Xbox Series S Game Pass için alınır mı?

Ebicos

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle evimde halihazırda bir PS5 cihazım bulunmakta. Çocukluğumdan beri PS markası ile büyüdüm dışına da çıkmadım ancak ülke ekonomisi beni taraf değiştirmeye itti 😄 kötü bir dizüstü bilgisayara sahibim ( 820M ekran kartlı i3 4. nesil işlemcili vs. ) ancak artık bir oyunun ülkemizde 600 TL dayandığı noktada, hele ki Sony tarafında hiçbir şekilde Türkiye'ye özel fiyatlandırma desteği yapılmadığından ötürü artık Game Pass'in rahatlığına ulaşmak istiyorum. PSN hesap kardeşim olmasına rağmen oyunlar hala çok pahalı geliyor. Series S alma fikrim ise şuradan geldi; yıl içinde Game Pass ile takılırım, 2 ayda bir de biriktirdiğim para ile PS'e güzel bir oyun alırım diye düşündüm ama bu plan çerçevesinde Series S üzer mi? Açıkçası bu Series S'i çözemedim, çok güçlü bir cihaz değil ama yeni nesil konsol diye çıktı. PS'i 4K TV de kullanıyorum ancak Series S'i 1080p monitörde kullanmayı planlıyorum. Evde zaten bir konsol varken 2. konsol gereksiz bir düşünce mi yoksa zaten o konsola yeni oyun alamadığım için rahat oyun oynayabilmek adına Xbox yerinde mi bilmiyorum kısacası Series S, Game Pass için alınır mı? Şimdiden yardımlarınız ve fikirleriniz için teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında bir PlayStation'cıya gidip ücretsiz oyun mağazası yükletilebilir ama benim PS3'üm var PS5 de olur mu bilmem. Bir eve 2. konsol gereksiz olur bence.

Öncelikle evimde halihazırda bir PS5 cihazım bulunmakta. Çocukluğumdan beri PS markası ile büyüdüm dışına da çıkmadım ancak ülke ekonomisi beni taraf değiştirmeye itti 😄 kötü bir dizüstü bilgisayara sahibim ( 820M ekran kartlı i3 4. nesil işlemcili vs. ) ancak artık bir oyunun ülkemizde 600 TL dayandığı noktada, hele ki Sony tarafında hiçbir şekilde Türkiye'ye özel fiyatlandırma desteği yapılmadığından ötürü artık Game Pass'in rahatlığına ulaşmak istiyorum. PSN hesap kardeşim olmasına rağmen oyunlar hala çok pahalı geliyor. Series S alma fikrim ise şuradan geldi; yıl içinde Game Pass ile takılırım, 2 ayda bir de biriktirdiğim para ile PS'e güzel bir oyun alırım diye düşündüm ama bu plan çerçevesinde Series S üzer mi? Açıkçası bu Series S'i çözemedim, çok güçlü bir cihaz değil ama yeni nesil konsol diye çıktı. PS'i 4K TV de kullanıyorum ancak Series S'i 1080p monitörde kullanmayı planlıyorum. Evde zaten bir konsol varken 2. konsol gereksiz bir düşünce mi yoksa zaten o konsola yeni oyun alamadığım için rahat oyun oynayabilmek adına Xbox yerinde mi bilmiyorum kısacası Series S, Game Pass için alınır mı? Şimdiden yardımlarınız ve fikirleriniz için teşekkür ediyorum.

PS 5'iniz zaten varmış. Hem Xbox hem PS 5 biraz fazla saçma lüks olur gibi. Xbox‘a verilecek para ile oyun alabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Series S'in Game Pass gibi çok büyük bir avantajı var. Oyun kütüphanesi de oldukça geniş. Üzmez fakat elinizde bir konsol olduğunu da düşünürsek saçma olur. PS 5 olmasaydı alın derdim fakat şu durumda saçma gibi duruyor.

Hocam ben olsam paramı çöpe yatırmazdım. Yani kesinlikle alma. Ben de PS5 kullanıyorum.

İşte ben kullanamıyorum ne Demon's Souls alabildim ne miles moreles. Evet geçmişten gelen bir kütüphanem var ama onları zaten PS4 de kullanıyordum 5'in ayrıcalığını Astro Playroom'dan başka bir oyunda hissedemiyorum şahsen :D ilk yeni nesil oyunum ki o da tam yeni nesil değil elden ring olacak.
Hocam Xbox'lar sıkıntılı cihazlar, ben iki kere değiştirdim XSS'imi ikisinde de Xbox Live'a bağlanilanilamiyor hatası verip duruyordu, yerinizde olsam hiç bulaşmam Xbox'a.

O gibi sıkıntılarda bayağı iyi davranıyormuş Microsoft sanırsam tabii bir deneyimim olmadı sadece
Aldığım duyumlar o yöndeydi.

PS 5'iniz zaten varmış. Hem Xbox hem PS 5 biraz fazla saçma lüks olur gibi. Xbox‘a verilecek para ile oyun alabilirsiniz.

Haklısınız israf veya saçmalık gibi duruyor 2 konsol ama işte bir oyuna 600 TL vermek de param olsa bile vicdanen yapamam zamanında Spider-Man'i alırken yanlış hatırlamıyorsam 2019 yılında 90 TL idi 2 gün boyunca düşünmüş çok düşünceli ve canı sıkkın bir şekilde almıştım bir oyuna o kadar para verdiğim için tabii sonrasında memnun ayrıldım ama dediğim gibi ne o kadar para verecek bir cüzdana ne de vicdana sahibim düşüncem bir cihazım olsun Game Pass'ini yıllarca kullanayım param olursa da PS tarafına bakarım çünkü artık PS5'in hakkını vererek kullanmak asıl lükse giriyor gibime geliyor ( ama gelen yorumlar Series S'in saçma olduğu yönünde, açıkçası perspektifimi değiştiren yorumlar geliyor, tekrardan teşekkür ediyorum herkese. )

Geri
Yukarı