Xbox Series S One X vs One S

Peki ben 7 bin e PC toplasam yine Series S daha mı iyi

3 yıl Game Pass alma olayı vardı 1000 TL'ye onu alırım + Series S daha iyi 7 bine toplayacağın sistem onu geçemez 10+ bin olması lazım minimum Ryzen 5500 RX6600 gibi.

Doğru diyorsunuz ama o kadar bütçwm yok

Game Pass al çok az vakit kaldı bununla Series S alırsın hatta konsolu almadan bunu almaya bak.

3 yıl Game Pass alma olayı vardı 1000 TL'ye onu alırım + Series S daha iyi 7 bine toplayacağın sistem onu geçemez 10+ bin olması lazım minimum Ryzen 5500 RX6600 gibi.

Game Pass al çok az vakit kaldı bununla Series S alırsın hatta konsolu almadan bunu almaya bak.
Sanirim 20dk ya game pass zamlanicak çok acele edin konu sahibi.

PS5/XSX TR deki birçok kişi için gerek olmayan aletler bence XSS alıp bu neslin sonuna kadar 1080p oyunumu oynar diğer yeni nesilde doğru düzgün 4K 60FPS oyun zevkini yaşarım XSX/PS5 4K 60 FPS düzgün oyun oynatmiyor.
Evet ama Series S'in de çok iyi bir performansı yok. Bu neslin sonuna kadar her oyunu 1080P 60 FPS oynatacağının da garantisi yok. Bir süre sonra 900p, 800p, 720p60 böyle böyle gider diye düşünüyorum. + olarak depolama büyük bir handikap. Oyun boyutları her gün artıyor. 2-3 oyun yüklesen o 512 GB dolacak, 512'nin hepsini de kullanamıyorsun çünkü bir kısmı sisteme ayrılır. Depolama için de ayrı para ödemek gerekecek veya yükle, oyna bitir sil, başkasını yükle, oyna bitir sil, sonra başkasını yükle yapmak gerekecek. Ama bütçe belli sonuçta başka yapacak bir şey yok. En mantıklı Series S yine.

Evet ama Series S'in de çok iyi bir performansı yok. Bu neslin sonuna kadar her oyunu 1080p 60 FPS oynatacağının da garantisi yok. Bir süre sonra 900p, 800p, 720P60 böyle böyle gider diye düşünüyorum. Artı olarak depolama büyük bir handikap. Oyun boyutları her gün artıyor. 2-3 oyun yüklesen o 512 GB dolacak, 512'nin hepsini de kullanamıyorsun çünkü bir kısmı sisteme ayrılır. Depolama için de ayrı para ödemek gerekecek veya yükle, oyna bitir sil, başkasını yükle, oyna bitir sil, sonra başkasını yükle yapmak gerekecek. Ama bütçe belli sonuçta başka yapacak bir şey yok. En mantıklı Series S yine.

Hocam series s + harici hard disk cok rahat idare eder Series S'in 720P'ye düşmesi xsx've PS5'in 1080P'ye düşmesi demek hocam bu konsol Starfield'ı 2K30 FPS acacak bu neslin performansının diğer nesillerden farkı yok asıl fark 10. nesilde olucak.

Hocam series s + harici hard disk cok rahat idare eder Series S'in 720P'ye düşmesi xsx've PS5'in 1080P'ye düşmesi demek hocam bu konsol Starfield'ı 2K30 FPS acacak bu neslin performansının diğer nesillerden farkı yok asıl fark 10. nesilde olucak.
Herhangi bir harici disk kullanılabiliyorsa iyi. Series S için özel olarak depolama satıyorlardı en son çok da pahalıydı o yüzden dedim.

Herhangi bir harici disk kullanılabiliyorsa iyi. Series S için özel olarak depolama satıyorlardı en son çok da pahalıydı o yüzden dedim.
Eğer Xbox özel SSD dışında bir depolama diski takarsanız sadece eski nesil oyunlar yüklenir. Yani yeni nesil optimizeli oyunlar sadece SSD'ye yükleniyor. Onlar da 5 bin lira falandı en son.

Series S'de kullanılabiliyor mu hocam önemli olan o.
Kullanılıyor.

Eğer Xbox özel SSD dışında bir depolama diski takarsanız sadece eski nesil oyunlar yüklenir. Yani yeni nesil optimizeli oyunlar sadece SSD'ye yükleniyor. Onlar da 5 bin lira falandı en son.

Hocam 2TB HDD alıp RDR gibi yeni nesil almamış oyunları orada oynayıp SSD üzerindende Forza Starfield gibi oyunlar oynanır hatta indirip HDD'ye atar orada saklar oynicakken SSD'ye atarsın bu işlemde 5-10 dakika sürüyor diye biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı