Xbox konsolda 30 FPS kötü değil midir?

Kararımı verdim. Exclusive umurumda değil. O Xbox One'ı ve Game Pass'i alıp keyfime bakacağım... Game Pass'te MK11 de var FIFA da var. Assassin's Creed falan da var.

Ancak yine anlam veremediğim bir sorun var.

YouTube'dan Bu oyunların FPS testlerine baktım. Çoğu 30 FPS'te sabit kalıyor. Ama görüntü çok hoş ve akıcı...

30 FPS berbat bir rakam değil mi? Yoksa benim gözler mi bozuk?

Not: Almak istediğim konsolun 1 TB olanı 200 TL daha fazla. Akşamları iş dönüşü stres atmak için 500 GB bana yetmez mi?
30 FPS Xbox One için çok iyidir. Ve büyük ihtimalle hayır, 500 GB yetmez, zaten 200 lira depolamayı iki kat artırmak için başka yerlere göre çok ucuz, bence 1TB versiyonu alın.

TV'de oynuyorsan 30 FPS olduğu anlaşılmıyor bile. Normalde Series S'i monitörden oynuyordum, bazı oyunlarda 30 FPS olduğu anlaşılıyordu. Yani oyun baya stabil fakat 60 FPS de değil, anlayabiliyordum onu.

Bugün Banjo Kazooie girdim TV'de, o kadar akıcı geldi ki acaba oyuna FPS boost patchi mi geldi diye baktım. Ekranın büyüklüğü ve 4K upscale farkediyor sanırım. One'da da aynı olur mu bilemiyorum.

Hocam 30 FPS izlediğiniz için normal 60 FPS gibi akıyor televizyondaki filmler diziler de 30 FPS ama oyun oynarken 30 FPS takıldığını hissediyorsun ben 1-2 yıl boyunca 30 FPS GTA 5 ve Forza Horizon 4 oynadım şu anda o oyunları +144 FPS de oynuyorum ve mesela ateş ettiğimiz süre 30 FPS de çok yavaş 60 FPS de çok hızlı mesela konsolda arabayı döndürmek için tuşa basıyoruz araba 60 FPS'ye göre daha yavaş tepki veriyor 30 FPS de Online oyunlarda kötü yanı o eğer ben yerinizde olsaydım o paralarda 2. el makul bir PC alıp Game Pass de oyunları 50-60 FPS de oynardım ancak karar sizin. 30 FPS konsol hiç denemedim ben hep PC de denedim PC 30 FPS ile konsol 30 FPS aynı mı bilmiyorum.

Yaklaşık 1.5 senedir Xbox One S kullanıcısıyım bazı grafikler çöp diyebilirim çok nadir oyunlarda kasar oda çok nadir...ama 30 FPS alman sorun yaratmıyor çoğu oyunu 60 FPS oynuyorsun zaten ben TV de 4K upscale edilmiş şekilde 60 FPS Mortal Kombat oynuyorum ve muhteşem görüntü veriyor FIFA da ona keza o biçim. Ben fazla oyun oynayan ve indiriren biri olduğum için benim için depolama alanı çok önemli o yüzden Series S yerine One S almıştım yani eski sürümü ve hala daha çok mutluyum.

Yaklaşık 1.5 senedir Xbox One S kullanıcısıyım bazı grafikler çöp diyebilirim çok nadir oyunlarda kasar oda çok nadir...ama 30 FPS alman sorun yaratmıyor çoğu oyunu 60 FPS oynuyorsun zaten ben TV de 4K upscale edilmiş şekilde 60 FPS Mortal Kombat oynuyorum ve muhteşem görüntü veriyor FIFA da ona keza o biçim. Ben fazla oyun oynayan ve indiriren biri olduğum için benim için depolama alanı çok önemli o yüzden Series S yerine One S almıştım yani eski sürümü ve hala daha çok mutluyum.
Xbox One Fat kasa 60 FPS vermiyor diye biliyorum.

Reisler peki one gamepadine sıradan telefon kulaklığı takılır mı?

Böyle geceleri tavsan kanı çay ile resident evil 2 remake falan atmak keyifli olur. Eğer kulaklık takılabiliniyorsa ne âlâ....

Reisler peki One gamepadine sıradan telefon kulaklığı takılır mı?

Böyle geceleri tavsan kanı çay ile Resident Evil 2 remake falan atmak keyifli olur. Eğer kulaklık takılabiliniyorsa ne âlâ...

Evet takılıyor ben takıp kullanıyorum şahsen.

Xbox One fat kasa 60 FPS vermiyor diye biliyorum.

Dostum çoğu oyun 30 FPS evet ama tabii ki rahatlıkla 60 FPS verdiği oyunlar var ama şu sıralar Fortnite veya birkaç tane oyuna adamakıllı güncelleme gelmediği için 60 FPS alsanda drop girebiliyor oda oyunun optimizasyonundan kaynaklı diyebilirim.

Geri
Yukarı