Xbox konsollarının oyunlarda FPS değerleri nedir?

Yagami_Light07

Hectopat
Yer
İzmir-Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 7 3700x
RTX 3070
16 GB Ram
X570 Anakart
Meslek
Hukuk Okuyor 2/4
Arkadaşlar çok meçhulde kaldığım bir durum bu. Xbox One S One X ve Series S'in oyunlara göre FPS değerleri nereden bulabilirim? Genelde RDR 2 GTA 5 gibi oyunlar oynayacağım. Bilen biri aydınlatırsa çok sevinirim. Ve ayrıca fanboyluk yapmayın. Sen şu konsolu sevebilirsin bunu sevmeyebilirsin saygı duyarım lakin yalan yanlış bilgiler ile manpilasyon yapmayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Series S genel olarak 60 FPS veriyor yalnız RDR2 Xbox One versiyonu olduğu için 30 FPS. GTA 5'in Series X/S versiyonu 60 FPS, diğeri 30 FPS. Bazı oyunlar yine 30 FPS. A Plague Tale Requiem vs. mesela. CP2077 60 FPS oynatabilen bir cihaz. Bazı oyunlarda 120 FPS dahi verebiliyor ama çok nadir.

Series S varken One S alınmaz. Her oyun için FPS değeri gösteren bir tablo bulabilmen pek mümkün değil.

Series S genel olarak 60 FPS veriyor yalnız RDR2 Xbox One versiyonu olduğu için 30 FPS. GTA 5'in series x/s versiyonu 60 FPS, diğeri 30 FPS. Bazı oyunlar yine 30 FPS. A Plague Tale requiem vs. mesela. CP2077 60 FPS oynatabilen bir cihaz. Bazı oyunlarda 120 FPS dahi verebiliyor ama çok nadir.

Series S varken One S alınmaz. Her oyun için FPS değeri gösteren bir tablo bulabilmen pek mümkün değil.

Bunlar 1080p değerleri mi? 4K takıntım yok.

60 FPS sabit diye biliyorum ben ama yanılıyor da olabilirim.

Hangi model hocam hepsi mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Series S zaten 4K cihazı değil. Microsoft'un da böyle bir iddiası yok. Oyuna göre değişir. Bunlarda performans ve kalite modları da oluyor. Eski nesilde ise sabit değerler var. Bazı oyunlarda da eski nesil için One X uyumu oluyor.

Genel itibarıyla 1080p evet. Zaten Series S'in 4K iddiası yok. 1440p 60 FPS verebildiği oyunlar da var, 1080p 120 de. RE2'de 1440p 60 FPS veriyor mesela.

Benim 4K takıntım yok zaten kendimden ziyade kardeşime hediye alacağım. Benim PC'm var ve pek oyun oynamıyorum zaten. Sadece oynarsam 60 FPS olsun diye bakıyorum. 1080p 60 FPS RDR 2 GTA 5 (anca bu oyunları oynarım) bu 3'lüden hangisinde mevcut? Ya da mevcut mu?

Series S zaten 4K cihazı değil. Microsoft'un da böyle bir iddiası yok. Oyuna göre değişir. Bunlarda performans ve kalite modları da oluyor. Eski nesilde ise sabit değerler var. Bazı oyunlarda da eski nesil için One X uyumu oluyor.

Series S'in 4K cihazı olmadığının farkındayım zaten 4K değil 1080p bakıyorum. Sadece RDR 2 ve GTA 5 için Series S'ya da Xbox One X'te 1080p 60 FPS sabit alabilir miyim?

Bilgi verebilecek herkesi beklerim. Çok düşünmüyorum ama Playstation tarafından da önerilere açığım.

Benim 4K takıntım yok zaten kendimden ziyade kardeşime hediye alacağım. Benim PC'm var ve pek oyun oynamıyorum zaten. Sadece oynarsam 60 FPS olsun diye bakıyorum. 1080p 60 FPS RDR 2 GTA 5 (anca bu oyunları oynarım) bu 3'lüden hangisinde mevcut? Ya da mevcut mu?

Series S'in 4K cihazı olmadığının farkındayım zaten 4K değil 1080p bakıyorum. Sadece RDR 2 ve GTA 5 için Series S'ya da Xbox One X'te 1080p 60 FPS sabit alabilir miyim?

Bilgi verebilecek herkesi beklerim. Çok düşünmüyorum ama PlayStation tarafından da önerilere açığım.

Xbox Series S 2K 30 FPS 1080p 60 FPS aciyor GTA 5'i One X de 4K 30 RDR 2 tarafında Series S de yeni nesil Update olmadığı için One S sürümünü çalıştırıyor 960p 30 FPS One X 4K 30 FPS ama Series S güçsüz diye düşünmeyin yeni nesil Update yok olsa 1080p 60 2K 30 çok rahat çalıştırır hatta 2K60 bile olabilir.

Geri
Yukarı