkadaşlar
Aşağıdaki donanımdan oluşan ve şuan üzerinde kurulu olan ''Windows 10 technical 64 bit'' işletim sistemini kullanmaktayım. Bu donanım üzerine ''Mac OS X Yosemite'' işletim sistemini kurmayı planlamaktayım. İlk kez Mac işletim sistemi kurup kullanacağım. Biraz acemilik çekebilirim. Yardımlarınız için şimdiden hepinize çok teşekkür ederim.

Donanım:
  • INTEL Core i7 5960X Soket 2011-V3 3.0 GHz 20MB
  • ASUS X99-DELUXE LGA 2011-v3
  • Kingston 16GB (4x4GB) HyperX Predator DDR4 3000MHz
  • Sapphire Hd7950 Gddr5 3Gb 384Bit Amd Radeon Dx11.1
  • Corsair Force 120GB Sata3 SSD
  • Logitec USB klavye + mouse
  • OCZ 16 GB USB 2.0 Diesel flash bellek
Öğrenmek istediğim:

1.Mac OS X Yosemite sistemini flash belleğime yüklemem icin hangi programı kullanmamı tavsiye edersiniz?
2.Anakart bios ayarından özel bir ayar yapmam gerekekebilir mi?
3.Kuruluma başlamadan önce ve sonrası nelere dikkat etmem gerekirebilir?
4.Kurulum bittikten sonra ekstra bir şey yapmam gerekebilir mi?

Merhaba,

Öncelikle kurulum yapmak için kullandığınız kurulum medyasının x99 (Haswell-E) desteğinin olup olmadığını kontrol edin. (unibeast kurulum, iso dan kurulum, .raw dosyasından kurulum)

Eğer x99 (Haswell-E) desteği yoksa kernel patch yapmanız gerekebilir.

Bir de aşağıda verdiğim linkleri kontrol edebilirsiniz.
Haswell-E (x99) kurulumu ile ilgili bilgi paylaşımları yapılmış.
Belki işinize yarar bir açıklama bulabilirsiniz.

Installing OS X Yosemite (Including X99) [Quick Hackintosh Tip]
Haswell-E + X99 Motherboard Temporary Guide - OS X 10.10
Bootloader - Trouble! X99, post installation issues, 10.10 Yosemite

Merhaba arkadaslar,
Yardım ve önerileriniz icin hepinize teşekkür ediyorum. Yarın okuma ve yazma degeri yuksek Lexar flash belleğim (usb3 )gelecek. Önerileriniz dogrultusunda tekrar denemelere baslayacagım.

Flash belleğimden kuruluma gectiğimde bu hata ile karşılaşıyorum:

IMG_1971.JPG

Haswell-E için kernel yaması gerekiyor. Yabancı forumlarda (tonymacx86 - insanelymac) buralara bi göz atabilirsin.

Kernel yaması nasıl yapılır bilmiyorum ve şuan tam burda takılıyorum..

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoya gore ekran kartından kaynaklandıgını ifade ediyor sanırım:

Untitled-1gh.jpg

IMG_1983.JPG

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı