Xbox Kontrolcüsü vs PS Kontrolcüsü

Galiba 9 da aynı. Çift motor diye biliyorum. Fazla fark yok. Bir bakın derim. Duruma göre yazarsınız.

Ben de gamepad alacağım için bayağı bir araştırmıştım. 9. nesilde iki tane avuca yerleşen yerde ve L2 R2 tuşları için iki tane.

9. Nesili kastetmiştim. Ama konu 8. Nesilmiş.
Series S'teki 9. nesil olması lazım, ikinci kol aldım 9. nesil olarak, aynı görünüyorlar?
Normalde DualShock 3 kolunu çok seviyordum, kullanımı da hoşuma gidiyordu.
1 ay önce Xbox One kontrolcüsüne geçtim.
Başta alışamadım ama 2 hafta sonra aşırı iyi geldi.
Umarım ben de alışırım, çünkü sürekli olarak bir parmağımı kısa diğerini uzun tutmak canımı sıkıyor.

Series S'teki 9. nesil olması lazım, ikinci kol aldım 9. nesil olarak, aynı görünüyorlar?

Umarım ben de alışırım, çünkü sürekli olarak bir parmağımı kısa diğerini uzun tutmak canımı sıkıyor.
8. Nesil:

1_org.jpg

9. Nesil:

10786869313586.jpg

Evet Series S'le birlikte 9. nesik kontrolcü geliyor o zaman. Yani konu 9. nesil ile ilgili.

O halde elindeki niğmetten faydalan 😀 Ben de bu ay alacağım. Tercih sebebim ise kalite, ergonomi, 4 tane titreşim motoru bulundurması, sıfır ölü nokta ve bilgisayarda kullanacak olmam. DS'ye göre daha iyi bir dizilimi var bana kalırsa.

Son düzenleyen: Moderatör:
O halde elindeki niğmetten faydalan 😀 Ben de bu ay alacağım. Tercih sebebim ise kalite, ergonomi, 4 tane titreşim motoru bulundurması, sıfır ölü nokta ve bilgisayarda kullanacak olmam. DS'ye göre daha iyi bir dizilimi var bana kalırsa.
İşte ben de bir alışabilirsem :) yoksa titrşim motorları daha iyi bunun, titreşim seviyesi oldukça yüksek DualSense'e göre. Tabii onun dışında benim favori kontrolcüm hâlâ Dualsense.

Ben 2020 Ağustos ve 2021 Mart arasında PS3'ümde DualShock 3, Temmuz 2021'den itibaren de Xbox One S'te Xbox One Controller kullandım.

Ergonomiklik ve ele oturma konusunda DualShock 3 ve 4 çok daha iyi.

Mesela ben Xbox gamepadinde parmaklarımı lb, rb, lt, RT tuşlarının 4'ünde de tutmaya çalıştığımda asla ele oturmuyor kontrolcü. Parmaklarım sadece bumperlerin üzerinde oluyor.
Ama DualShock 3 ve 4'te parmaklarım l1, l2, r1, R2 tuşlarının hepsinde olduğunda ele tam oturuyordu ve sorunsuzca kullanıyordum.

Ama Xbox kontrolcüsü de malzeme bakımından çok daha iyi.

Ben ilk kontrolcüyü elime aldığımda cidden kaliteli olduğunu anladım. Harbiden çok daha iyiydi DualShock 3'e göre.
Ama DualShock 3 adil değil, Haziran'da kuzene gitmiştim onun PS4'ünde DualShock 4'ü deneme fırsatım olmuştu. Ama sonuç değişmiyor, Xbox One kontrolcüsü çok daha iyi.

Bilgisayara bağlama gibi konularda da malum Xbox Controller'i çok daha iyi.

Eski DualShock 3'ümü kabloyla PC'ye bağlamaya çalıştığım günleri hatırlıyorum, ne uğraştırmıştı ya. Ama bu Xbox gamepadinde direk kabloyla bağladım, o sırada GTA 4 oynuyordum ve Gamepad'i bağladığımda hiç ayara gerek kalmadan çat diye çalıştı.

Pil mi şarj edilebilen batarya mı, kişisel ama bana göre pil daha iyi. Keşke pil 12 yıllık olduğundan 1 hafta kullanılmayınca şarjı bitmese :D (şarj edilebilen pil kullanıyorum )

Neyse bana göre Xbox kontrolcüsü daha iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı