XBOX One Kontrolcüsü PC'de Çalışır mı?

İlla Xbox One kontrolcüsü olmasa da olur diyorsan Logitech F710 öneririm. Daha ucuz, tamamen uyumlu, kablosuz alıcı almana gerek yok ve Xbox kontrolcüsünden hiçbir farkı yok. Bunun kablolu versiyonu F310'u kullanıyorum ve çok memnunum. Ama biraz daha para eklememde sakınca yok diyorsan Xbox kontrolcüsü de gayet memnun eder tabii. :)
Almışken iyisi olsun diye düşündüm. Logitech F310 veya F710' un bazı oyunlarla uyumluluğu olmaya bilir diye tahmin ediyorum. Oynadığım oyunlar WWE 2K15, arkadaşlarım gelirse PES, FİFA veya NBA falan oynamak için kullanacağım. Bunlar dışında da MW3 ve MW2 için emülatör ile destekleteceğim. Ele alışması kolay diyorlar.

Şimdiye kadar kontrolcü destekleyen oyunların hiçbirinde bir uyumluluk sorunuyla karşılaşmadım ben. Direct Input ve XInput desteği var, bunu kontrolcünün altındaki bir tuşla seçiyorsun. XInput ile Xbox kontrolcüsünden farksız çalışıyor; Direct Input ise daha eski bir standart, daha eski oyunlar için kullanılabilir. Dediğim gibi, XInput modunda Xbox kontrolcüsünden farksız çalışır. Malzeme kalitesi olarak da hiçbir eksiği yok ürünün, düzgün kullanımda çok uzun yıllar sorun çıkarmayacaktır. Xbox kontrolcüsü de alsanız Logitech de alsanız pişman olmazsınız ama, ikisi de çok kaliteli. :) Yalnız tek tavsiyem şudur, kablolu/kablosuz olayını iyi düşünün bence. Ben alırken pil ile uğraşmamak için kablolu almıştım ama oyun oynarken kablonun sağa sola dolanması, masada kalabalık yaratması falan hiç zevkli değilmiş, keşke kablosuz alsaymışım diyorum. Hangisini seçerseniz, şimdiden hayırlı olsun. :)

Şimdiye kadar kontrolcü destekleyen oyunların hiçbirinde bir uyumluluk sorunuyla karşılaşmadım ben. Direct Input ve XInput desteği var, bunu kontrolcünün altındaki bir tuşla seçiyorsun. XInput ile Xbox kontrolcüsünden farksız çalışıyor; Direct Input ise daha eski bir standart, daha eski oyunlar için kullanılabilir. Dediğim gibi, XInput modunda Xbox kontrolcüsünden farksız çalışır. Malzeme kalitesi olarak da hiçbir eksiği yok ürünün, düzgün kullanımda çok uzun yıllar sorun çıkarmayacaktır. Xbox kontrolcüsü de alsanız Logitech de alsanız pişman olmazsınız ama, ikisi de çok kaliteli. :) Yalnız tek tavsiyem şudur, kablolu/kablosuz olayını iyi düşünün bence. Ben alırken pil ile uğraşmamak için kablolu almıştım ama oyun oynarken kablonun sağa sola dolanması, masada kalabalık yaratması falan hiç zevkli değilmiş, keşke kablosuz alsaymışım diyorum. Hangisini seçerseniz, şimdiden hayırlı olsun. :)
Teşekkür ederim bilgilendirdiğin için :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı