Xbox Series S nasıldır?

En azından 1 TB versiyonu çıkar bence, çok tepki aldı.

Böyle bir değişikliğin gelmesi zor.

Sıkıntı da bu. Bu yeni bir nesil. 7 yıl PS4'de 720-900P'de çürümüş biri olarak yeni nesilde Microsoft'un bu konsolu çıkarması ve yanlış pazarlaması hiç hoşuma gitmiyor, bir sürü kişinin de fikri bu yönde, yeni nesli de tam yaşayamamamızı sağlıyor.
Oyunlar eldeki en düşük donanıma göre yapılır ve Series S yüzünden çok daha düşük grafikli oyunlar göreceğiz. Sıkıntı bu.

One S ve One X gibi düşünebilirsiniz. Ben hiç düşünmemiştim bu detayları oyunu oynayıp geçmiştim. Zaten konsol böyle şeyleri düşünmemek için var ya. Bakalım daha nesle yeni girdik ileride çıkacak oyunlarla neyle karşılaşacağız 4K stabil olur mu görürüz artık. Düşük grafik yerine düşük çözünürlük de denilebilir. Az çok baktığımızda ben çözünürlük dışında çok göze batan bir şey fark etmedim.

Az çok baktığımızda ben çözünürlük dışında çok göze batan bir şey fark etmedim.
Olay fark edip fark etmemen değil.
Yeni nesil bir oyun yapılacak iken, Series S/X ve PS5'e çıkacaksa 2X grafiksel güzelliğinde olacakken sadece Series X ve PS5'e çıkacak iken 4X grafik güzelliğinde oluyor.
Biz de bu nesil 2X'e bağlı kalacağız.

Oyunların en düşük potansiyelli konsola göre yapıldığını düşünmüyorum. Microsoft tüm etkinliklerinde amiral gemisi olarak Series X üzerinden tanıtım yapıyor zaten. Üçüncü parti oyunlar zaten istedikleri gibi hareket ederler. Kendi oyun stüdyoları ise bir şekilde Series X/S için vaat edilen çözünürlük ve fps değerlerine yaklaşmak konusunda başarılılar, daha önceki her konsolda da bu böyle olmuştur.

Her neyse uzun yıllardır konsol oyunculuğuna uzak kalmış biri olarak bir haftalık Series S deneyimimden gayet memnun olduğumu belirteyim. Quick resume ve bekleme sürelerindeki azalma çok hoşuma gitti. 1080p 60 fps bir oyun benim için görsel şölen sunmaya yetiyor. Sonuçta minimum maliyetle kullanıcılara sunulmuş bir cihazdan düzenli olarak daha fazlasını beklemek pek mantıklı değil. Sanıyorum ki pandemi sürecinin de etkisiyle bu yıl için planlanan oyunlarda erteleme oldu. Önümüzdeki yıllarda yine çok güzel oyunlar çıkacaktır. O zamana kadar game pass kütüphanesinde bulunan oyunlarla vakit geçirmeye devam.

Oyunların en düşük potansiyelli konsola göre yapıldığını düşünmüyorum.
Oyun geliştiricileri böyle yapıyor. Bir çok kez belirtilen ve herkes tarafından bilinen bir durum. Grafik derken dediğimiz durum FPS ve çözünürlük değil. Detay seviyesi. Series S engeline takılınıyor.
Microsoft tüm etkinliklerinde amiral gemisi olarak Series X üzerinden tanıtım yapıyor zaten.
Evet, çünkü ana konsol o.

İyi bir internetin varsa ileriye dönük olarak da iyi bir konsol xCloud Game Pass'e dahil olacak cihaz güçsüz falan kalmayacak merak etme.

Oyun geliştiricileri böyle yapıyor. Bir çok kez belirtilen ve herkes tarafından bilinen bir durum. Grafik derken dediğimiz durum FPS ve çözünürlük değil. Detay seviyesi. Series S engeline takılınıyor.

Evet, çünkü ana konsol o.

Anladım hocam haklı olabilirsiniz çok hakim değilim. Ancak kafamdaki soru şu ki, yeni nesil Xbox ve Ps5 oyunlarının ortak oynanış videolarına baktığımda X ve Ps5 arasında herhangi bir fark göremiyorum, S için biraz daha düşük kaliteli görüntü sunuluyor sadece. Eğer sizin dediğiniz gibiyse bu durum Sony cephesi için de bir dezavantaj sunar. Microsoft düşük segment bir konsol yaptı diye Ps5 gerçek gücünü kullanamamış olacak çünkü.

Geri
Yukarı