Xbox Controller batarya almak mantıklı mı?

Teknolojik112

Hectopat
Daha fazla  
Sürekli pil değiştirmeye, evde pil aramaya, bulamayınca markete gitme işkencesi falan canımı sıkıyor artık. İnternette 9. nesil Xbox Controller için bataryalar 1000 TL civarında diye gördüm. 2 gamepad'im var sizce hangilerine almam mantıklı olur veya almam mantıklı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürekli pil değiştirmeye, evde pil aramaya, bulamayınca markete gitme işkencesi falan canımı sıkıyor artık. İnternette 9. nesil Xbox Controller için bataryalar 1000 TL civarında diye gördüm. 2 gamepad'im var sizce hangilerine almam mantıklı olur veya almam mantıklı olur mu?
Ben de 8 ay önce mediamrktan almıştım. Gayet rahat ve konforlu

O zaten vardı bende ama pil bitince şarja takıp bekleme olayı sıkıyor.
Hocam klavye için bende 2 tane normal pil 2 tane sarjlı hali var. Sarjı bitince normal olanı takıyorum sarj olana kadar kullanmaya devam ediyorum. Zaten hemen sarj oluyor çıkarıp sarjlı olanı takıyorum. Size de tavsiye ederim. En azından 5-10 tane sarjsız pil alsanız çok uzun bir süre size yeter bu döngü.

O zaten vardı bende ama pil bitince şarja takıp bekleme olayı sıkıyor.
Tek kontrolcü için 4'lü set alıp 2 aktif şarj aletinde 2 de yedek tutmak en konforlu çözüm aslında. Benim kullanımımda 2600 mah piller 1-1.5 hafta arası gidiyordu, şarjı biten pilleri çıkarıp yedekleri takıp %100 olup devam ediyordum. Xbox charge kit de kullanmıştım, oyun süresi 2600 mah GP pillerin yarısı, hatta üçte biri kadar dayanıyordu, şarja takmayı unutunca kabloluya dönmek yerine pil değiştirp %100 devam etmek daha konforluydu ama oyun sürenize göre şarj sıklığınız belki bunaltabilir. Ben hepsini çift kontrolcü için yapıyordum ve aynı anda bitmiyordu, dolu pilleri de şarj aletinde tutmadığım için saklama-arama vs. üşendirebiliyordu ama tek kontrolcü için pil konforlu diyebilirim.

Gayet mantıklı ancak şöyle de yapabilirsiniz; zaten elinizde şarj edilebilir pil ve şarj cihazı da var anladığım kadarı ile ve piller bitince şarj beklemeyi sevmiyorsunuz. Burada izleyebileceğiniz iki yol var:

1) Şarj bitince kablolu devam etmek. Batarya alsanız bile onun da şarjı bitince yine kablo ile devam edeceksiniz, değişen bir şey olmayacak. Kabloyu cihaza değil de prize takacaksınız o kadar. Sadece priz yakında ve cihaz uzakta ise mantıklı.
2) 2 tane daha şarj edilebilir pil alın. Bittikçe değiştirin. Bitenleri şarja takın, doluları kontolcüye takın ve siz yeni pilleri bitirene kadar zaten öncekiler dolacaktır. Şu an bulunduğunuz mevcut duruma göre en ekonomik çözümünüz bu şekilde.

Ancak pek tabii batarya da alabilirsiniz, bence gayet mantıklıdır almak ancak sizin yerinizde olsam, 2 tane daha pil alır, döndüre döndüre kullanırdım (ki zamanında tam olarak sizinle aynı koşullarda kaldığım bir durum oldu, 2 tane daha şarj edilebilir pil aldım, döndürüyorum şu an).

Çok mantıklı bir hamle yapmış olursunuz alırsanız. Ben 4 ay önce amazonun temmuz kampanyasında 900 tl ye almıştım ve 2 haftada bir şarj ediyorum yani bayağı uzun gidiyor.

Geri
Yukarı