Xbox Series S laptopa bağlanır mı?

FoxiMYS

Centipat
Orta düzey laptopum var ve Xbox Series S alacağım ama monitör almaya param yetmiyor televizyonuda ailem kullanıyor. Bu yüzden laptopa bağlamam gerekiyor. Xbox'ın uygulamasından yapılıyor ama bu sefer de delay olabilirmiş bunun çözümü var mı veya farklı bir şekilde ekrana yansıtabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Orta düzey laptopum var ve Xbox Series S alacağım ama monitör almaya param yetmiyor televizyonuda ailem kullanıyor. Bu yüzden laptopa bağlamam gerekiyor. Xbox'ın uygulamasından yapılıyor ama bu sefer de delay olabilirmiş bunun çözümü var mı veya farklı bir şekilde ekrana yansıtabilir miyim?
Tüplü televizyona bile bağlanır.

Bildigim kadarıyla Laptop'ların ekranlarına harici bir gorüntü yansitılmıyor hatalı olabirim arkadaşlarimız duzeltir beni, oda arkadaşim da Xbox Series S aldı yanına da çok ucuza bir monitör aldı çok guzel de götürüyor bence 2. el bir monitöre paran yetiyorsa göz gezdirebilirsin.
Xbox'ın uygulaması modeminin ve internetinin kalitesine bağlı.
Bahsettigim arkadaşım uygulamayı kendi telefonunda cok çamurlu gösteriyor ve görüntü kalitesi çok kotü diye beğenmemişti ancak başka bir telefonda çok rahat kullanıyordu. Yani uygulama cihazına fazlasıyla baglı.

Laptopların büyük çoğunluğuna harici bir görüntü yansılıtılmaz. Belki bazı istisnalar olabilir benim bilmediğim. İlla da yapacağım diyorsanız ekranı kasadan sökmeniz ve panele uyumlu dönüştürücü takmanız gerekmekte.

HDMI in olması gerek laptopunda ama büyük ihtimalle yoktur çünkü çoğu laptopta yok diye biliyorum, sadece HDMI out var. Uygulama ise her streaming sistemi gibi internetine bağlı internetin iyiyse çok bir sıkıntı yaratacağını düşünmüyorum, deneyebilirsin. Ama yerinde olsam bir monitör alırdım.

Delay aynı wifi üzerinde olmaması lazım. Belki cihazı ağdaki diğer cihazlara aç ayarını etkinleştirebilirsin? Ağ ayarlarında var. Belki o zaman internet hızı değil, kopyalama hızında bağlantı kurabilirsin. Sadece bir fikir. İkisi de Microsoft ürünü sonuçta. Benzeri birşeyi iPhone’da Documents uygulaması ile yapıyorum. Sanki bir diskten diğerine kopyalama yapar gibi akıcı. 127.0.01 adresini kullanıyor.

USB HDMI Capture Card alırsan olur. Oyunlarda denemedim, ne kadar gecikme olur bilmiyorum. Single player için çok fark ettirmez, MP icin denemeden yorum yapmak zor.

Laptop'larda HDMI-in yoktur. Bunun hakkında zaten bir sürü konu açılmıştı. Bağlamanız mümkün olmuyor. Laptop'larda sadece HDMI-out vardır bu da aynı XBOX gibi sadece görüntüleme aygıtlarına monitör, televizyon vs. bağlanmasını sağlar.

Geri
Yukarı