Xbox Series S/X vs. PlayStation 5

• Konuyu başlatan ceku
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 18
  • Görüntüleme 1B
Eğer ki bütçe açısından sizi zorlamayacak ise tabii ki de Series X almak daha mantıklı ( s ile kıyaslamadan ötürü PS5 bütçe aştığı için sizi) ama derseniz ki çok da kasmayayım ama yeni nesil oyunlarada bir göz atarım çok fazla oyun yüklemem bitirdiğimi silerim diyorsanız Series S gayet makul bir konsol çoğu izlediğim yerde 5 triple A ve 3 tane bağımsız oyun yüklenildiği halde yer kaldığı söyleniyordu o kadar azımsanacak bir depolama değil tabii 1 2 sene sonra yetersiz kalabilir. Bende düşünüyorum bu aralar kararsızım ama ya hiç almayacağım ya da alırsam Xbox Series S alabilirim. PC var ek olarak düşünüyorum Nintendo fiyat olarak da iyi ama oyunları çok pahalı, bir de drifting sorunuyla uğraşmak can sıkıcı olabilir herkes çok şüphe ediyor o durumdan.

Ben 1 2 sene değil de 3 4 sene götürmesini istiyorum. Merak ettiğim bir şey var ben 1080p Series X oynarsam bir sorun olur mu?

Ben 1 2 sene değil de 3 4 sene götürmesini istiyorum. Merak ettiğim bir şey var ben 1080p Series X oynarsam bir sorun olur mu?
Neden olsun sonuçta Series X 1080p de destekliyor daha rahat oynarsın sonuçta, daha güçlü bir konsol keşke benimde imkanım olsa X alabilsem, daha uzun ömürlü olur ayrıca.

Neden olsun sonuçta Series X 1080p de destekliyor daha rahat oynarsın sonuçta, daha güçlü bir konsol keşke benim de imkanım olsa X alabilsem, daha uzun ömürlü olur ayrıca.

Benim de pek imkanım yok 1 yıldır hem okul hem iş çok zorlandım ama şu an az bin TL kaldı. Umarım sende alırsın.

Benim de pek imkanım yok 1 yıldır hem okul hem iş çok zorlandım ama şu an az bin TL kaldı. Umarım sende alırsın.
Üstad biraz bende ki şımarıklık durumum öyle uçukta değil şükür diyelim birşey alma isteği oluyor borcum olmayınca, o yüzden böyle giriştim bi ama çok net olamadığım için, şuanlık durdum vazgeçtim gibi aslında switch lite düşünüyordum. Fakat bu drifting sorunu olunca garanti kabul etmiyor herhalde çekindim o yüzden almaktan. Yine en uygun diyeceğim o var tabi oyunları pahalı onunda. Series s aslında 3.700 4 falan olsa hakederde yine.

Üstat biraz bende ki şımarıklık durumum öyle uçukta değil şükür diyelim bir şey alma isteği oluyor borcum olmayınca, o yüzden böyle giriştim bir ama çok net olamadığım için, şu anlık durdum vazgeçtim gibi aslında Switch Lite düşünüyordum. Fakat bu drifting sorunu olunca garanti kabul etmiyor herhalde çekindim o yüzden almaktan. Yine en uygun diyeceğim o var tabii oyunları pahalı onunda. Series S aslında 3.700 4 falan olsa hakederde yine.

Hayırlısı olsun diyelim :)

Hocam merhabalar. Benim fikrimce 1080p de olsa güçlüyü alın gücünüz yetiyorsa. PS5 alacağım bende stok geldiği gibi ve ben de 1080'de kullanacağım bir süre.
7-8 yıl sorunsuz götürecektir.
Series S de bir mantık ama PS5 dijital de ülkemize girerse ne olur bilemem artık. Fiyatlar için bayağı değişken gözüyle bakıyorum ben şu anlık ama siz alana kadar her şey yerine oturmuş olur.
5 dijitali de ihtimale alın derim çünkü Series S'in üstüne 1000-1500 daha koyarak belki de alabileceksiniz ve çok daha güçlü yeni nesil bir cihaz olur elinizde ama anladığım kadarıyla zar zor biriktirmişsiniz paranızı ve çöp olsun istemem o yüzden oyun fiyatları yeni nesilde çok pahalı. Mecburen üyelik kullanmak zorundayız. Gamepass gibi bir nimet varken bence pek de gerisini düşünmeyin derim ben :)
1080p de olsa Series X alabiliyorsanız veya 5 diskli versiyon alın gitsin ikisi de 1080'i çerez gibi oynatır zaten. Ama 7-8 yıl boyunca hep 1080p ile oynayacağım derseniz ve oyunlara o kadar para vermem bana zengin bir kütüphane verin bir de sorunsuz bir cihaz işte o zaman Series S size uygundur.

Hocam merhabalar. Benim fikrimce 1080p de olsa güçlüyü alın gücünüz yetiyorsa. PS5 alacağım bende stok geldiği gibi ve ben de 1080'de kullanacağım bir süre.
7-8 yıl sorunsuz götürecektir.
Series S de bir mantık ama PS5 dijital de ülkemize girerse ne olur bilemem artık. Fiyatlar için bayağı değişken gözüyle bakıyorum ben şu anlık ama siz alana kadar her şey yerine oturmuş olur.
5 dijitali de ihtimale alın derim çünkü Series S'in üstüne 1000-1500 daha koyarak belki de alabileceksiniz ve çok daha güçlü yeni nesil bir cihaz olur elinizde ama anladığım kadarıyla zar zor biriktirmişsiniz paranızı ve çöp olsun istemem o yüzden oyun fiyatları yeni nesilde çok pahalı. Mecburen üyelik kullanmak zorundayız. Gamepass gibi bir nimet varken bence pek de gerisini düşünmeyin derim ben :)
1080p de olsa Series X alabiliyorsanız veya 5 diskli versiyon alın gitsin ikisi de 1080'i çerez gibi oynatır zaten. Ama 7-8 yıl boyunca hep 1080p ile oynayacağım derseniz ve oyunlara o kadar para vermem bana zengin bir kütüphane verin bir de sorunsuz bir cihaz işte o zaman Series S size uygundur.

Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Herkes ister PS5 ama malum bir listeye baktıgımızda 600 TL ve üzeri olması üzüyor stoklar istediğiniz zaman gelir umarım.

Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Herkes ister PS5 ama malum bir listeye baktıgımızda 600 TL ve üzeri olması üzüyor stoklar istediğiniz zaman gelir umarım.
İnşallah hocam bekliyorum bende. Vergi indirimi de olunca yurtdışı biraz mantıksız gibi geliyor artık.
Yeni fiyatları çok merak ediyorum
Bir Series X kullancıyı olarak kesinlik PS falan alma Series X daha iyi donanımlara ve hıza sahip.

Hocam Series X çok güzel bir cihaz ama o hızı geriye uyumlulukta geçerli.
Yeni nesil oyunlarda PS5 daha hızlı çok bariz fark olmasa da hissedilir derece yani.
Bakabilirsiniz AC Valhalla örneğin.
Konu sahibi arkadaş hangisini alırsa alsın bana göre ikisi de mutlu eder.

Geri
Yukarı