Çözüldü Xbox Series S harici 2.5" SSD destekliyor mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Evet hocam. Kullanabilirsiniz. Desteği var fakat yeni nesil oyunları depolama olarak alır. Oynamak için tekrar dahiliye aktarmak gerekir. Sonuçta zor bir işlem değildir. Kullanabilirsiniz. Hayırlı olsun.
Evet hocam. Kullanabilirsiniz. Desteği var fakat yeni nesil oyunları depolama olarak alır. Oynamak için tekrar dahiliye aktarmak gerekir. Sonuçta zor bir işlem değildir. Kullanabilirsiniz. Hayırlı olsun.

Çözüm
Merhaba, PC'imde kullanmış olduğum 2.5" SATA SSD'mi Xbox Series S üzerinde kullanabilir miyim?

Kullanabilirsin lakin şu şekilde: Eğer oynayacağın oyun yeni nesil bir oyunsa yani üstünde X/S ibaresi varsa sadece ana SSD'de yer açmak için kullanırsın yani harici depolama aygıtı üzerinden açamazsın oyunu, eğer oynacağın oyun Xbox 360 veya Xbox One ibareliyse ve FPS Boost yaması gelmişse oyunu yine harici depolamaya kurup oynayabilirsin lakin yeni gelen FPS Boost desteğinden ve iyileştirmelerden yararlanamazsın, eğer oyun Xbox 360, ilk nesil Xbox veya Xbox One destekliyse oyunu harici depolama aygıtına kurup oynayabilirsin hiçbir sıkıntı olmaz. Belirtmemde fayda var XSS ve XSX üzerinde ki USB portları 3.0 olduğu için SSD'den tam bir verim alamazsın HDD'ye göre daha hızlı olur tabii ama SATA portuna oranla düşüş yaşayacağın kesin halihazırda varsa kullanabilirsin sıkıntı olmaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar konuyu hortlatmak gibi olacak ama Xbox Series S'e hard diski nasıl takıyorsunuz piyasada herhangi bir 2.5 inch ssd/hdd to USB 3.0 converter kablo alıp taksam olur mu? Bir de benim elimde hem SSD hem HDD var. SSD de çok bir hız farkı olur mu? Eğer değmez derseniz HDD'yi Xbox'a takıp SSD'yi PC'de kullanmak istiyorum.

Arkadaşlar konuyu hortlatmak gibi olacak ama Xbox Series S'e hard diski nasıl takıyorsunuz piyasada herhangi bir 2.5 inch ssd/hdd to USB 3.0 converter kablo alıp taksam olur mu? Bir de benim elimde hem SSD hem HDD var. SSD de çok bir hız farkı olur mu? Eğer değmez derseniz HDD'yi Xbox'a takıp SSD'yi PC'de kullanmak istiyorum.

Ağzımdan aldın hocam fark kayda değer bir fark yoksa ben de HDD'den ilerleyeceğim.

Ağzımdan aldın hocam fark kayda değer bir fark yoksa ben de HDD'den ilerleyeceğim.

Hocam ben aslında kendim deneyip karşılaştırmasını yapacağım ama SSD de Windows kurulu bir daha al diski formatla yeniden Windows kur falan üşeniyorum. USB ile Xbox'a bağlıycamız için SSD'den tam performans alabileceğimizi sanmıyorum en mantıklısı HDD bağlamak gibi duruyor zaten yeni nesil oyunları SSD üzerinden oynatmıyor yedekleme için kullanacağız.

Hocam ben aslında kendim deneyip karşılaştırmasını yapacağım ama SSD de Windows kurulu bir daha al diski formatla yeniden Windows kur falan üşeniyorum. USB ile Xbox'a bağlıycamız için SSD'den tam performans alabileceğimizi sanmıyorum en mantıklısı HDD bağlamak gibi duruyor zaten yeni nesil oyunları SSD üzerinden oynatmıyor yedekleme için kullanacağız.

Bir de internette Seagate'in Xbox için ürettiği SSD'yi buldum, 500 GB 1.6k gibi bir fiyata satılıyordu, onun üzerinden oynanabiliyor mu acaba, bir bilgin var mı hocam?

9. nesil konsollarda USB depolama ile yeni nesil oyun oynanmaz, depolanır.

Bir de internette Seagate'in Xbox için ürettiği SSD'yi buldum, 500 GB 1.6k gibi bir fiyata satılıyordu, onun üzerinden oynanabiliyor mu acaba, bir bilgin var mı hocam?

Bildiğim kadarıyla Seagate'in Xbox için ürettiği kart gibi SSD'ler var sadece yeni nesil oyunları onun üzerinden çalıştırıyor ama bayağı tuzlu neredeyse konsolun kendisiyle aynı para.

Yeni konular

Geri
Yukarı