Xbox Game Pass bilgisayar özelliklerine göre mi performans verir?

Deuslra0

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, geçenlerde karşıma Xbox Game Pass çıktı. Aylık 79 TL karşılığında konsol olmadan bilgisayarda çoğu oyunu oynayabiliyormuşuz. Önümüzdeki 2 ay içerisinde üst düzey yeni bir sistem toplayacağım ve aklıma takılan birkaç soru var.

1- Xbox Game Pass sabit bir FPS değeri mi sunuyor Max 120 FPS gibi, yoksa sistem özelliğine göre mi değişiyor, herhangi bir kasma durumu olabilir mi? (4070+R7600X)

2- Xbox Game Pass ile Ultimate arasındaki fark nedir?

3- Son sorum Game Pass, GeForce NOW gibi internet hızıyla mı oyun oynatıyor yoksa Steam gibi direkt yükleyip oynuyor muyuz?

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
1-Sabit FPS değeri sunmuyor kasma olmaz.
2-Ben konsolda oynuyorum Ultimate üzerinden Online oynanabiliyor ancak normal Game Pass'te oynanmiyor ancak bilgisayarda böyle bir durum yok diye biliyorum ultimate abonesi olanlara oyunlarda özel şeyler verilebiliyor ve bazı uygulamalarda abonelikler verilebiliyor ama pek bir fark yok.
3-Steam gibi direk yükleyip oynuyorsunuz GeForce NOW gibi değil.

Game Pass sizin bilgisayarınıza göre oynatıyor, GeForce NOW gibi bir durumu yok.
Normal Game Pass sadece bilgisayar için kullanılırken Ultimate hem bilgisayar hem konsolda kullanılıyor.
Oyunları yüklemeniz gerekiyor.
Not: xCloud diye bir servis var Game Pass'in kendi sistemi Türkiye'de erişilebilir değil fakat VPN'le vs kullanabiliyorsunuz ama o sistemle zaten her oyunu oynayabileceğiniz için önermem.

Hocam olayı biraz yanlış anlamışsınız. Platformu Steam gibi düşünün Xbox Game Pass aldığınızda sunulan oyunların hepsini indirip üyeliğinizin bitişine kadar istediğin kadar oynarsın.

1- FPS nasıl normalde sisteminizin yeterliliğine göre veriyor ise Game Pass için de aynısı geçerli.
2- Xbox Game Pass ve Ultimate arasındaki fark ise; Ultimate hem konsolda hem de bilgisayarda oynanabilir. Fakat PC Game Pass sadece bilgisayar içindir. Eğer konsolunuz var ise Ultimate almak daha mantıklıdır. Çünkü Online oyun özelliklerinden mahrum kalınabiliniyor.
3- Steam gibi direkt yükleyerek oynuyorsunuz.

1-sabit FPS değeri sunmuyor kasma olmaz.
2-ben konsolda oynuyorum Ultimate üzerinden Online oynanabiliyor ancak normal Game Pass'te oynanmiyor ancak bilgisayarda böyle bir durum yok diye biliyorum Ultimate abonesi olanlara oyunlarda özel şeyler verilebiliyor ve bazı uygulamalarda abonelikler verilebiliyor ama pek bir fark yok.
3-Steam gibi direk yükleyip oynuyorsunuz GeForce NOW gibi değil.

1- FPS nasıl normalde sisteminizin yeterliliğine göre veriyor ise Game Pass için de aynısı geçerli.
2- Xbox Game Pass ve Ultimate arasındaki fark ise; Ultimate hem konsolda hem de bilgisayarda oynanabilir. Fakat PC Game Pass sadece bilgisayar içindir. Eğer konsolunuz var ise Ultimate almak daha mantıklıdır. Çünkü Online oyun özelliklerinden mahrum kalınabiliniyor.
3- Steam gibi direkt yükleyerek oynuyorsunuz.

Hocam bildiğim kadarıyla Xbox'da FIFA 23, Forza gibi oyunlarda var. Bu oyunlarda da Online alanlar oluyor mesela FIFA da division rivals gibi, PC Game Pass alırsam bu oyunlar oynayamayacak mıyım, eğer öyleyse Ultimate alıp sadece bilgisayardan oynarım daha iyi çoğunlukla o oyunları oynayacağım çünkü. (konsolum yok.)

Yanlış bilgi
Hocam bildiğim kadarıyla Xbox'da FIFA 23, Forza gibi oyunlarda var. Bu oyunlarda da Online alanlar oluyor mesela FIFA da division rivals gibi, PC Game Pass alırsam bu oyunlar oynayamayacak mıyım, eğer öyleyse Ultimate alıp sadece bilgisayardan oynarım daha iyi çoğunlukla o oyunları oynayacağım çünkü. (konsolum yok.)

Ultimate'in Online ile alakası yok, tek farkı hem konsolda hem PC'de kullanılması.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oynayabilirsiniz hocam sadece konsolda normal paketi alırsanız online giremiyorsunuz dedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı