Xbox Series S vs PS4

Kesinlikle Xbox Series S. Yeni çıkan Atomic Heart oyununun optimizasyonuna bakın. Gayet akıcı ve güzel grafikler ile çalıştırıyor. Ps4 çok eskidi tercihiniz Series S'den yana olsun bence ama güncel oyunlar beni bağlamaz ben Exclusive oyunlar oynayacağım diyorsan Ps 4 Slim al.

Series S daha güncel ve daha güçlü bir konsol. PS4 ile kıyas dahi götürmez. Bu kıyaslar da hep Sony'nin Series S bütçesinde yeni nesil bir rakip ürünü olmamasından kaynaklı.
Daha çok bizim ülkede fiyatlarının şişirilmesinden kaynaklı bence. Ps4 Slim cihazının fiyatı Series S ile, Ps4 pro cihazın fiyatı ise Xbox Series X ile yarışıyor.

Daha çok bizim ülkede fiyatlarının şişirilmesinden kaynaklı bence.
Alakası yok. Series S'in retail fiyatı 299, PS5'in 499 dolar. Sony'nin 299, hatta 350 dolar civarında Series S rakibi bir konsolu olsa yok satardı. Bizim ülkede çok büyük bir PS topluluğu var, PS kafe kavramı var, oyun kolu diyince akla direkt gelen PS kolu imajı var. Bu büyük PS etkisi yüzünden Xbox'a yabancı insanlar. Zaten hala o yüzden PS4 ile yeni nesil bir konsol kıyaslanıyor.

Alakası yok. Series S'in retail fiyatı 299, PS5'in 499 dolar. Sony'nin 299, hatta 350 dolar civarında Series S rakibi bir konsolu olsa yok satardı. Bizim ülkede çok büyük bir PS topluluğu var, PS kafe kavramı var, oyun kolu diyince akla direkt gelen PS kolu imajı var. Bu büyük PS etkisi yüzünden Xbox'a yabancı insanlar. Zaten hala o yüzden PS4 ile yeni nesil bir konsol kıyaslanıyor.
Tamam dediklerinizde doğrusunuz hocam fakat Ps5 ile Xbox Series X konsolların fiyatına bakın. Arada 4-5 bin TL oynuyor. Ps gereksiz yere abartılıyor. Bunun en büyük nedeni sizin belirttiğiniz gibi bizim ülkemizde Ps kültür gibi olmasından kaynaklı.

Ps düşük bütçeli konsol çıkarmak isteyeceğini pek zannetmiyorum zaten hali hazırda sattıkları konsollardan yeterince zarar ediyorlar. Xbox bu zararları Game Pass ile kapatmaya çalışıyor.

Son düzenleme:
Her iki konsolu yakın zamanda uzun süre aktif olarak kullandım. Series S çok daha modern ve güçlü. Exclusive yapımlar ile çok ilgilenmiyorsan Series S tercihin olmalı bence. Ek olarak Game pass gibi bir nimetin olduğunu ve çoğu ihtimalde playstation kanadından daha ucuza oynayacağını unutmamalısın.

Geri
Yukarı