Xbox neden yüksek bütçeli oyunlar yapmıyor?

Siz biraz gömmek için gelmişsiniz galiba :) sanırım kullanıcı dostu olması yaramamış her insana iyilik yaramıyor demek ki :) siz gidin bir oyuna 700 lira verin Horizon falan oynayın.

@Osman Efe hocam ne oldu?

Sadece küçük oyun dedim fazla tepki gelince sinirlendim o kadar. Overrated oyunlara karşıyım biraz da. Horizon kendimi kanıtlamış bir oyun. 500TL'ye de bulabilirsin. Şu anki oyun fiyatlarına göre 10 numara bence. PS5'i sattım ben bu arada, PC'ye geçtim ama PS5 bambaşkaydı.

Sadece küçük oyun dedim fazla tepki gelince sinirlendim o kadar. Overrated oyunlara karşıyım biraz da. Horizon kendimi kanıtlamış bir oyun. 500TL'ye de bulabilirsin. Şu anki oyun fiyatlarına göre 10 numara bence. PS5'i sattım ben bu arada, PC'ye geçtim ama PS5 bambaşkaydı.

Horizon balon hocam. Mesela örnek vereyim aynı görevi tekrar tekrar yapıyorsun tek şeyi görsellik ve kurduğu evren ama oynanış kendini tekrar ediyor.

Horizon balon hocam. Mesela örnek vereyim aynı görevi tekrar tekrar yapıyorsun tek şeyi görsellik ve kurduğu evren ama oynanış kendini tekrar ediyor.

Forbidden West güzel. Dünyası da güzel. Assassin Creed gibi değil. Masterpiece değil tabii AC Odyssey her ne kadar Origins'in Yunan versiyonu olsa bile daha iyiydi horizona kıyasla. Ghost of Tsushima'yı bitirmeden PS5'i sattığım için ağır pişmanım ama ragnorakdan bile daha fazla üzdü beni.

Çok temel bir nedeni var. Gamepass servisini geçen nesil planladılar ve bu servis sisteminde Xbox Studiostan gelen oyunları day 1 sisteme eklemeye dayalı bir süreç geliştirdiler, abonelik mantığı bunu gerektiriyor zaten. Bahsedilen Playstation exclusive oyunları geliştiren firmalar bir nesilde en fazla 1 ya da 2 oyun çıkarabiliyor, bu oyunların geliştirme maliyeti zaman olarak çok fazla. Bu nedenle bu gibi oyunların servise ilk günden eklenemeyeceğini, zarar edileceğini defalarca söyledi Jim Ryan, işin ekonomik tarafı bu şekilde. Xbox içinse hem bu muhtemelen etkendir, hem de tamamen Gamepass üzerinden planlanan bir strateji olduğu için ve devamlı oyun akışı olması için bu kadar zaman alan oyunları yapmaları mümkün değil. Bir nesilde bir elin parmaklarını geçmeyecek sayıda gelecektir bu oyunlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı