Xbox One S vs PS4 Slim

Xbox 45TL aylık ve neden çöp dedin anlayamadım. Yavaş mı?
İyi bir bilgisayarım olsa zaten konsol almam.
fiyat düşmüş bende 60 tl idi acıkcası bu pc oyunları oynıcaksan xbox özel oyunlar oynıcaksan ps 4
Xbox 45TL aylık ve neden çöp dedin anlayamadım. Yavaş mı?
İyi bir bilgisayarım olsa zaten konsol almam.
çöp dememin sebebi bana göre oyun yoksunu

PS4 Slim, Xbox One S'e göre daha güçlü bir konsol ve özel oyunları daha avantajlı. Xbox'ta ise Gamepass denen şahane bir servis var. Avantajları tartıp kendine göre seçim yapmalısın.

Öncelikle konu içinde bilgi sahibi olmadan yorum yapan bazi arkadaşlar mevcut. :)

Xbox Gamepass sistemi oldukça başarılı ve ucuz olan bir sistem.
180 liraya 1 yıllık gold alıp üzerine 6 liraya Pc için 3 aylık gamepass üzerinede 1 aylık Gamepass Ultimate alırsanız 16 aylık üyeliği 192 liraya alıyorsunuz. Aylık 12 liraya.

Sonra bu üyeliği paylaşabilirsiniz (P1+P2 mevzusundan dolayı) yani size aylık maliyeti 6 liraya gelecek şekilde 16 ay boyunca hiçte fena sayılmayan bi sürü oyun oynayabilirsiniz. Öyle aylık 40-50-60 liralar yok sadece 6 lira. Sigara parası bile değil.

Ayrıca Xbox Gamepass oyunlarının hepsi Pc de çalışmıyor arkadaşlar. Mortal Kombat X, Dishonored 2, The Division, Pes2020, Devil May Cry 5, Tekken 7, Monster Hunter, Wolfenstein, Alien:Isolation vs vs. bi sürü oyun Pc de yok sadece Xboxla oynayabilirsiniz.

Ayrıca Ea Access mevcut senelik 65 liraya gene paylaşarak yarısına maliyetlenebilirsiniz.

Ea Access de bulunan oyunlar

Evet bi PS Exc. oyunları yok ama F/P açısından son derece başarılı.

Son düzenleme:
Konu konsol olunca bilgisayar gibi işlem gücüne vs. bakılmaz. Çünkü oyunlar o spesifik konfigürasyonlarla çalışsın diye yapılır. Burada ekstra özelliklere bakılmalı. Exclusive oyunlar gerçekten harika. Sırf bu bile benim için PS4 seçmek için yeterli (ki seçtim de zamanında ama maddi sıkıntılardan ötürü satmak zorunda kaldım). Ama yok ben exclusive oyunlarla ilgilenmiyorum derseniz Xbox Game Pass ve EA Access Microsoft tarafında kanımca daha başarılı. PS Plus ücretli oyunları çok oyunculu oynamak için zorunlu. Fakat yıllık 179 lira (ayda 15 lira neredeyse) vererek ayda 2 oyun (birçoğu AAA oyunlar değil) sahibi olabiliyorsunuz (PS Plus kullandığınız sürece kullanabilirsiniz). Güzel oyunlar verdiği oldu. Bütün yıl verdiği 24 oyundan biri bile AAA oyun olsa verdiğiniz para fazlasıyla çıkıyor ve çok oyunculu oynama şansını buluyorsunuz. Xbox sisteminin nasıl işlediğini bilmiyorum, tek bildiğim EA Access PS'de 159 lira, Xbox'ta 60 lira gibi bir şey. Üstüne üstlük Xbox EA Access'te daha fazla oyun var.

Zaten Exc. oyun ilgi çekiyorsa PS tercih edilir. Şahsen Horizon Zero Dawn dışında ilgimi çeken Exc. oyun olmadığından Xbox benim için en iyi tercih. FH4 bile yeter :)

"Xbox one s" öneriyorum çünkü Xbox game pass ultimate'i 3 ay 5'90 tl ye alabiliyorsun ve Ea access ise yıllık 65 tl ye alabiliyorsunuz 4k desteği var ve Türkiye'ye özel fiyatları var ve özel oyunları ("forza serisi,vigor,super lucky tales") vb.

"Xbox one s" öneriyorum çünkü Xbox game pass ultimate'i 3 ay 5'90 tl ye alabiliyorsun ve Ea access ise yıllık 65 tl ye alabiliyorsunuz 4k desteği var ve Türkiye'ye özel fiyatları var ve özel oyunları ("forza serisi,vigor,super lucky tales") vb.
3 ay 5.90TL değil 1 ay 5.90TL ve o da sadece 1 ay geçerli. Diğer aylar 45TL oluyor.
Xbox One S 4K oyun oynatamıyor. 4K video oynatabiliyor.

3 ay 5.90TL değil 1 ay 5.90TL ve o da sadece 1 ay geçerli. Diğer aylar 45TL oluyor.
Xbox One S 4K oyun oynatamıyor. 4K video oynatabiliyor.
ve yeni hesap açarsanız sonsuz şekilde 3 ay 5.90tl ye alabiliyorsun ve 4k desteği var dedim

Xbox mevcut nesilde oyun konsolu olarak görülmüyor. Halihazırda ortalama bir PC sahibiyseniz öncelikle sizi konsola yöneltebilecek nedenleri düşünmeniz gerek. Exclusive oyun? Konfor? Multimedya özellikleri?

Eğer yoğunlaştığınız alan multimedya ise Xbox One S tercih edin. Dünya genelinde, en azından mevcut nesil için, Xbox'ların kullanım alanı tamamen multimedyaya kaymış durumda.

Eğer amacınız oyun deneyimi ise mevcut nesilde Playstation dışında alternatifiniz yok. Bütçeniz çok kısıtlı değilse yıl sonuna dek bekleyip yeni jenerasyon konsolları tercih etmenizi öneririm. Yeni jenerasyon Playstation, eski oyunlarla tam uyumlu şekilde piyasaya çıkacak.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı