Xbox Series S'in fiyatı sizce nasıl?

Bahsettiğiniz konsollar Türkiye Piyasasına 2018 yılında girdiği için Xbox kuru sabitliyor. Keza PS4 oyunlarında da öyle. Bugün bu konsollar bu ülkeye 2020’nin Kasım kuru ile girecek. Fiyatlar da ondan dolayı dediğim gibi 4500-5000 arası olacaktır.
Bahsettiğim Xbox One X Cyberpunk Edition isimli konsol 2020 Haziran ayında ülkeye girmiştir ve satışı başlamıştır. Ve giriş fiyatı 8800 Türk lirasıdır. (Satın almayı düşündüğüm için sıkı takibe almıştım.) Ancak çok kısa bir süre içerisinde resmî satış fiyatı 4600 Lira olarak belirlenmiştir. Ve o günden beride bir artış göstermemiştir. Aynı şekilde Xbox One X Star Wars Jedi Fallen Order Bundle isimli konsol 2019 Kasım aylarında çıkmış olup o zaman ki kur ve gümrük vergisi olmaması nedeniyle bütçe dostu bir şekilde 2500 Liraya satılmıştır. Son dönemde gelen gümrük vergisi ve kur yükselişi ardından iki konsolunda fiyatı 4600 Lira olarak belirlenmiştir. Çıkış tarihleri arasında yaklaşık 8 ay bulunan konsollar şu anda resmî bir şekilde aynı fiyattan satılmaktadır.

@Atomikroboy hocam sizin dediklerinizi okuyunca gerçekten mantıklı geldi. Umarım dediğiniz gibi olur. Bu arada hocam siz Xbox Series S ve Xbox Series X Türkiye fiyatı hakkında tahmininiz nedir? Biliyorsunuz yurt dışı fiyatlar açıklandı.

@Atomikroboy hocam sizin dediklerinizi okuyunca gerçekten mantıklı geldi. Umarım dediğiniz gibi olur. Bu arada hocam siz Xbox Series S ve Xbox Series X Türkiye fiyatı hakkında tahmininiz nedir? Biliyorsunuz yurt dışı fiyatlar açıklandı.
Hocam ben elimden gelebildiğince piyasa üzerinden örnek vermeye çalışıyorum. 1 Ekim'de gümrük vergisinin %20'ye düşeceğini de hesaba katarak 300€ olan Xbox Series S'in 3600-3700 Lira civarında olacağı en kötü senaryoda 4000 Lira olacağı. düşüncesindeyim. Daha yüksek fiyata çıkarsa ki çıkmayacağını düşünüyorum, kısa süre içinde ucuzlayacaktır. (Xbox One X'in 2700'den 2000 Liraya düşüşü gibi.) Maalesef şu an piyasada 500€ olan bir konsol olmadığı için Xbox Series X için güçlü bir tahminim yok. Fakat emin olmamakla birlikte onunda 6400-7300 bandında olacağı düşüncesindeyim. Tabiki bunlar sadece tahmin. Hepimiz olabildiğince ucuz olmasını istiyoruz. Fakat önceki mesajlarımda da dediğim gibi bu tür durumlarda direk çeviriyi doğru bulmuyorum. Telefon pazarına dahi baktığımızda firmaların yerel fiyatlandırma yaptığını görebiliyoruz.

Yeni konular

Geri
Yukarı