Xbox Series S vs Xbox One X

Series S. Yeni oyunlar zor çıkar X'e.

Çöp denemez aslında hala en güçlü konsollardan ancak Xbox gerekli desteği sağlamadı. Xbox'ın yaptığı yarı yolda bırakmak kısacası. Öyle olmasa hala çoğu X'e çıkmayıp S'e çıkan oyunu oynayabilirdiniz. (S Sahibiyim).
Xbox, One X 'e ilgi gösterse şu anda Series serisi şimdilerde yeni çıkardı.

İşte bazıları eski diye makineyi kötülüyor ama.

Series 2020 de çıktı One X 2018.

Bende One X kullanıyorum.
Kesinlikle kötülenecek bir makina değil ama Microsoft'un politikası yüzünden yeterince değeri görülmedi diyebiliriz, aslında görüldü ancak Microsoft batırdı.

Kesinlikle kötülenecek bir makina değil ama Microsoft'un politikası yüzünden yeterince değeri görülmedi diyebiliriz, aslında görüldü ancak Microsoft batırdı.
Aslında konsol dünyanın en güçlüsü olarak çıktı. Zamanında hiçbir konsolda 4K oynatmayı bırak video bile çalıştırılamazdı. Ama ilgilenilmedi.

Çöp denemez aslında hala en güçlü konsollardan ancak Xbox gerekli desteği sağlamadı. Xbox'ın yaptığı yarı yolda bırakmak kısacası, verdikleri vaatleri yerine getirmediler. Çöp dediğiniz konsol 4K Red Dead Redemption 2 açıyor. Öyle olmasa hala çoğu X'e çıkmayıp S'e çıkan oyunu oynayabilirdiniz. (S Sahibiyim).

Hocam tamam biliyorum da orada asıl sebep 8. nesil konsolların yani ilk başta çıkan PS4 ve Xbox One'ın tam oturmamasından kaynaklı. Microsoft ve Sony vasat donanımlarla nesle girerek hele Xbox One daha ilk yıllardan 900P'lere düşüyordu. 4K TV'ler yaygınlaştı ve bunlar 4K çıkış veremiyordu. Sonra Microsoft PS4'e bari denk olan One S'i çıkardı ve işte 4K olayı için One X'i çıkardı. Ama bakın PS4 Pro da One X de 4K konsolu değiller. 4K çıkışı destekliyorlar. Ben sizi anlıyorum mesela IPhone'larda ki "S" modelleri gibi desteği uzun olsa evet o zaman kıyaslar tercih yapardık bir SSD takıp Series S yerine tercih edilirdi çünkü oyun desteği devam edecekti. Ama biz oyuncular olarak oyuna bakarız. Konsol tarih olup rafa kaldırıldı bunu anlatmaya çalışıyoruz uçsun kaçsın 4K değil 8K çalıştırmış olsun zamanında bunlar bugün umurumuzda değil.

Hocam tamam biliyorum da orada asıl sebep 8. nesil konsolların yani ilk başta çıkan PS4 ve Xbox One'ın tam oturmamasından kaynaklı. Microsoft ve Sony vasat donanımlarla nesle girerek hele Xbox One daha ilk yıllardan 900P'lere düşüyordu. 4K TV'ler yaygınlaştı ve bunlar 4K çıkış veremiyordu. Sonra Microsoft PS4'e bari denk olan One S'i çıkardı ve işte 4K olayı için One X'i çıkardı. Ama bakın PS4 Pro da One X de 4K konsolu değiller. 4K çıkışı destekliyorlar. Ben sizi anlıyorum mesela IPhone'larda ki "S" modelleri gibi desteği uzun olsa evet o zaman kıyaslar tercih yapardık bir SSD takıp Series S yerine tercih edilirdi çünkü oyun desteği devam edecekti. Ama biz oyuncular olarak oyuna bakarız. Konsol tarih olup rafa kaldırıldı bunu anlatmaya çalışıyoruz uçsun kaçsın 4K değil 8K çalıştırmış olsun zamanında bunlar bugün umurumuzda değil.
One X 4K oyun çalıştırıyor.... PS4 PRO çalıştıramıyor.

One X 4K oyun çalıştırıyor... PS4 Pro çalıştıramıyor.

Tamam One X 1 numara konsol süper şahane mükemmel sarıl güzelce uyu bu gece hocam sen. Rüyanda 8K GTA 6'da oynatır One X.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tartışmaya ve detaylarda kaybolmaya hiç lüzum yok aslında. Tabi ki de Series S çünkü yeni nesil bir konsol. One X gibi eski jenerasyon konsollara olan oyun desteği geçen sene itibariyle son buldu. Bu zamandan sonra yeni oyunların gelmeyeceği eski nesil bir konsolu satın almak parayı çöpe atmakla aynı anlama geliyor.

Aramızda Xbox One veya One X kullanıcıları varsa alınmasın lütfen ama durum bu. Yeni nesil konsol alma imkanı varken eski nesil konsol alınmaz bu kadar basit.

Kaldı ki zaten Series S/X konsollar geriye uyumlu olduğu için önceki jenerasyon oyunları da destekliyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı