Xbox One S Wirelless Controller Bluetooth Bağlantı Problemi

• Konuyu başlatan eally
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 3B

eally

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Oyuncu
Bugün Mediamarkt'dan Xbox One S Wirelless controller aldım. Windows 10 ile tam uyumlu ve Bluetooth ile çalışan bi kumanda ancak eve gelip denediğimde ne bilgisayarıma ne de telefonuma Bluetooth'dan bağlanmıyor. PIN kodu soruyor. (0000-1234 gibi kodları denedim) telefonda direk bağlanamıyor diye hata veriyor zaten. Güncellemesini falan yaptım kumandanın uygulamasını falan yükledim. Çoğu şeyi denedim ama olmuyor. Ne yapabirilirim önerisi olan var mı? Mediamarkt'a götürsem iade alırlar mı ? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
o tuş hangisi oluyor xbox logosunun olduğu tuş mu üst tarafta bulunan küçük siyah tuş mu? ilk xbox logosuna basıp açıyorum sonra siyah küçük tuşa 3 saniye basılı tutup bluetoothu aktif ediyorum sonra pcden eşleştir diyorum ve pin soruyor

Eşleştirme tuşuna basmayı unutmadın değil mi?
bilgisayarım masaüstü ve farkettim ki bluetooth alıcım 2.0 mış bununla ilgili olabilir mi?

PIN kodu istenildğinde, bir daha PIN koduyla karşılaşmamak için yapmanız gerekenler:
  1. 6 Saniye boyunca (ışık sönene kadar) Xbox düğmesine basılı tutup kumandayı kapatın.
  2. Xbox tuşuna tekrar basıp kumandayı açın.
  3. Kumandayı Micro-USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlayın.
Okuduğum bir makaleye göre bunları yaptıktan sonraki ilk bağlantı isteğiniz PIN kodu istemeden gerçekleşecek. Verdiğim listede soru işareti oluşturabileceğini düşündüğüm bir kısım hakkında da bilgi vereyim;
Kabloyla bağladıktan sonra bilgisayarınızla eşleştiğini tahmin ediyorum. Kablo sadece eşleştirmek için daha sonra çıkardığınızda sorun yaratmayacaktır (tahminimce).

PIN kodu istenildğinde, bir daha PIN koduyla karşılaşmamak için yapmanız gerekenler:
  1. 6 Saniye boyunca (ışık sönene kadar) Xbox düğmesine basılı tutup kumandayı kapatın.
  2. Xbox tuşuna tekrar basıp kumandayı açın.
  3. Kumandayı Micro-USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlayın.
Okuduğum bir makaleye göre bunları yaptıktan sonraki ilk bağlantı isteğiniz PIN kodu istemeden gerçekleşecek. Verdiğim listede soru işareti oluşturabileceğini düşündüğüm bir kısım hakkında da bilgi vereyim;
Kabloyla bağladıktan sonra bilgisayarınızla eşleştiğini tahmin ediyorum. Kablo sadece eşleştirmek için daha sonra çıkardığınızda sorun yaratmayacaktır (tahminimce).
kabloyu bağladim xbox aksesuarları diye bir uygulama var gamepadi gördü. update falanda yaptı. ama sonra yine bağlanamadım. kablo takılıyken mi bluetoothdan eşleştirmeye çalışayım tam anlamadım.

kabloyu bağladim xbox aksesuarları diye bir uygulama var gamepadi gördü. update falanda yaptı. ama sonra yine bağlanamadım. kablo takılıyken mi bluetoothdan eşleştirmeye çalışayım tam anlamadım.
Orasını ben de pek anlayamadım açıkçası, dediğim gibi soru işareti oluşturabilecek bir adım. Siz bu yöntemi dar açıyla çarpıtarak denemeye devam edin. Çözerseniz çözümünüzü cevaben beklerim.

Orasını ben de pek anlayamadım açıkçası, dediğim gibi soru işareti oluşturabilecek bir adım. Siz bu yöntemi dar açıyla çarpıtarak denemeye devam edin. Çözerseniz çözümünüzü cevaben beklerim.
tamadır biraz deneme yanılmayla çözerim inşallah yardımların için teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı