Xbox Series S vs PS5

Arkadaşlar elimde 20000 TL civarı para var. Bu para ile Xbox Series S mi almalıyım yoksa tüm parayı PS5'e mi basmalıyım? Oyunlara verecek fazla param da yok. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.
Tavsiyem 20K bütçe ile pc almanız, oyunları büyük indirimlerle yada korsan oynayabilirsiniz.

Arkadaşlar series s alacağım hem paramın yarısı gitmemiş olur peki ithalatçı garantili alsam sorun olur mu?
Eğer konsol senden kaynaklı olmayan bir sebepten bozulursa geçmiş olsun. Onun dışında yabancı şirketlerin o kaliteli garanti sistemleri Türkiye'de pek yemiyor. Yani fiyat farkı çoksa ithalatçı almak problem olmayacaktır.

İş görecek webde gezinip ödev yapabileceğim var ama oyun konusunda 0

Nasıl oyun konusunda sıfır? PC ile konsol bu nesilden sonra neredeyse aynı şey. Konsol hissini yaşamak istiyorsan gamepad alıp takarsın. Series S almak yerine PC çok daha mantıklı. Hem daha iyi bir performans alırsınız hem de elinizin altında bir bilgisayar olur.

Nasıl oyun konusunda sıfır? PC ile konsol bu nesilden sonra neredeyse aynı şey. Konsol hissini yaşamak istiyorsan gamepad alıp takarsın. Series S almak yerine PC çok daha mantıklı. Hem daha iyi bir performans alırsınız hem de elinizin altında bir bilgisayar olur.
Ben bu sene köye gideceğim o yüzden taşınabilir olmasıda önemli benim için gtx 1650 li bi laptop 20000 tl civaro bide acerın o yüzden konsol daha mantık lı olur diye düşündüm

Benim hiç konsolum olmadı o konsol hissini deneyimlemek kutusundan çıkarmak istiyorum

İş görücek webde gezinip ödev yapabileceğim var ama oyun konusunda 0
Oyun kolu satın alırsanız aynı işlevi görür.

Ben bu sene köye gideceğim o yüzden taşınabilir olmasıda önemli benim için gtx 1650 li bi laptop 20000 tl civaro bide acerın o yüzden konsol daha mantık lı olur diye düşündüm
köyde takabileceğiniz serbest bir tv varmı ve internet?

Ben bu sene köye gideceğim o yüzden taşınabilir olmasıda önemli benim için GTX 1650'li bir laptop 20000 TL civaro bir de Acer'ın o yüzden konsol daha mantıklı olur diye düşündüm.

Laptop zaten alamazsın fakat güzel bir kasa toplayabilirsin. Taşınabilir bir şey istiyorsan konsol daha mantıklı o zaman.

Steam Deck fiyatlarını bilmiyorum lakin o fiyatlara bulunabiliyorsa Steam Deck'te taşınabilirlik anlamında iş görecektir. Konsolları kurcalamayı seviyorsan Windows kurup Game Pass PC'den de yararlanırsın.
Onun dışında @403377 haklı. PS tarafında PS4, Xbox tarafında Xbox 360'tan itibaren konsolların mimarisi ve işletim sistemi PC ile oldukça benzer. Zaten PS4 emülatörünün çoktan 100 küsür oyunu oynatabilmesinin sebebi bu. Mimariler benzer.

Geri
Yukarı