Xbox Series S alınır mı?

Bilgisayarım eskidiği ve yeni oyunları oynatamadığı için en iyi F/P ürünü olduğunu düşündüğümden geçen ay series S aldım. AC Origins, Far Cry 5 bitirdim 1 ayda. Şimdi RDR2 ve AC Odyssey oynuyorum. Görüntü kalitesi gayet iyi. Benim gibi mouse ve klavyeye alıştığını ve gamepad ile oynayamayacağını düşünüyorsan endişe etme. Optimize edildiği için bilgisayarda oynadığın gamepadden daha kolay Xbox'ta oynaması/nişan alması vs.

Bunlar dışında makine 2 saat aralıksız oynadıktan sonra ısınıyor, büyük bir fan açıklığı var ama içinde fan olduğunu düşünmüyorum, çünkü makine aşırı sessiz. Ben şahsen 5-6 saat aralıksız oynadım, ısınmanın çok nadir FPS düşüşleri dışında sıkıntısını görmedim.

Özetle makine iyi. Alırsan en az 5 sene yeni çıkan oyunları oynayabileceğini düşünüyorum rahatlıkla. Bilgisayarını upgrade edersen 5 sene sonra çıkan en yeni oyunu oynayamama/çok düşük ayarlarda oynamak zorunda kalma olasılığın her zaman var.

Not: Benim bilgisayarım hala duruyor. Bilgisayarı satıp konsol almanı kesinlikle önermem. Bilgisayar candır.
Edit: Series S alırsan düzenli olarak pil almak zorunda olduğunu unutma. Duracell dışında pil alırsan özellikle titreşim açık kullanırsan piller hemen bitiyor. Duracell titreşimsiz 1 hafta, titreşimle 4-5 gün kadar götürüyor. (tabi ki kullanım oranına bağlı bu dediğim günde ortalama 3 saat civarı için) bu yüzden önerim duracell'in şarj edilebilir pillerini ve şarj istasyonunu alman. Ortalama 400 küsür TL'ye satılıyor internette.)
Dostum teşekkürler iyi anlatım olmuş. Ama bu pil olayı bir tık üzdü. Şarj edilebilir kol olsaymış PS gibi çok iyi olurmuş.

Buyrun.

Dostum teşekkürler iyi anlatım olmuş. Ama bu pil olayı bir tık üzdü. Şarj edilebilir kol olsaymış PS gibi çok iyi olurmuş.

Buyrun.
Microsoft'un kendisi satmıyor, satıcının adı Evrim Store, ithalatçı garantili ama global garantisi varsa seri numarasını mail'inize kaydedip garantisini görebilirsiniz.

Buyrun.

Aslında daha iyi, özellikle Playstationda kontrolcüyü şarj etmeyi unuttuğunuzda ya da pil bittiğinde kabloluya dönmek zorundasınız. Tek kontrolcü için 4 adet 2600-2700 Mah şarjlı pil alıyorsunuz, tek seferde ortalama 20-30 saat civarı bir kullanım sunuyorlar, şarj bittiği an yedekleri takıp %100 ile devam ediyorsunuz. Kabloyla falan hiç işiniz olmuyor. Pilleri değiştirmek 10 saniye, pilleri ve adaptörü şarja takmak 3-5 saniye. Kabloyla uğraşmak ve kontrolcüyü devamlı şarja takmaktan çok daha konforlu.

Oynarsınız. İlerleyen dönemlerde 4K bir TV düşünebilirsiniz. Daha güzel görüntüler alırsınız.
Hocam series s 4K desteklemiyor. Bence 2k çözünürlükte de oynanmamalı 1080p konsolu.

Aslında daha iyi, özellikle PlayStation'da kontrolcüyü şarj etmeyi unuttuğunuzda ya da pil bittiğinde kabloluya dönmek zorundasınız. Tek kontrolcü için 4 adet 2600-2700 mAh şarjlı pil alıyorsunuz, tek seferde ortalama 20-30 saat civarı bir kullanım sunuyorlar, şarj bittiği an yedekleri takıp %100 ile devam ediyorsunuz. Kabloyla falan hiç işiniz olmuyor. Pilleri değiştirmek 10 saniye, pilleri ve adaptörü şarja takmak 3-5 saniye. Kabloyla uğraşmak ve kontrolcüyü devamlı şarja takmaktan çok daha konforlu.

Bu şarj edilebilir pillerin ömrü ne kadar? Pil daha konforlu olabilir fakat hep pil almak zorunda olmak aşırı kötü kablolu çok daha iyi orijinal kolların şarjı fazlasıyla uzun sürüyor PS4 de. Oynamadığınız zaman şarja takarsanız hiçbir sıkıntı olmuyor.

Son düzenleme:
Bu şarj edilebilir pillerin ömrü ne kadar? Pil daha konforlu olabilir fakat hep pil almak zorunda olmak aşırı kötü kablolu çok daha iyi orijinal kolların şarjı fazlasıyla uzun sürüyor PS4 de. Oynamadığınız zaman şarja takarsanız hiçbir sıkıntı olmuyor.
Pillerin boyutuna bağlı, bahsettiğim 2600-2700 mah piller ile 20-30 saat kullanıyordum ben. Total ömürlerinden bahsediyorsanız bu kadar büyük olanların 300 döngü gibi bir ömrü, daha ufak boyutlu ama 1000 döngü civarı ömrü olanlar var. Kendi kullanımınıza göre hesaplayın, ben yılda en fazla 25-30 kez şarj etmişimdir pilleri. Bir kere alıyorsunuz 4 adet, pillerin şarjı bittikçe yedek çift ile değiştiriyorsunuz bu kadar. Sürekli pil almak diye bir şey yok. PS4 kontrolcü şarjı ise sadece 7-8 saat gidiyor, şarja takmayı vs unutursanız 20-30 saatle kıyaslanınca kabloluya dönmek kaçınılmaz oluyor. Ben ayda sadece 2-3 kez pil değiştiriyordum kendi kullanımımda, kabloyla sürekli şarj etmeye kıyasla çok zahmetsiz. Hele ki aktif kullanılan bir ikinci kontrolcü de varken onun şarjı var mı, bunun şarjı bitti derken, kablo karmaşasıyla uğraşmaktan çok daha iyi oluyor. PS tarafında en iyisi kablosuz şarj standı alıp kapatırken oraya bırakmak. Aynısı Xbox'ta da var.

Son düzenleme:
Pillerin boyutuna bağlı, bahsettiğim 2600-2700 mah piller ile 20-30 saat kullanıyordum ben. Total ömürlerinden bahsediyorsanız bu kadar büyük olanların 300 döngü gibi bir ömrü, daha ufak boyutlu ama 1000 döngü civarı ömrü olanlar var. Kendi kullanımınıza göre hesaplayın, ben yılda en fazla 25-30 kez şarj etmişimdir pilleri. Bir kere alıyorsunuz 4 adet, pillerin şarjı bittikçe yedek çift ile değiştiriyorsunuz bu kadar. Sürekli pil almak diye bir şey yok. PS4 kontrolcü şarjı ise sadece 7-8 saat gidiyor, şarja takmayı vs unutursanız 20-30 saatle kıyaslanınca kabloluya dönmek kaçınılmaz oluyor. Ben ayda sadece 2-3 kez pil değiştiriyordum kendi kullanımımda, kabloyla sürekli şarj etmeye kıyasla çok zahmetsiz. Hele ki aktif kullanılan bir ikinci kontrolcü de varken onun şarjı var mı, bunun şarjı bitti derken, kablo karmaşasıyla uğraşmaktan çok daha iyi oluyor. PS tarafında en iyisi kablosuz şarj standı alıp kapatırken oraya bırakmak. Aynısı Xbox'ta da var.
Günde 8-10 saat oynayan birisi için pil daha iyi ama daha az oynayan için kablo daha iyi bence.

Geri
Yukarı