XBOX 360 vs Playstation 3

lawrence

Kilopat
Yer
İstanbul
Merhaba arkadaşlar, daha önce belki binlerce konu açıldı ancak bu konuların hepsini okumak pek akıl karı gelmediğinden buraya sorup sizin kısa ama öz cevaplarınızı almak istedim. Ben şu aralar konsol almak istiyorum ama yeni nesil konsollara ve oyunlarına verecek kadar param yok. Onun yerine de xbox 360 ya da PS3 almayı düşünüyorum. Ancak hangisini daha uzun süreli kullanabileceğimi bilmiyorum. Yeni oyunlardan bir pes 14'ü bir de gta 5'i oynarım. Onun dışında önceden çıkmış benim oynamadığım bir sürü oyun var. Onlarla idare ederim ancak bu iki oyunda ve önceki oyunlarda hangisi daha iyi grafikler sunuyor ve hangisi daha akıcı? Bu konuda beni bilgilendirirseniz ,aynı zamanda online kısımlarına da kısaca değinirseniz çok güzel olur. Şimdiden teşekkürler.

(Şimdi bu konuyu buraya açma sebebime de değineyim, benim ps3 hakkında az da olsa bilgim var ancak xbox 360 hakkında durum böyle değil ve burada takılanların xbox konusunda daha bilgili olduğunu düşünerek bu konuyu buraya açtım.)

PS3 bir yıl daha uzun soluklu olacak ama XBOX 360'ta Kinect mevcut. Ayrıca XBOX 360'ta görüntü kalitesi daha iyi.

1 yıl daha derken 1 yıl sonra mı son bulacak yoksa xbox bittikten sonra 1 yıl daha mı oyun çıkacak ? Bir şey daha sorayım xbox ta görüntü daha iyi demişsin acaba gta 5 gibi oyunlarda akıcılıkta problem yaratır mı ?

XBox360'ta multiplayer için XBLGold istiyor PSN'de var mı? Yok (PS4'te de PSPlus istiyor ama sadece PS4'te) Ama XBLGold alırım diyorsan kesin XBox360 çünkü pnda Microsoft Points de var (Oyunlar için giysi vs alabiliyorsun ve sanırım oyunlardan da kazanılıyordu)

XBOX 360 kendine özel oyunları, güzel grafikleri ve o güzel gamepad ile en doğru tercih olacaktır. Birkaç ay öncesine kadar bende de vardı. XBOX 360'ı çok özledim şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hepinize cevaplarınız için teşekkür ederim fakat PS4 ocağa kadar 1000 tl'ye iner ise PS4 almayı düşünüyorum sizce iner mi ? Yoksa xbox 360 ve bir kaç oyun mu alayım ?
PS4 ocak ayına kadar 1000-1100 TL civarı olabilir. 1000 TL kesin bütçe çıkarırsan eğer bekle ve PS4 al. Eski nesil konsolları boş ver artık.

Ps4 Ocak ayına kadar imkanı yok 1000 TL'ye düşsün. 13 Aralıkla 1400 TL'den satışa sunulan bir ürün 18 gün içinde 400 TL ucuzlamaz.
Benim tavsiyem 2-3 ay beklemen yönünde olacak. Ps4 ve Xbox One çıksın, değerlendirilsin, ona göre tercih yaparsın.
Ama sen diyorsanki ben eski oyunları oynamak istiyorum Xbox 360 alabilirsin.
Bende Ps3'te vardı 6 ay önce sattım, Xbox 360'da vardı 1 ay önce sattım. Yani ikisine de hakim olan biriyim. Xbox 360 öneriyorum illa ikisinden biri diyorsan.

Ps4 Ocak ayına kadar imkanı yok 1000 TL'ye düşsün. 13 Aralıkla 1400 TL'den satışa sunulan bir ürün 18 gün içinde 400 TL ucuzlamaz.
Benim tavsiyem 2-3 ay beklemen yönünde olacak. Ps4 ve Xbox One çıksın, değerlendirilsin, ona göre tercih yaparsın.
Ama sen diyorsanki ben eski oyunları oynamak istiyorum Xbox 360 alabilirsin.
Bende Ps3'te vardı 6 ay önce sattım, Xbox 360'da vardı 1 ay önce sattım. Yani ikisine de hakim olan biriyim. Xbox 360 öneriyorum illa ikisinden biri diyorsan.

Aslında 15 tatilde almayı planlıyorum (sanırım 24 ocakta başlıyor) ve 1000tl toplayabilirim (oyun haricinde 1000tl oyun ile beraber maksimum 1300tl toplarım). Eğer oyunla birlikte 1300tl olursa o şekilde de alabilirim.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı