Xbox Series S almak mantıklı mı?

Watterson

Yoctopat
Daha fazla  
Yurt dışından bir akrabam gelecekti bende oradaki fiyatlar ile daha uyguna gelir diye Xbox Series X konsol isteyecektim onlardan fakat gümrüğe takılır diye de bir endişem var açıkçası. Galiba kutusundan çıkarıp çantaya koymak falan gerekiyormuş fakat kutusundan çıkmasını vs açıkçası istemem. Ben de buradan Xbox Series S almak mantıklı mıdır diye düşündüm kendisi ortalama 4300 Türk lirasına bulunabiliyor şu anda. Sizce yurt dışından Series X almak mı yoksa risk almadan Türkiye'den Series S almak mı? (4K monitörüm veya televizyonum yok)

Yurtdışından Series X alın akrabalarınızın getirme şansı var ise büyük velinimet evet kutudan çıkarılması gerekecek yüksek ihtimalle ama olsun zaten kutusuna pek ihtiyacınız olmayacak ben olsam Series X alırdım üzerine de Gamepass tadından yenmez.

Amazonda 3600₺’ye Series S vardı birkaç gün önce belki hala vardır. Ve tam emin değilim ama sanırım yurt dışından konsol vb. eşyalarda bir tane olmak şartıyla bir sorun çıkmıyormuş. Kuzenim 2018 yılında Avusturya’dan PS4 Pro getirmişti.

Yurt dışından bir akrabam gelecekti bende oradaki fiyatlar ile daha uyguna gelir diye Xbox Series X konsol isteyecektim onlardan fakat gümrüğe takılır diye de bir endişem var açıkçası. Galiba kutusundan çıkarıp çantaya koymak falan gerekiyormuş fakat kutusundan çıkmasını vs açıkçası istemem. Ben de buradan Xbox Series S almak mantıklı mıdır diye düşündüm kendisi ortalama 4300 Türk lirasına bulunabiliyor şu anda. Sizce yurt dışından Series X almak mı yoksa risk almadan Türkiye'den Series S almak mı? (4K monitörüm veya televizyonum yok)
Hocam benim babamın arkadaşı bana Ukrayna'dan Xbox Series X getirdi. Bırakın kutusundan çıkarılıp başka bir şeye koymayı kutusunu bile açmamışlardı. Zaten yurtdışından bir adet konsolu kişisel kullanım adı altında sıkıntısızca getirebiliyorsunuz. Bu sizin hakkınız yani. Az çok aynı paraya geliyorken sırf 4k ekranınız şu anlık yok diye Xbox Series X almamak saçma olur bence. İleride alırsınız 4k ekranı da. Herhangi bir riski de yoktur yurtdışından getirmenin. İçiniz rahat olsun.
Yurtdışından Series X alın akrabalarınızın getirme şansı var ise büyük velinimet evet kutudan çıkarılması gerekecek yüksek ihtimalle
Öyle bir şey neden olsun ki? Adam kişisel kullanım adı altında bal gibi de getirir. Maksimum oradaki görevli çok kıl biriyse kutusunu falan açtırır.

Öyle bir şey neden olsun ki? Adam kişisel kullanım adı altında bal gibi de getirir. Maksimum oradaki görevli çok kıl biriyse kutusunu falan açtırır.
Bildiğim kadarıyla sıfır açılmamış kutularda vergi ekliyorlar. Ha ancak işte yer yoktu kutusunda getirdim kendi ürünüm geri gelirken çıkaracağım ülkeden gibi falan denirse vergiden uzaklaşılır.

Bildiğim kadarıyla sıfır açılmamış kutularda vergi ekliyorlar. Ha ancak işte yer yoktu kutusunda getirdim kendi ürünüm geri gelirken çıkaracağım ülkeden gibi falan denirse vergiden uzaklaşılır.
Benim bildiğim kadarıyla 1 adette öyle bir şey yok. Zaten ne bana konsolu getiren adam ne de biz herhangi bir vergi ödemedik. Daha doğrusu kimse vergi talep etmedi. Eğer vergi ödeniyor olsa bize getiren adamdan vergi talep ederlerdi. Yok giderken geri götüreceğim falan denmesine de gerek yok. Neden anlamıyorsunuz acaba? Kişisel kullanım demesi yeterli. Hiçbir şey yapamazlar 1 adette.

Benim bildiğim kadarıyla 1 adette öyle bir şey yok. Zaten ne bana konsolu getiren adam ne de biz herhangi bir vergi ödemedik. Daha doğrusu kimse vergi talep etmedi. Eğer vergi ödeniyor olsa bize getiren adamdan vergi talep ederlerdi. Yok giderken geri götüreceğim falan denmesine de gerek yok. Neden anlamıyorsunuz acaba? Kişisel kullanım demesi yeterli. Hiçbir şey yapamazlar 1 adette.
Tamamdır teşekkürler. Ben vergi alınır sanıyordum. Vergi de alınmadığına göre kesinlikle yurtdışından Xbox Series X alın hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı