Xbox Series S'e 2.5" SSD takma

lkm13_688

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar selam. 1-2 hafta içinde series s alacağım. Ve 512 GB'nin yeterli olacağını sanmıyorum.
Bu
Ürün ile 860 Evo almayı düşünüyorum. Buna Type-C takıyoruz öbür ucu da 3.1 olduğu için kullanabiliceğimi düşünüyorum. Sizce çalışır mı? Çalışırsa bu ürün güzel midir? Tavsiyelerinizi bekliyorum. Ayrıca sanırım bundan oyun oynayamıyoruz sadece depolayabiliyoruz. Bunun için HDD alacaktım ancak oyunları cihazın depolama alanından buna aktaracağım için hızlı olsun diye SSD tercih ettim.

Bu ürünün çalışıp çalışmayacağını tam olarak bilmiyorum. Çünkü Xbox tarafından herhangi bir açıklama yok. Seagate'in XSX ve XSS için yapılmış SSD'leri var. Direkt olarak arkasına takılıyor.

Bu ürünün çalışıp çalışmayacağını tam olarak bilmiyorum. Çünkü Xbox tarafından herhangi bir açıklama yok. Seagate'in XSX ve XSS için yapılmış SSD'leri var. Direkt olarak arkasına takılıyor.
Biliyorum ancak USB 3.1 destekleyen HDD'lerde oyunların depolanabiliceğini gördüm. Bundan dolayı sordum. Ayrıca bir SSD'ye 2500 lira vermek mantıklı gelmedi.

Bildiğim kadarıyla eski nesil oyunları yükleyebiliyorsunuz. Yeni nesil oyunları da sadece yedekleme amaçlı yani içine dosyalarını kursanız dahi oyunları oradan çalıştıramıyorsunuz diye biliyorum.

Bu var:
Hocam bunu ben de biliyorum ancak çok pahalı. Konsolun yarı fiyatı kadar neredeyse.
Xbox'un stok olarak koyduğu SSD ile senin takacağın arasında bayağı hız farkı var, sıkıntılı bir durum aynı performansı vermeyecektir fakat Microsoft tarafından da harici SSD satışı yok.
Biliyorum zaten oyun oynamak için değil depolamak için. Oyunları geri yüklerken hızlı olsun diye SSD tercih ettim.
Seagate Expansion Card 1 TB NVMe SSD - Xbox Series X|S için NVMe Genişletme SSD (STJR1000400): Amazon.com.tr amazona gelmiş. Bence bir SSD'ye bu kadar para vermez. Bunu alıcağıma Xbox alıcağım paranın üstüne koyup Series X alırım daha iyi.
Bildiğim kadarıyla eski nesil oyunları yükleyebiliyorsunuz. Yeni nesil oyunları da sadece yedekleme amaçlı yani içine dosyalarını kursanız dahi oyunları oradan çalıştıramıyorsunuz diye biliyorum.
Ben de onu yapmak istiyorum zaten. Mesela hikayeli bi oyunum var. Ondan sıkıldım başka bi hikayeye başliyim sonra tekrar devam ederim. Zaten burda SSD seçmemin mantığı oyunları SSD'ye daha hızlı aktarmak. Zaten HDD bakıyordum sonra karşıma bu kılıf çıktı.

Son düzenleme:
Hocam bunu ben de biliyorum ancak çok pahalı. Konsolun yarı fiyatı kadar neredeyse.

Biliyorum zaten oyun oynamak için değil depolamak için. Oyunları geri yüklerken hızlı olsun diye SSD tercih ettim.
Seagate Expansion Card 1 TB NVMe SSD - Xbox Series X|S için NVMe Genişletme SSD (STJR1000400): Amazon.com.tr amazona gelmiş. Bence bir SSD'ye bu kadar para vermez. Bunu alıcağıma Xbox alacağım paranın üstüne koyup Series X alırım daha iyi.

Ben de onu yapmak istiyorum zaten. Mesela hikayeli bir oyunum var. Ondan sıkıldım başka bir hikayeye başlayayım sonra tekrar devam ederim. Zaten burada SSD seçmemin mantığı oyunları SSD'ye daha hızlı aktarmak. Zaten HDD bakıyordum sonra karşıma bu kılıf çıktı.

2 yılın ardından merhaba bende Series S almayı düşünüyorum elimde hazır olarak 1 TB 2.5 inç HDD var siz takabildiniz mi HDD nizi.

Sizce çalışır mı?

PCB'si olan bir dönüştürücü kullanmıştım denemek için ve çalışmıştı. Sizin gönderdiğiniz kutuda yok gibi ancak yine de çalışır. İnternette benzer şekilde kullananları gördüm.

Çalışırsa bu ürün güzel midir?

SSD'niz ile benzer hızları alacağınızı düşünüyorum. Dijital veride iyi gitmeme diye bir durum yoktur ya gider ya da gitmez.

Ayrıca sanırım bundan oyun oynayamıyoruz sadece depolayabiliyoruz.

Xbox One, Xbox 360, og Xbox oyunlarını harici disk üzerinden oynayabilirsiniz. Çoğu yeni nesil oyunu ise sadece harici disk üzerinde depolayabilirsiniz.

Seagate'in xsx ve XSS için yapılmış SSD'leri var. Direkt olarak arkasına takılıyor.

Onlar ülkemiz için çok pahalı bence 100 dolar daha verip Xbox Series X alınmalı.

Fakat Microsoft tarafından da harici SSD satışı yok.

Hayır var. Microsoft'un kendi sitesinde de satılıyor. Tabii ki parası etmez.

Hızlı olsun diye SSD tercih ettim.

Xbox'ta değişik bir şekilde hard diskim veri aktarırken 500 mb/s hatta daha üstüne çıkıyor. Bu yüzden oyun aktarma hızı hakkında korkmanıza gerek yok.

2 yılın ardından merhaba bende Series S almayı düşünüyorum elimde hazır olarak 1 TB 2.5 inç HDD var siz takabildiniz mi HDD nizi.

Ben takabildim.

Yeni konular

Geri
Yukarı