Xbox 9. nesil Controller kutudan tozlu çıktı

SerhatÇil

Femtopat
Daha fazla  
Trendyol'dan Xbox 9.nesil Wireless Controller aldim. Bugün kargo elime ulaştı. Kutuyu açtığımda gamepad toz içindeydi. Bu ürün 2.el mi kullanılmış oluyor? Kablo ile bağlantı yapılmıyormuş satıcı öyle diyor. Garantisi 2 yıl gözüküyor ama 8-9 ay gecmiş 11.2024 tebitiyor gözüküyor sizce iade etmeli miyim?

Trendyol'dan Xbox 9.nesil Wireless Controller aldim. Bugün kargo elime ulaştı. Kutuyu açtığımda gamepad toz içindeydi. Bu ürün 2.el mi kullanılmış oluyor? Kablo ile bağlantı yapılmıyormuş satıcı öyle diyor. Garantisi 2 yıl gözüküyor ama 8-9 ay gecmiş 11.2024 tebitiyor gözüküyor sizce iade etmeli miyim?

Kesinlikle etmelisin.

İthalatçı garantili, düşük yıldızlı satıcıdan almışsın büyük ihtimalle. İade et. Ayrıca 9. nesil controller kablo ile oynanıyor. Bizzat series s üzerinde öyle oynuyorum.

Ayrıca bu markaları çok önermem ancak bütçe varsa Mediamarkt, Vatan Computer vs. gibi yerlerden alın böyle ürünleri. Biraz fazla para ödersiniz ancak bizzat muhatap olabileceğiniz bir firma ve orijinal ürün elde edersiniz.

Bu gamepade 2600 TL verdim. Pliples 9.6 puan alan satıcıdan aldım puanı iyi diye güvendim. İade kodu olusturdum araya pazar girdi pazartesiye ilk işim iade etmek olacak.
Microsoft TR garantili diye güvendim. Microsoft'a 2 yıl garantili gözüküyorsa 8-9 ay gecmiş ve Type-C kablosuyla PC'ye bağlıyorum PC algilamiyor bile.
Haklısınız böyle yerlerden almamak lazım.

Satıcıya cevabı: Merhaba ürünler sıfırdır. Kutu aralarından toz giriyor genelde bu modellerde garanti durumu ülke giriş tarihidir. Faturanız ile garantiyi Microsoft'dan güncelleyebilirsiniz.

Bir şey daha soracaktim. Ben gamepadi açarken kutunun videosunu çekmedim ve pilleri kullandım. Bu iade de sorun teşkil eder mi para mı sorunsuz geri alabilir miyim?

Dosya Ekleri

• IMG_20230901_165541.jpg
    IMG_20230901_165541.jpg
    79,5 KB · Görüntüleme: 44
  • IMG_20230901_164913.jpg
    IMG_20230901_164913.jpg
    132,9 KB · Görüntüleme: 44
Son düzenleme:
@Harleen abi gamepadin kutusunu açarken biraz yırtıldı ve içinden çıkan pilleri kullandım iade ederken bir sıkıntı olur mu acaba?
Olmaz diye tahmin ediyorum ancak pil konusu biraz sıkıntı. Çünkü o piller tek tek satılmıyor. Yani satıcı firma o pillerin yerine yenisini koyamaz. Satıcıya bir sor iade etmeden önce. Durumu bildir.

@Harleen abi satıcıya yazdım böyle cevap yazdılar. Ne yapmamı önerirsiniz.
Yani iade kabul etmiyoruz diye bir şey yazmamış. İade talebini oluştur ve kargonu iyi paketle. Kolay gelsin. Sana tavsiyem biraz daha para biriktirip Mediamarkt üzerinden alman. Yada 2.el kovalayabilirsin çok oyun oynamayacaksan.

Yeni konular

Geri
Yukarı