Xbox Series S sorunlu mu?

metehnn

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, şimdi Technopat Sosyal'de bir tartışma gördüm. Yazan şey, Xbox Series S alınır mı? Herkes alınır, F/P ürünü demiş ama bir kişi Xbox Series S alınmaz, düşük performanslı, gidici bir konsol diyordu. Bir de link vardı. Linke girdim ve en sevdiğim oyun Metro Exodus'un yapımcısı Xbox Series S tavsiye etmiyordu. Sonra linkten çıkıp yeniden okumaya başladım, sonra aynı kişi Yakuza Like a Dragon oyununu 900p çözünürlükte 60 FPS çalışıyor diyordu. Şaşırdım çünkü bu cihaz 120 FPS yani. Yeni çıkan oyunlarda da böyle olabilirmiş. Düşük konsol alınacaksa en az PS5 Digital sürüm alınır diyordu. Bunlar doğru mu? Çünkü bu yaz Xbox Series S alacağım ve bu şeyler biraz fikrimi değiştiriyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Xbox Series S termal macun diye bir şey mi var? Aradım Google da ama bir şey çıkmadı termal macun değiştirmessek düşük performans mı veriyor?
Fabrikada sürdükleri termal macun baya kalitesiz. Ve içini açtığımda termal macunun kurumuş olduğunu gördüm. Ayrıca senin için buraya video bırakıyorum. Dakika 8'de termal macunun ne kadar kuru olduğunu görebilirsin. Termal macun akışkan olmalıdır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sorunlu değil. Daha yeni Resident Evil Village de 2K/40-60FPS veriyor. Ona bir şey demiyorlar ama. 1080p 60FPS uzun müddet götürecektir. Yeni çıkan oyunlara bakınca hep 1200P-2K hatta 4K olarak görüyoruz. O oyunlar nasıl optimize edildi bilmiyorum. Pek uğraşılmamış olsa gerek. Bu arada Metro Exodus Ray Tracing açık 1080p 60FPS de çalışıyor. Ayrıca One X den güçlü bir konsol Series S.

@Kuscudayi o tabloya inandınız mı gerçekten?
1) Oyunda native 1440p çözünürlük söz konusu değil. Checkerboarding kullanılmış.
2) RT kapalıyken 53'lerin altına düşebiliyor. RT açıkken 27 FPS'e kadar düşüyor.
3) Diğer oyunların optimizasyonunda bir sorun yok. Bu oyunda kullanılan oyun motoru optimizasyon harikası ama hala vaat edilenler yok...

Yeni konular

Geri
Yukarı