Xbox Series S nasıl sıfırlanır?

mar00n

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. 4 gün önce Amazon'dan Xbox Series S almıştım fakat cihazın kontrolcüsünde Xbox tuşu düzgün çalışmıyor. İçeri gömülmüş gibi, basınca hemen algılamıyor, iyice basmak gerekiyor. Bu genel sorun mu yoksa benim kontrolcüye özel mi tam anlamadım fakat genel sorun olduğunu düşünmüyorum. Mesela hafif basarsam kesinlikle algılamıyor o tuş. Xbox logosuna biraz sert basmam gerekiyor. Basınca tuş baya aşağıya gittiği için çok rahatsız bir basış hissi oluşuyor. Nasıl tarif edeceğimi bilemedim ama tuş, yuvanın çok altına gidiyor ve parmağınızı yuvaya sokmanız gerekiyor. Cihazı değiştirmek istiyorum. İade edeceğim. İyi ki Amazon'dan almışım, ithalatçı garantili almayı düşünüyordum ama öyle bir şey yapsam aylarca uğraşırdım kesin.

Şimdi ben bu cihaza Microsoft hesabımı kurdum, developer hesabı etkinleştirdim, retroarch yüklemek için.

İlk sorum: Bu cihaza format atınca tekrar developer hesabı almam mı gerekiyor? 37 TL ödediğim developer hesabını yeni gelecek olan konsolda kullanamaz mıyım? Daha doğrusu bu hesapta yeni konsolu etkinleştirebilir miyim?

İkinci sorum: Cihazda kendime ait Microsoft hesabı var ve 2 yıllık Gamepass aldım 2 gün önce. Bu hesapta kredi kartı bilgilerim falan var. Bu hesabı konsoldan tamamen uçurmak istiyorum. Format atmam yeterli olacak mı yoksa başka bir işlem yapmalı mıyım? Format atarken seçenekler var mı? Format menüsüne gidemedim çünkü, ilk kez Xbox almıştım, bilmiyorum.

Üçüncü sorum: Cihazı harici bir diske yedeklemem mümkün mü?

Teşekkürler.

Sorunun videosunu yükledim:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu normal mi arkadaşlar? Bence hiç normal değil. Tuşa kaç kere basıyorum, kaç kere algılıyor. Görüyorsunuz. Bilgilendirirseniz sevinirim.

Son düzenleme:
Butonun yandan fotoğrafını atabilir misin düşüncem fiziksel olduğu yönünden hatanın.
Ekstra olarak garantiye göndermenin daha sağlıklı olacağını düşünüyorum.

Butonun yandan fotoğrafını atabilir misin düşüncem fiziksel olduğu yönünden hatanın.
Ekstra olarak garantiye göndermenin daha sağlıklı olacağını düşünüyorum.
Hocam 4 günlük cihaz. Neden garantiye göndereyim? Adam akıllı kullanmadım bile. 4 günde toplasan 2 saat bakmışımdır. Eğer gerçektne sorun varsa iade edeceğim tabi ki, garanti ile 20 gün neden uğraşayım. 5600 TL para verdim, az para değil sonuçta.

Bu tuş biraz daha dışarıda olması gerekmiyor mu normalde?

Xbox Series S sahibi arkadaşlardan bilgi bekliyorum. Hatta kendi kontrolcülerinizin fotoğrafını atarsanız iyi olur. Merak içerisinde bekliyorum, boşu boşuna iade ile uğraşmak istemiyorum lütfen beni aydınlatın bu konuda.

2BBF7312-5BD6-4502-BCE0-57AC8C677635.jpeg

Son düzenleme:
Hocam normal gözüküyor kablo ile bağlayıp dener misin?
Denedim hocam. Aynı.

Hafif basışları algılamıyor tuş. Biraz sert basmak gerekiyor. Eğer bütün kontrolcüler böyleyse gerçekten çok saçma. Basışı da rahat değil. Dediğim gibi, ilk kez bir Xbox konsol sahibi oluyorum ve gerçekten bu durum normal mi, değil mi bilmiyorum. Umarım gereken cevabı alabilirim sizlerden.

Denedim hocam. Aynı.

Hafif basışları algılamıyor tuş. Biraz sert basmak gerekiyor. Eğer bütün kontrolcüler böyleyse gerçekten çok saçma. Basışı da rahat değil. Dediğim gibi, ilk kez bir Xbox konsol sahibi oluyorum ve gerçekten bu durum normal mi, değil mi bilmiyorum. Umarım gereken cevabı alabilirim sizlerden.

Hocam buradan söylemek zor ama sanırım sorun kontrolcüde benim fikrimce iade veya isteğinize bağlı olarak garantiye başvurmanız gerektiğini düşünüyorum.

Hocam buradan söylemek zor ama sanırım sorun kontrolcüde benim fikrimce iade veya isteğinize bağlı olarak garantiye başvurmanız gerektiğini düşünüyorum.
Başka bir forumdan bir arkadaş elindeki Xbox One kontrolcünüsünün de aynı durumda olduğunu söyledi fakat bu cevap yeterli değil tabi ki, çünkü konsollar aynı değil.

Açıkçası iade ile uğraşmak istemiyorum çünkü Retroarch kurdum ve 300'e yakın oyun attım. Tekrar uğraşmak çok zor olacak benim için ama eğer sorun varsa mecbur iade edeceğim.

Xbox Series S sahibi arkadaşlardan yorum bekliyorum.

Merhaba arkadaşlar. 4 gün önce Amazon'dan Xbox Series S almıştım fakat cihazın kontrolcüsünde Xbox tuşu düzgün çalışmıyor. İçeri gömülmüş gibi, basınca hemen algılamıyor, iyice basmak gerekiyor. Bu genel sorun mu yoksa benim kontrolcüye özel mi tam anlamadım fakat genel sorun olduğunu düşünmüyorum. Mesela hafif basarsam kesinlikle algılamıyor o tuş. Xbox logosuna biraz sert basmam gerekiyor. Basınca tuş bayağı aşağıya gittiği için çok rahatsız bir basış hissi oluşuyor. Nasıl tarif edeceğimi bilemedim ama tuş, yuvanın çok altına gidiyor ve parmağınızı yuvaya sokmanız gerekiyor. Cihazı değiştirmek istiyorum. İade edeceğim. İyi ki Amazon'dan almışım, ithalatçı garantili almayı düşünüyordum ama öyle bir şey yapsam aylarca uğraşırdım kesin.

Şimdi ben bu cihaza Microsoft hesabımı kurdum, developer hesabı etkinleştirdim, RetroArch yüklemek için.

İlk sorum: Bu cihaza format atınca tekrar developer hesabı almam mı gerekiyor? 37 TL ödediğim developer hesabını yeni gelecek olan konsolda kullanamaz mıyım? Daha doğrusu bu hesapta yeni konsolu etkinleştirebilir miyim?

İkinci sorum: Cihazda kendime ait Microsoft hesabı var ve 2 yıllık Game Pass aldım 2 gün önce. Bu hesapta kredi kartı bilgilerim falan var. Bu hesabı konsoldan tamamen uçurmak istiyorum. Format atmam yeterli olacak mı yoksa başka bir işlem yapmalı mıyım? Format atarken seçenekler var mı? Format menüsüne gidemedim çünkü, ilk kez Xbox almıştım, bilmiyorum.

Üçüncü sorum: Cihazı harici bir diske yedeklemem mümkün mü?

Teşekkürler.

sorunun videosunu yükledim:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu normal mi arkadaşlar? Bence hiç normal değil. Tuşa kaç kere basıyorum, kaç kere algılıyor. Görüyorsunuz. Bilgilendirirseniz sevinirim.

1. soru: Hocam biraz araştırdım ve yeni hesap almanıza gerek yok anladım fakat bunu Xbox canlı destek ile görüşmeniz daha sağlıklı olur.

2. soru: Sıfırlamanız yeterli.

3. soru: Evet mümkün.

Hocam Xbox sahipleri yorum bekliyorum demişsiniz yeni gördüm bende cihaz yok rahat bütün bilgilere Google üzerinden eriştim.
Öncelikle çok teşekkürler.

Kontrolcü hakkında yorumunuz var mı?

Kontrolcü de video gözüktüğü üzere sıkıntı varmış gibi duruyor çünkü basmanıza rağmen algılamıyor ve sert basmanız için zorluyor. Bence iade edip yeni cihaz isteyin kafanız rahat olsun. Bu arada Amazon ile görüşüp yeni kontrolcü talebinde bulunsanız daha kolay olmaz mı? Telefonla arama talep edip konuşun.

Yeni konular

Geri
Yukarı