Xbox One X alınır mı?

İlk olarak şu an konsolların fiyatları uçmuş durumda bence bekleseniz çok daha iyi olur.
Bir önce ki nesilde Xbox 360 kullandım şimdi her ikisini de kullanmaktayım birkaç özelliği;

Xbox One X gerçek 4K özelliği var PS4 Pro'da 2K.
Xbox'ta geriye uyumluluk ile Xbox 360 hatta ilk Xbox'a ait oyunları oynayabilirsiniz.(En sevdiğim özelliği halen daha BF3 oynuyorum)
Gamepass sistemi 100'den fazla oyun var (bir bakmanızı tavsiye ederim belki size hitap etmeyebilir)
Xbox tarafında EA Access(EA Games'in oyunlarını aylık ya da yıllık para ödeyerek oynuyorsunuz eğer sisteme eklenirse) PS4'e göre nedense daha ucuz PS4'te yıllığı 180-190 TL civarı iken Xbox tarafında 64 TL.

PS4'ün exclusive oyunları çok daha iyi tabii ki.

İkisinde de Türkçe desteği var ama PS4'te daha fazla.
-PS4'te herhangi bir servis sistemi maalesef yok (plastation Now var ama Türkiye'ye kapalı)
-Xbox'ın exclusive oyunları daha çok multiplayer odaklı.

Son söz: Size tavsiyem beklemeniz çünkü konsollar 5000 TL bandına geldiler. Sonbaharda zaten yeni nesil çıkacak şu an virüs sebebi ve yeni vergilerden dolayı fiyatlar armış durumda.(Hatta vergilerden önce 5000'e çektiler fiyatı)paranız hazır ise atın kenara dursun çünkü PS5'e de geriye uyumluluk desteği gelecek yani PS4 oyunlarını'da oynayabileceksiniz.

Tavsiyeleriniz için sağ olun üstadım yurtdışında yaşıyorum Xbox One X 350 Euro civarında bütçemi zorlamıyor sanırım Xbox alacağım.

Bende bir ara ikisi arasında kalmıştım mediamrkt ve Vatan'da çalışan yetkililerle konuştuğumda Xbox One X önerdiler 4K 60 FPS sabit dediler ayrıca Xbox 360 oyunlarını da çalıştırıyor diye biliyorum.

Bir hafta once One X aldim. Gercekten cok guzel, daha once 360 ve PS4 vardi ama bu baska birsey. 4K TV kullaniyorsan kesinlikle oneririm One X'i. Yurt disinda oldugun icin yeni nesili beklemene gerek yok bence, yeni nesiller kasım ayinda ciksa bile bence mart, Nisan 2021 gibi anca almak mantikli.
Game Pass oyunlarina bir goz atmani tavsiye ederim.
RDR2 bile mevcut.

Yarın gidip gezeceğim olmazsa internetten sipariş vereceğim tavsiyeniz için sağ olun.
Bir hafta once One X aldim. Gercekten cok guzel, daha once 360 ve PS4 vardi ama bu baska birsey. 4K TV kullaniyorsan kesinlikle oneririm One X'i. Yurt disinda oldugun icin yeni nesili beklemene gerek yok bence, yeni nesiller kasım ayinda ciksa bile bence mart, Nisan 2021 gibi anca almak mantikli.
Game Pass oyunlarina bir goz atmani tavsiye ederim.
RDR2 bile mevcut.

Hocam merhaba One X deneyimleriniz nasıl 4K TV'de güzel performans veriyor mu? Satın alacağım ama hala PS4 Pro ile arasında kesin karar veremedim.

Son düzenleme:
Yarın gidip gezeceğim olmazsa internetten sipariş vereceğim tavsiyeniz için sağ olun.

Hocam merhaba One X deneyimleriniz nasıl 4K TV'de güzel performans veriyor mu? Satın alacağım ama hala PS4 Pro ile arasında kesin karar veremedim.

Ben cok memnunum. Gercek 4K sunuyor. Goruntu kalitesi PS4 Pro`dan iyidir 4K ile 1080P karsilastirilamaz ama bence sen oyunlara ve diger hizmetlere bir bak. PlayStation`a ozel oyunlar cok guzel ama benim icin bir kritel degildi.
Game Pass diye bir sistem var icerisinde 100`e yakin oyun var ve bunlari hem konsolda hem de PC`de oynuyorum. Onun disinda herhangi bir ses veya isinma sorunu yasamadim.

Yeni konular

Geri
Yukarı