Xbox Series X 4K oynayabilir mi?

metehan7700

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, aşağıda linkini bıraktığım televizyona sahibim. Xbox Series X alıp 4K 60 Hz oynamayı düşünüyorum. Xbox'un sitesinde yazılana göre 4K 60 Hz oynamak için bazı gereksinimlere ihtiyacı varmış televizyonun, bunlar:

• Çözünürlük: 3840 X 2160p.
  • Renk derinliği: Piksel başına 30 Bit (10 Bit)
  • Piksel kodlama: 4:2:0 veya 4:2:2

LG müşteri hizmetleri ile konuştum ve bu bilgileri istedim ancak bana sadece HDMI'nın 1.4 desteklediğini söylediler. Denemiş olan arkadaşlar varsa acaba 4K 60 Hz oynayabilir miyim?

Evet destekliyor. Yani oynayabilirsiniz. Yalnız upscale ettiğinden bazı noktalarda biraz tuhaf gözükebilir. Ayrıca bütün oyunlarda da stabil çalışmıyor.
PlayStation'dan bin kat iyi iş çıkardıkları kesin ama.

Evet destekliyor. Yani oynayabilirsiniz. Yalnız upscale ettiğinden bazı noktalarda biraz tuhaf gözükebilir. Ayrıca bütün oyunlarda da stabil çalışmıyor.
Oynanır ama Series X bazı oyunları upscale ediyor. Video izlerken 4K tabii ki.
Ama görüntü kalitesi yine de çok iyi Series X'in.
4K için alınabilecek en iyi cihaz bence.
Cevap verilmiş zaten, bence almalısınız, özel oyun takıntınız yoksa tabii ki.
Oynarsın tabii ki. HDMI 1.4 olması bir kayıp değil günümüzde bile 2.0 da 120 alınamıyor. 1.4 de hayli hayli 60FPS alırsınız.
Tabii ki oynanabilir, ben Xbox series S sahibiyim 2K 60 fps oynayabiliyorum.
Her birinize ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum arkadaşlar. Çok sağ olun.

Oynarsınız.
Çıkış anlamında Xbox gerçekten şu ana kadar yaptığı en sorunsuz çıkışı yaptı. Yanlış bilmiyorsam Xbox Series X/S'de kronik sorun derecesinde herhangi bir şey yok.
PlayStation 5, coil whine ve drift sorunları ile çıktı.
Sorunlar bir yana, PS de şu ana kadar çıkış oyunları anlamında en iyi çıkışını yaptı diyebiliriz.

PS de şu ana kadar çıkış oyunları anlamında en iyi çıkışını yaptı diyebiliriz.
Hala tatmin edici değiller.

Ayrıca Xbox, Gamepass ve PC platformuna yaptıkları yatırımlar için One neslini biraz suya gömdü ama aldıkları riske değdi; arkalarında sapasağlam bir ekosistem ve mükemmel fırsatlar yatıyor. Series X/S'in çıkışıyla, bünyelerine kattıkları stüdyolarla ve ellerinde olan hizmetlerle birlikte de ortalığı kasıp kavurdular.
Şimdi ise aynı şeyi PlayStation yapmaya çalışıyor. Aynı anda onlarca özel oyuna ayırdıkları bütçeden çok memnun oldukları söylenemez, PC platformuna taşınmaya da çalıştıkları için bu nesilde oyundan çok hizmet anlamında planları olacağını düşünüyorum. Yavaştan "konsol satma" amacını bırakıp Xbox gibi "oyunculara ulaşma" amacına kayıyorlar.

Bu nesil çok çekişmeli geçecek. "Özel oyunlara ilgin varsa..." devri kapanacağı için mutluyum, insanlar fazla saçmalıyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı