Xbox Gamepass oyunları nasıl yedeklenir?

İşletim sistemi
Windows 10

Bogazitchy

Kilopat
Yer
Sakarya/Akyazı
Daha fazla  
Meslek
Teknisyen.
Forza Horizon 4, Metro Exodus gibi yüksek kapasiteli oyunlar yüklü ve bunları diğer bilgisayarıma tekrardan yüklemek istemiyorum. Yüklü olan bilgisayardan yedekleyip kurulumunu yapabilir miyim? Steam'de olan "oyunları yedekle veya yedekten geri yükle" gibi bir seçenek göremedim. Oyun dosyalarını zaten göremiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Maalesef Windows apps diye bir illet var. Bu dosyanın içine girmek için bile güvenlik klasöründen ayarlama yapmanız gerekiyor. Sırf C diskime format attım diye 500 GB oyun indirtmişti bana Windows sağ olsun. Dosyayı bile silemedim. Anca 3. parti yazılım ile silebildim Windows apps klasörünü. Bundan dolayı umarım bir gün Steam, uPlay veya Origin gibi kullanıcı dostu bir yazılıma geçerler.

Microsoft Storedaki oyunu neden yedekleyemiyorum tasınabilir hddime
Burada bir çözüm söylemişler. Kontrol ettim o şekilde taşı diyerek oyunu alabiliyorum ama kullanacağım bilgisayara kurulumunu nasıl yapacağımı anlayamadım.

Buradaki foruma bende baktım ama tam olarak bizim istediğimiz sonuç değil. Dilerseniz siz de deneyin direkt harici bir diske Windows apps klasörünü taşıyın. Ardından Xbox beta programından yerini ayarladıktan sonra tekrar deneyin. Daha anlaşılır olması adına;
1. Windows oyunlarının hangi diskte olduğuna bakın.
2. Örneğin C'de üst tarafta gizli öğeleri gösterin deyin.
3. Windows apps klasörüne sağ tıklayıp özellikler deyin ve gelişmişe tıklayın.
4. Yukarıda windowsapps için gelişmiş güvenlik ayarları yazması gerekiyor.
5. İzinler, denetim ve etkin etkileşim bölümlerinden kendi hesabınızı seçin.
6. İçindeki bütün uygulamaları taşıyın taşınmıyorsa Unlocker programı ile dosya kilitlerini açın bir de öyle deneyin.
7. Geçeceğiniz sisteme taşıyın.
8. 2, 3, 4, 5. adımları yeni sistemde tekrar uygulayın.
9. Windows beta programını indirerek indirme yerini taşıdığınız klasörünün bulunduğu disk yapın.
10. Yüzde 49 ihtimalle dosyayı tarar. 10 oyunun 5'ini kurtarabilirsiniz.
Sorunu çözebildiniz mi acaba?

Son düzenleme:
Buradaki foruma bende baktım ama tam olarak bizim istediğimiz sonuç değil. Dilerseniz siz de deneyin direkt harici bir diske Windows apps klasörünü taşıyın. Ardından Xbox beta programından yerini ayarladıktan sonra tekrar deneyin. Daha anlaşılır olması adına;
1. Windows oyunlarının hangi diskte olduğuna bakın.
2. Örneğin C'de üst tarafta gizli öğeleri gösterin deyin.
3. Windows apps klasörüne sağ tıklayıp özellikler deyin ve gelişmişe tıklayın.
4. Yukarıda windowsapps için gelişmiş güvenlik ayarları yazması gerekiyor.
5. İzinler, denetim ve etkin etkileşim bölümlerinden kendi hesabınızı seçin.
6. İçindeki bütün uygulamaları taşıyın taşınmıyorsa Unlocker programı ile dosya kilitlerini açın bir de öyle deneyin.
7. Geçeceğiniz sisteme taşıyın.
8. 2, 3, 4, 5. adımları yeni sistemde tekrar uygulayın.
9. Windows beta programını indirerek indirme yerini taşıdığınız klasörünün bulunduğu disk yapın.
10. Yüzde 49 ihtimalle dosyayı tarar. 10 oyunun 5'ini kurtarabilirsiniz.
Sorunu çözebildiniz mi acaba?
Şu anda iş yerindeyim. Akşam eve gittiğimde deniyeceğim.

Geri
Yukarı