Xbox Series S ileriye dönük mü?

Njord16

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ASUS PRIME A520M-K - GALAX GeForce RTX 4060 1-Click OC 2X 8GB GDDR6 - AMD Ryzen™5 5500 Soket AM4 4.2 GHz XPG 8GB DDR4 3200MHZ CL16 PC RAM
Merhaba. Sizce Xbox Series X piyasadayken Series S ileriye dönük bir cihaz mı? İleride çıkacak oyunlarda herhangi bir sıkıntısı performans olsun, grafik olsun bir sıkıntı yaşatır mı veya ileride çıkacak oyunlarda verimli çalışır mı? Pek öngöremedim. Depolama dert değil fakat ileride beni üzer mi? Xbox Series X şart mı? Kafama takıldı. Xbox Series S ve X anlamında oldukça bilgiye sahibim fakat kullanmadığım için biraz arada kaldım. S'in fiyatı da özellikle ikinci eli çok makul bir fiyat. Kullanan arkadaşlar yorumlarsa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben xsx almayı düşünüyorum nedeni XSS muhtemelen çok uzun süre gitmeyecek ve kötü bir hale gelecek ama xbsx 4K yönelik bir cihaz en kötü ihtimalle 1080p oynatır.

Kullanıcı yorumlarında çok fazla olumlu yorum gördüm s ile ilgili.

Bence X şart değil ama Series S çok lanet bir cihaz. Sebei şu Microsoft eğer X e oyun çıkartacaksanız s e de illa çıkacak dediği için oyunlar çok fazla downgrade yiyor. Çünkü konsol One X ile PS4 Pro arasında bir güce sahip. Bundan 3 - 4 yıl sonra bile oyunları s te oynarsınız ama grafikler ve çözünürlük çok düşük olacaktır.

Merhaba. Sizce Xbox Series X piyasadayken Series S ileriye dönük bir cihaz mı? İleride çıkacak oyunlarda herhangi bir sıkıntısı performans olsun, grafik olsun bir sıkıntı yaşatır mı veya ileride çıkacak oyunlarda verimli çalışır mı? Pek öngöremedim. Depolama dert değil fakat ileride beni üzer mi? Xbox Series X şart mı? Kafama takıldı. Xbox Series S ve X anlamında oldukça bilgiye sahibim fakat kullanmadığım için biraz arada kaldım. S'in fiyatı da özellikle ikinci eli çok makul bir fiyat. Kullanan arkadaşlar yorumlarsa sevinirim.

Şimdi konsollar 7 yılda bir yenilendiği için ve Series S de yeni nesil cihaz olarak çıktığı için geliştirenler bunu ön görmüştür. Ayrıca Series X'e çıkan her oyun S'e de çıkmak zorunda bunu Microsoft bizzat uyguluyor. Tabii ki siz her şeyi yüksek ayarlarda ve yüksek çözünürlükte oynamak istiyorsanız o zaman üzer şu an bile üzer. Series S ileride 720P'ye kadar düşme potansiyeli var medium grafiklerde oynatır diye düşünüyorum yine de. Series S, fiyatıyla eski nesli öldüren yeni nesile en ucuz giriş imkanı sunan bugün bizim oynak piyasamızda bile en ucuz oyun oynama yeri olan bir konsol.

Series S eğer 2k 4k monitörünüz yoksa ve bütçe kısıtlıysa en mantıklı seçenek hatta bütçe varsa bile Series X yerine tercih edilebilir. 2k 4k monitörünüz varsa PS5 almak daha mantıklı bence. 1080p bile olsa grafikler ve fps benim için çok önemli denilirse tabii Series X ya da PS5 e yönelmek gerek. Grafikler arasındaki farkı youtubetan izleyip karar verilebilir.
Ben ucuza konsolum olsun ve GTA6 en azından oynatacak bişey olsun diye Series S aldım.

Xbox Series S bu neslin sonuna kadar oyun oynatacak bu konuda her kez hemfikir fakat performans olarak AAA dediğmiz bir oyun örnek GTA 6 1080 de 60 FPS 1440p de de 30 FPS vereceğini düşünüyorum. X ve PS5 de 4K 30FPS 2K 60FPS seçenekleri olur diye umuyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı