Xbox One vs Playstation 4

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Multiplayer oyunları oynamak istiyorum. Elimde zaten bi Laptop var. 2 konsoldan birini alırsam ilk GTA 5 ve BF 4 almayı düşünüyorum.
Online altyapı daha iyi ve gold üyeliğin daha ucuz olmasından dolayı Xbox sana göre.

Bana 2 konsol arasındaki farkı anlatır mısınız bende konsol almayı dşünüyorum ama kafam çok karışık.
İlk önce ben iki konsolu da kullandım ve ona göre yorum yapacağım. Ps4 grafik bakımından xbox dan çok ama çok daha ileride. Ps4 oyunlarının %95 i full hd. Xbox One'ın ise %10'ü full hd. Yeni nesil bir konsol full hd oynatamıyorsa o konsol yeni nesil falan değildir. Zaten Xbox'ın genel müdürü bile ps4'ün daha iyi bir konsol olduğunu kabul etti. Xbox'ın tek önde olduğu yer multimedya performansı. Ama şu var. Konsol alanların %90 ı oyun için %10 luk kısmı internet performansı için alıyor. Zaten bu durum satış rakamlarına da yansımış. Ps4 iki katına katlamış. Ps4 20 xbox one 10 milyon satış yapmış. Dünyanın her yerinde ps4 daha üstün. Amerika'da bile. Controller kısmında ise ben hep playstation oynadığım için ben dualshock 4'ü daha çok kullanışlı buldum. Ama hiç konsol oynamayan biri için iki controller da aynı kalite ve kullanıştadır. Ayrıca dualshock 4'ün en iyi yani pilsiz kullanılması. Xbox ın conroller ı pil ile çalışıyor. Böyle olması da kötü bir şey. Tasarım açısından ps4 kesinlikle xbox dan daha iyi. Bunun aksini iddaa edenler kendini kandırır. Sony, microsoft a göre Türkiye'ye daha çok önem veriyor. Xbox da hangi oyun türkçe? Sony nin bütün exc. oyunları türkçe alt yazılı.

Ayrıca artık bu karşılaştırmalarda sony nin sanal gerçeklik gözlüğünü de eklemeliyiz. Yani Project Morpheus'u. Biliyorsunuz ki 2016'da çıkacak. Ps4'e yeni bir boyut çıkartacaktır. Artık bunu da göz önüne almak gerekiyor.

Online altyapı daha iyi ve gold üyeliğin daha ucuz olmasından dolayı Xbox sana göre.
Nasıl online oyun xbox da daha iyi? Alt yapı işini geçin siz. Oyuncu bulamadıktan sonra. Ps4'de iki kat daha fazla oyuncu var yani multiplayer oyunlar da daha çok oyuncu bulacaktır. Multiplayer oynamayı düşünüyorsanız xbox almayı aklınızdan bile geçirmeyin.

Gelmiş burda fanboyluk yapmaya kalkma, o üslubu da düzelt hele.
Xbox marketini Endonezya'ya alınca neler oluyor gör. Spotçu devri kapandı artık.
İnsanları yanlış yönlendiriyorsunuz. Spotçu devrinin kapandığı falan yok. Hangimizin kotası 300-400 gb? Oyunlar olmuş 60gb çoğu insanın kotası bir oyunu indirmeye bile yetmez. Evet spotçu devri bitmis olabilir ama Türkiye'de bitmedi. Ayrıca online oyun oynamak için çok sayıda oyuncu lazım. O çok sayıda oyuncuyu da ps4 karşılayabilir. Ps4 xbox dan iki kat daha fazla kullanılıyor. Burada bir şey bilmeden konuşmayın. İnsanları yanlış yönlendirmeyin!!!

Son düzenleyen: Moderatör:
@Silinen üye 2 kat insan olsa ne olacak sanki sen bir servera girdiğinde saten oyun 64 kişilik ise 64 kişi ile oynayacaksın sanki planetside 2 değil ki oyunlar. Serverlar boş gibi konuşma lütfen. Ayrıca Xbox bazı tutumlarını yavaş yavaş değiştirerek konsol satışlarını artırıyor. Ps4 ü savunanlar hep aynı şeyi sayıklıyor.
Ps4 daha iyi grafik ps4 daha iyi satış rakamı. Grafikler çok fark edilecek cinsden de değil saten. Satış rakamı meselesi çok daha saçma satış rakamları iyi olan konsolu gösterse idi eski nesil de Nintendo wii 100 milyon sattı sen wii aldın mı? Eski nesilin en başarılı konsolu wii diyebiliyor musun?

@Silinen üye 2 kat insan olsa ne olacak sanki sen bir servera girdiğinde saten oyun 64 kişilik ise 64 kişi ile oynayacaksın sanki planetside 2 değil ki oyunlar. Serverlar boş gibi konuşma lütfen. Ayrıca Xbox bazı tutumlarını yavaş yavaş değiştirerek konsol satışlarını artırıyor. Ps4 ü savunanlar hep aynı şeyi sayıklıyor.
Ps4 daha iyi grafik ps4 daha iyi satış rakamı. Grafikler çok fark edilecek cinsden de değil saten. Satış rakamı meselesi çok daha saçma satış rakamları iyi olan konsolu gösterse idi eski nesil de Nintendo wii 100 milyon sattı sen wii aldın mı? Eski nesilin en başarılı konsolu wii diyebiliyor musun?
Emin olun çok fark var. Sizin burada yazdığınızdan ben burdan 720p ile 1080p yi bir tutmak derim. Wii farklı bir evren. Wii yi karıştırma. Uzun mesele. Biz burada xbox ile ps4'ü karşılaştırmalıyız. Satış rakamları çok şey ifade eder. Demek ki 20 milyon insana göre ps4 daha iyi. 10 milyona göre de xbox. Xbox'ın genel müdürü bile kabul etmiş ps4'ün oyun konusunda daha iyi olduğunu. Siz hala nasıl oyun konusunda xbox ı savunuyorsunuz anlamıyorum. Bu karşılaştırmada ki sonuç xbox multimedya da ps4 oyunlarda daha iyi. Daha fazla konuyu uzatmaya gerek yok.

Bana açıkla bakalım, PS4 ve XBOX ONE oyunlarının FHD olma yüzdesini. Bana bi kaynak ver, yüzde şu kadar oyunu 1080p geliyor de bakalım. Bir tarafından uydurduğun değerlerle yorum yapmak kolay. XBOX ONE neden mi satamadı ? Sana söyleyeyim, ilk satışa çıktığında gerek az ülkede çıkması, gerek hatalarının olması yüzünden.

Zaten ben Battlefield 4'ü 10 milyon kişiyle aynı sunucuda oynuyorum, 20 milyon olmadığı için bütün gün ağlıyorum. X1 multiplayer konusunda PS4'ün içinden geçer, sana öyle diyeyim.

Bak bak, beyefendi diyor ki, yüzde 90'ı oyun için alıyormuş, yüzde 10'u da internete girmek içinmiş. Daha nerelerinden istatistik uyduracak merak ediyoruz. İnternete girmek için konsol mu alınır ? Sen buna inanıyor musun ? Hani kafana yatıyor mu ? Konsol alanların hepsi de oyun için alıyor, ekstra olarak X1 sayesinde bir multimedya sistemi de alıyor. Sadece multimedya için bir konsol sat-maz ! Gidersin başka cihaz alırsın. 400 dolar para mı bayılacak US'deki adam bi de ona ?

Bak, gamepad konusunda neymiş PS4 öndeymiş. benim 99'lu arkadaşım, sana ne içirdiler anlamıyorum ama neden böyle yaptığını da çözemiyorum doğrusu. PS4 alan bile kabul ediyor gamepad olayını, bi senin gibi amacı belirsiz fanboylar kabul edemiyor. Ne yapıyorsunuz, Sony'den para mı alıyorsunuz bu iş için ?

Bi de insanları yanlış yönlendirmeyin diye bağırıyor. Bu forumda her şeye objektif bakılır, kullanıcıya artı eksileri söylenir. Anladın mı ? X1'ın da spotçusu var merak etme, senin internetin kötüyse bize ne bundan ? Spotçular bile oyunları kaç paraya satıyor haberin var mı senin ? En son ne zaman baktın fiyatlara ?

Arkadaş haklı ama, ne olursa olsun X1'ın 10 milyoncuk oyuncusu var arkadaşlar. Düşük pingle, 0 lag ile oynamayı çekemiyor arkadaşımız. Sony de serverlarının üstünde sucuk pişirsin.

@KranosChara

Dostum Facebook'tan ekleyemeyiz, burada bilgiyi de paylaşman yasak zaten. Tartışalım burada sıkıntı yok. Sorularını buradan sorabilirsin bana. Elimden geldiğince objektif bakacağım olaya.

Klasik olarak buralar karışmış yine.

Abi PS1 alırken falan hiç grafikler kötü dediniz mi? Hayır. Eğlendiniz mi evet? PS4 grafik olarak daha iyi ama grafik daha iyi olunca oyundan daha çok mu haz alacaksınız. Ben her iki konsolu da kullandım, tercihim XOne oldu. Online altyapısı, exc oyunlarını, EA Acces olayını çok beğendim çünkü. Pişmanda değilim, şimdi gelip burda PS4 1080P PS4 al demeniz o kadar saçma ki.

Ha bu arada eklemek istiyorum, iki konsoldada Battlefield 4 oynadım. Görsel olarak hiç bir fark göremedim. Abi dediğim gibi exc. oyunlar doğrultusunda seçin bence.

Açıkçası Titanfall, Quantum, Ryse, Sunset, Forza serisini hiç bir şeye değişmem.

Son düzenleme:
Ben ne kadar PlayStation fanboyu isem sende o kadar xbox fanboyusun. Bence hemen bir aynaya bakmalısınız. Ayrıca akıl yaşda değil baştadır. Bunu da lütfen büyük ama içi boş kafanıza soksanız iyi edersiniz. Ben burada konsol tartışması yüzünden ağzımı bozmak istemiyorum. Ben gamepad konusunda ps4 önde demedim. Ben yıllardır playstation kullandığım için bana daha iyi geldi ama hiç konsol oynamayan birine göre eşit. Yazımı dikkatli okursanız sevinirim. Ben o yüzdeleri yuvarlayarak verdim. Konu açan arkadaşın kafasında bir resim oluşsun diye. Dikkat ettim bu konu da bir kere de playstation ı öven bir yazınız yok. Asıl siz fanboysunuz. Ben kendi fikirlerinin yanı sıra xbox ın da bazı önde olan noktalarını söyledim ama önde olan fazla noktası yok. Eğer daha iyi olsaydı neden konsol kullananların üçde ikisi playstation aldılar? Söylemesi ayıptır ama enayiler mi? Allah aşkına konuştukça batıyorsunuz. Zaten yazının neredeyse yarısı benim verdiğim oranlarla ilgili. Anlaşılan verdiğim oranlar size biraz batmış. Asıl bence siz avukatlık yapıyorsunuz. Okuduğum bir haber var. Hatta merlinin kazanından okudum. Xbox genel müdürü Phil Spancer(ismini yanlış hatırlıyor olabilirim) sony oyun konusunda bizden daha iyi diyor. Siz ise resmen yazdıklarınız ile xbox a karşı çıkıyorsunuz. Dediğiniz gibi kim internete girmek için konsol alır? Hiç kimse almaz. Zaten o yüzden satış rakamları düşük. O alanlar da sizin gibi fanboy. Objektif olan ve ikisi arasındaki en iyisini almak isteyenler ps4 alıyor. Bence konuyu uzatmayalım ayrıca bence artık bu microsoft mu yoksa xbox mı her ne haltsa fanboyluğu bırakın. Ben normalde çok nazik ve mütevazı bir insanımdır fakat karşıma sizin gibi doğru olan ve yetkili mercilerin bile onayladığı şeyleri yalanlayan insanlar çıkınca biraz sinirleniyorum. Bu arada ironi yapmayın hiç hoş olmuyor. Siz dışında herkese iyi sosyaller.:):):)

Klasik olarak buralar karışmış yine.

Abi PS1 alırken falan hiç grafikler kötü dediniz mi? Hayır. Eğlendiniz mi evet? PS4 grafik olarak daha iyi ama grafik daha iyi olunca oyundan daha çok mu haz alacaksınız. Ben her iki konsolu da kullandım, tercihim XOne oldu. Online altyapısı, exc oyunlarını, EA Acces olayını çok beğendim çünkü. Pişmanda değilim, şimdi gelip burda PS4 1080P PS4 al demeniz o kadar saçma ki.

Ha bu arada eklemek istiyorum, iki konsoldada Battlefield 4 oynadım. Görsel olarak hiç bir fark göremedim. Abi dediğim gibi exc. oyunlar doğrultusunda seçin bence.

Açıkçası Titanfall, Quantum, Ryse, Sunset, Forza serisini hiç bir şeye değişmem.
Elbette 1080p olması veya 720p olması siz keyif alıyorsanız önemli değil. Sadece ps4 cephesine yazabilecek artı bir puan. Doğru bu konuda çok vurguladım ama konuyu açan arkadaş bana farkları şöyle dedi bende söyledim hatta bazı farklar var onları yazamadım. Exc. oyunlar konusunda ise kişiden kişiye değişir. Eğer uncharted,gram trismo, god of war,killzone gibi oyunları seviyorsanız ps4, xbox oyunlarını seviyorsanız ise xbox alınmalı. Ama şu var ki çoğu kişi ps4 exc. oyunlarını daha çok sevdiği için ps4 alıyor. Battlefield 4'de fark göremezsiniz çünkü battlefield konsolları hedef alan bir oyun değil. Daha çok pc tarafına yatırım yapıyor. Ben iki konsolda da The Witcher 3 oynadım gerçekten fark var. Gözle görülebiliyor. Ama yine de bu kişisel bir seçim. İki konsolun da kendine göre avantajları var. Konsoldan beklentileriniz ne ise o beklentileri karşılayabilecek konsolu almak doğru olur.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı