Xbox Series S'e geçmek

Bilgisayarım yok. Game Pass Ultimate alıp sizin de dediğiniz gibi EA, Bethesda ve inşallah COD oyunlarını oynamayı düşünüyorum. Ayrıca oyun kütüphanesinde istediğim/seveceğim bir sürü oyun var gözüküyor.
Bencede hocam en mantıklısı hatta uzun bir zaman sonra belki mk1 game pass'e gelebilir.

Bencede hocam en mantıklısı hatta uzun bir zaman sonra belki mk1 game pass'e gelebilir.
MK1 demişken hocam mesela ben MK1'i de çok merak ediyorum Mortal Kombat 11'i bitiren birisi olarak ama oyun PS4'e çıkmayacak. XBOX Series S'de oynanabilir olması benim için başka bir avantaj.

Game Pass'de adam akıllı oyun sayısı iki elin parmağını geçmez. PS Plus çok daha üstün bir hizmet ancak son zamlardan sonra adeta konsol sattıracak hale getirdi beni. Benim fikrim geçmeniz mantıklı Series S üzmez sizi.
Hocam "bir elin parmağı" cümlesi abartı olmamış mı sence? O kadar kaliteli oyun eklendi ve kaldırıldı. Hala daha da eklemeye devam ediyor. Hem ucuz hem de çift platfroma hizmet veriyor. EA Play oyunları da ek ücret olmadan oynanıyor. Daha ne olsun yani?

Game Pass'de adam akıllı oyun sayısı iki elin parmağını geçmez. PS Plus çok daha üstün bir hizmet ancak son zamlardan sonra adeta konsol sattıracak hale getirdi beni. Benim fikrim geçmeniz mantıklı Series S üzmez sizi.
Hocam ps kullanıcısı olduğunuzu bu kadar belli etmeseydiniz keşke. 500 Tane oyun var PC'De bir çoğu kaliteli mk11,sniperelite5 benzeri oyunlar var gta 5'De var şu an. PS Plus'un verdiği oyunları inceledim hem ps hemde xbox kullanan biri olarak xbox game pass çok daha üstün.

Hocam ps kullanıcısı olduğunuzu bu kadar belli etmeseydiniz keşke. 500 Tane oyun var PC'De bir çoğu kaliteli mk11,sniperelite5 benzeri oyunlar var gta 5'De var şu an. PS Plus'un verdiği oyunları inceledim hem ps hemde xbox kullanan biri olarak xbox game pass çok daha üstün.
MK11 bilgisayarda oynanmaz benim tercihime göre. Sniper Elite 5'de keza çok iyi bir oyun değil ortalama bir oyun. 10-15 tane iyi oyun var sadece evet iki elin parmağı kadar hala savunuyorum bu fikri. HITMAN serisi gayet güzeldi, DOOM serisi keza FIFA serisi, Skyrim ama çoğu Souls-like oyunu eksik hatta neredeyse hiç yok. Mortal Shell var sadece.

MK11 bilgisayarda oynanmaz benim tercihime göre. Sniper Elite 5'de keza çok iyi bir oyun değil ortalama bir oyun. 10-15 tane iyi oyun var sadece evet iki elin parmağı kadar hala savunuyorum bu fikri. HITMAN serisi gayet güzeldi, DOOM serisi keza FIFA serisi, Skyrim ama çoğu Souls-like oyunu eksik hatta neredeyse hiç yok. Mortal Shell var sadece.
Forza serisi, gears of war,mortal kombat, ultimated ile fifa , battlefield , crysis,ufc gibi bir sürü güzel oyun var PS kullandığınız için bunu diyorsanız bende ps kullanıyorum ama objektif bakınca xbox game pass çok daha üstün.

Forza serisi, gears of war,mortal kombat, ultimated ile fifa , battlefield , crysis,ufc gibi bir sürü güzel oyun var PS kullandığınız için bunu diyorsanız bende ps kullanıyorum ama objektif bakınca xbox game pass çok daha üstün.
PS Plus zamlanmasaydı iyi derdim ancak son zamlardan sonra Game Pass'in daha mantıklı olduğunu tabii ki biliyorum. Yine de Triple AAA açısından Ps Plus halen daha zengin diyorum.

Arkadaşlar 2018'den beri PS4 Slim kullanan birisi olarak artık ciddi ciddi Xbox Series S'e geçme zamanımın geldiğini düşünüyorum. Yeni oyunların PS4'e gelmemesi, çok pahalı oyunlar derken şimdi PS Plus fiyatlarını da görünce artık daha fazla PS4 ile devam etmek istemediğime karar verdim. Xbox Series S, eski oyunları oynatması (RDR1, AC1 gibi nostalji oyunlarını seviyorum), yeni çıkan oyunları desteklemesi, 4K kalite sunması ve Game Pass sistemi (PS Plus'tan çok daha iyi oyunlar var) gibi özellikleri ile beni cezbetti. Fakat bir sorun var, ben elimdeki 1TB PS4 Slim'i nasıl 10k civarı fiyata satabilirim? Xbox Series S alırsam yanına eafc24, Assassin's Creed serisi (ucuzmuş), RDR1 ve 3 aylık Game Pass Ultimate de almayı düşünüyorum. Bu saydıklarımı PS4 Slim'den gelen paraya alabilir miyim?

Önemsiz soru: Xbox Game Pass Ultimate'de GTA 5 var mı öyle gözüküyor :)
Öncelikle şunu söylemeliyim yolunuza Xbox'dan devam etmek sizin için daha mantıklı olacaktır. Zaten özel oyunların çoğunu da oynamışsındır. Konsolu nasıl kullanacağınızı bilmiyorum ama ister gamepass ile ister normal indirimlerden oyun kovalayarak kullanın gayet iyi olacaktır. Gamepass denildiği kadar kötü değil. Emin olun PS Plus'da Sony'nin kendi oyunları olmasa bu kadar övülmezdi. Zaten Microsoft'un kendi yaptığı oyunların çok büyük bir kısmı var 3. Parti oyunlar tarafında da benim için PS Plus'dan biraz daha iyi. Zaten Xbox'a geçtiğinizde oyun fiyatlarının bir kısmının PS'e göre daha ucuz olduğunu fark edeceksiniz. PS4 neslinden kalan sevdiğiniz oyunlar varsa bunların bazılarını FPS boost ile daha yüksek FPS ile oynayabilirsiniz. Zaten yeni nesil bir konsol olduğundan yeni oyunlar da çıkıyor. Xbox tarafında geriye dönük uyumluluk sayesinde PS4'te oynayamıdığınız birçok oyun var. Bu oyunları da FPS boost, Xbox One X enhanched (grafik ve çözünürlük iyileştirmesi), otomatik HDR, daha hızlı yükleme süreleri ile oynayabilirsiniz. Anlayacağınız Microsoft kendi eliyle remastered yapmış oluyor. Ayrıca bu oyunları indirimde 5-10 liradan rahatlıkla bulabilirsiniz. Yeni nesil oyunların çoğunda da 60 FPS zaten. Ayrıca bu konsolda hiçbir şekilde fan sesi duymazsınız. Konsolu alın yanına da 2 TB HDD alıp keyfinize bakın bence.

Geri
Yukarı