Xbox 360 satın almadan önce yapılması gerekenler

1.olarak arkadaş 600 TL'den yavaş yavaş indirdi kimse almadı çünkü ben takip ettim durumu.
2.olarak piyasası düştü bunların alacağım cihaz kırık değil ve oyun yok bir de tek kol bu yüzden bana indirimle 300'e bırakacak.
3.olarak önce gidip deniyeceğim tabii 1 hafta garanti isteyeceğim gerekirse bir haftalık sözleşme yapacağım.

Gidip deneyip alacağım hocam tavsiyeleriniz nedir nelere bakayım?
600 lirada biraz şüpheli bi' fiyat. Almanızı önermem, ben daha 8 yaşındayken abim X360 aldığında konsol 400-500 liraydı (en azından öyle hatırlıyorum.). Şimdi ise daha JTAG olup olmadığı bi' konsola hemde 2020'de, piyasada az kalmışken, 600 lira. Şüphelenmeyelimde ne edelim? Tekrar söylüyorum, bence almayın.

600 lirada biraz şüpheli bi' fiyat. Almanızı önermem, ben daha 8 yaşındayken abim X360 aldığında konsol 400-500 liraydı (en azından öyle hatırlıyorum.). Şimdi ise daha JTAG olup olmadığı bi' konsola hem de 2020'de, piyasada az kalmışken, 600 lira. Şüphelenmeyelimde ne edelim? Tekrar söylüyorum, bence almayın.

Öncelikle yanıtlarınız için teşekkürler. Uzun zamandır bir konsol alacağım, alacağım diyorum alamıyorum. Ve gidip topladığım paranın yarısı ile kendime üniversite çalışma kitapları aldım...
Şimdi elimde kalan para ile bu konsolu almayı düşünüyorum; adamın evi belli, ailesi belli.
-Öncelikle cihazdan 1 hafta veya birkaç gün garanti isteyeceğim.
-Allah'ın izniyle hemen cihazı aldıktan sonra bir Xbox JTAG yapan yere gideceğim.
-Öncelikle bir CD oyunu takıp cihazı deneyeceğim ve bilgisi olan mağaza sahibiyle konuşacağım.
-Eğer sorunu varsa aldığım yere anında geri götüreceğim.
-Sorunu yoksa da JTAG yapıp kullanacağım.

Yapmayı düşündüğüm eylemlerin mantıklı olduğunu düşünüyorum siz ne diyorsunuz bu duruma?

Öncelikle yanıtlarınız için teşekkürler. Uzun zamandır bir konsol alacağım, alacağım diyorum alamıyorum. Ve gidip topladığım paranın yarısı ile kendime üniversite çalışma kitapları aldım...
Şimdi elimde kalan para ile bu konsolu almayı düşünüyorum; adamın evi belli, ailesi belli.
-Öncelikle cihazdan 1 hafta veya birkaç gün garanti isteyeceğim.
-Allah'ın izniyle hemen cihazı aldıktan sonra bir Xbox JTAG yapan yere gideceğim.
-Öncelikle bir CD oyunu takıp cihazı deneyeceğim ve bilgisi olan mağaza sahibiyle konuşacağım.
-Eğer sorunu varsa aldığım yere anında geri götüreceğim.
-Sorunu yoksa da JTAG yapıp kullanacağım.

Yapmayı düşündüğüm eylemlerin mantıklı olduğunu düşünüyorum siz ne diyorsunuz bu duruma?
600 liraya satan adam bi' kaç gün garanti vermez, onu söyleyeyim. Eğer adam kendine güveniyorsa, bi' kağıda "(Adınız) kişisine sattığım cihazı (herhangi bi' sayı) gün içinde bi' sorun çıkarsa, parasını geri vereceğimi kabul ediyorum." gibi bişey yazdırın, imza attırın. Aksi taktirde almayın.

600 liraya satan adam bi' kaç gün garanti vermez, onu söyleyeyim. Eğer adam kendine güveniyorsa, bi' kağıda "(Adınız) kişisine sattığım cihazı (herhangi bi' sayı) gün içinde bi' sorun çıkarsa, parasını geri vereceğimi kabul ediyorum." gibi bişey yazdırın, imza attırın. Aksi taktirde almayın.
Aynen öyle yapacağım, teşekkür ederim. 👍

Geri
Yukarı