Xbox One S'i VGA Monitöre Bağlama

eduP3

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GTX 1650 Super, Ryzen 5 3600, Gigabyte b450m S2H, 8x2 XPG Ram.
Meslek
Öğrenci
Öncelikle merhabalar birkaç gün önce Xbox One S sipariş ettim. Genelde TV'ye bağlı olarak oynayacağım fakat misafir geldiğinde veya evdekiler TV izlemek isteyince oyun zevkinden olmak istemiyorum. Bunun için de çok eskiden almış olduğum Monitöre bağlamak istiyorum. Fakat monitörün HDMI girişi yok yalnızca VGA girişi var bunun için ne tür bir dönüştürücü almam lazım ve sesi nasıl aktarabilir. Oyun oynarken zaten kulaklıkla oynayacağım. Kontrolcüye direkt taktığım zaman yine TV'de olduğu gibi ses gelir mi? Bilen arkadaşlar cevap verirse sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende hem VGA hem HDMI girişleri var VGA kullanıyorum bir sıkıntı çekmiyorum. Hatta HDMI kısmına HDMI kablo takıp denediğimde çözünürlük sorunuyla karşılaştım. Ses konusunda da sıkıntı yok zaten gamepad kontrolcüsüne bağlı ses. Yanlışım var ise affedin.

HDMI TO VGA kablosu alacaksın, alırken ise ses girişi olup olmadığına dikkat et. Ayrıca dönüştürücünün ses kalitesi çok iyi olmayabilir.

HDMI TO VGA kablosu alacaksın, alırken ise ses girişi olup olmadığına dikkat et. Ayrıca dönüştürücünün ses kalitesi çok iyi olmayabilir.

Anladım. Cevabın için teşekkürler.
Bende hem VGA hem HDMI girişleri var VGA kullanıyorum bir sıkıntı çekmiyorum. Hatta HDMI kısmına HDMI kablo takıp denediğimde çözünürlük sorunuyla karşılaştım. Ses konusunda da sıkıntı yok zaten gamepad kontrolcüsüne bağlı ses. Yanlışım var ise affedin.

Hem VGA hem de HDMI var derken dönüştürücü olarak mı söylediniz tam olarak anlayamadım. Çünkü Xbox One S'te VGA girişi bulunmuyor. Sıradan yani ses girişi olmayan bir dönüştürücü kullanıp sesi kontrolcüden mi alıyorsunuz?

Anladım. Cevabın için teşekkürler.

Hem VGA hem de HDMI var derken dönüştürücü olarak mı söylediniz tam olarak anlayamadım. Çünkü Xbox One S'te VGA girişi bulunmuyor. Sıradan yani ses girişi olmayan bir dönüştürücü kullanıp sesi kontrolcüden mi alıyorsunuz?
Monitörüm'de hem HDMI hem VGA mevcut. :)
(Ses için ekstra bir şey yapmadan ses alıyorum.)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı