Xbox için Red Dead Redemption alınır mı?

Siz bilirsiniz ama dediğim gibi firmalar bunu bilerek çıkartıyor, tonla gönderme var ilk oyuna onları kaçıracaksınız.
İkinci oyundan da ilk oyuna gönderme var :) Rockstar Games ikinci oyundan birinci oyuna gönderme yapabilen sayılı firmalardan. RDR2'de Favored Sons görevindeki Dutch'ın konuşması = RDR1'deki Dutch'ın konuşmalarından biri (örtülü konuşmam gerek)

O oyunda zaman yolculuğu var diye biliyorum, o yüzden kronolojik sıranın bozulması normal bir şey.
Hiç izlemediğin filmin sonuç bölümünü görsen o filme başlamak ister misin? İstemezsin. Bu yüzden kronolojik sıra böyle oyunlarda çok önemli.
Zaman yolculuğu asıl olay örgüsünü bozmuyor ama zaman çizgisi değişmiyor ilk iki oyunda yaşananlar aynen gerçekleşiyor, sadece Columbia şehri için önemli bu zaman yolculuğu.
Teknolojide çok gelişiyorlar geleceğe bakıp Rapture'dan teknoloji alarak.

Film örneği oyunlar için geçerli değil işte mekanikler eskir AC serisini kronolojik sırayla oynayın diyenleri gördüm saçmalıktan ibaret göndermeleri kaçırırsın ve mekaniklere alışamazsın. Mesela AC lore'unda çok önemi olan Aya karakteri ilk serilerde işleniyor sonra Origins'de görüyoruz. Direkt Origins oynayıp kronolojik sıra ile devam edersen yavaş yavaş işlenen Aya efsanesini kaçırırsın ben bu karakteri zaten gördüm diyerek.

Film örneği oyunlar için geçerli değil işte mekanikler eskir AC serisini kronolojik sırayla oynayın diyenleri gördüm saçmalıktan ibaret göndermeleri kaçırırsın. Mesela AC lore'unda çok önemi olan Aya karakteri ilk serilerde işleniyor sonra Origins'de görüyoruz. Direkt Origins oynayıp kronolojik sıra ile devam edersen yavaş yavaş işlenen Aya efsanesini kaçırırsın ben bu karakteri zaten gördüm diyerek.
Kim dediyse çok abartmış.

Önce RDR2'yi oynamak senaryo bakımından en iyi karar olur tabii. Ama ilk oyunu önermem.

Görevlerinin %80'i "şuraya git, şu adamları öldür" mantığında. Çok standart bir tps/ aksiyon oyunu.
2'yi oynadıktan sonra ilk oyuna ne kadar dönebilirsiniz bilmem. 2'den sonra sıkılabileceğinizi düşünüyorum.

Önce RDR2'yi oynamak senaryo bakımından en iyi karar olur tabii. Ama ilk oyunu önermem.

Görevlerinin %80'i "şuraya git, şu adamları öldür" mantığında. Çok standart bir tps/ aksiyon oyunu.
2'yi oynadıktan sonra ilk oyuna ne kadar dönebilirsiniz bilmem. 2'den sonra sıkılabileceğinizi düşünüyorum.
11-12 saatlik bir oyun galiba ilk oyun. çok sıkıntı olmaz sanırsam.

Yeni konular

Geri
Yukarı