Xbox Series X mi Xbox Series S mi?

Series X’i yurt dışından alın. Emin olun uzun yıllarca 4K 60 FPS oyun deneyimi sunacaktır. Baktınız sıkıldınız. PS5 kullanan biri ile takas edersiniz ve PS oyunlarını deneyimlersiniz. Bu nesil konsolların son nesli olacak. Varken imkanınız 4000-4500 ₺ gibi bir fiyata Series X alın ve Gamepass ile yolunuza bakın. Series S önermeme sebebim ise ilerleyen zamanlarda 30 FPS’ye düşme olasılığının çok daha yüksek olması.

Ayrıca bende aynı şekilde yurt dışından konsol aldırtacağım ve bir sürü konum var. Şunu söylemek istiyorum ki Microsoft konsolların nereden alırsanız alın garantisi varken Sony konsollarda yok. Bu beni Playstation 5’ten caydıran bir etmen oldu.

Hocam Microsoftun Series S'i 1080P 30FPS olarak bırakacağını sanmıyorum kendi oyunlarında en azından. Diğer oyunlar için haklı olabilirsiniz, kaliteyi PS5-XSX'e göre belirleyen 3. parti oyunlar Series S'te 30 FPS çalışabilir ama o oyunları da dediğim gibi PS5'te alabilirim.

Dediğiniz gibi yurtdışından PS5 almak sıkıntılı, özellikle ilk mesajda yazdığım Dualsense'teki kronik problemler nedeniyle sıkıntılı olabilir bu aşamada. Yoksa yurtdışı Series S + TR PS5 dijital alana kadar yurtdışı Series X + PS5 dijital alınabiliyor.

Xbox nasıl değmez ya? Ne bu fanboyluk? Kişiye göre değişir. Bu kadar övmeyin bir firmayı...

Nasıl oyun yok? Ne bu fanboyluk?
5 Sene boyunca Xbox kullanan ben buna güldüm.Hocam ayrıca Ps4 ve Xbox konsollarını uzun süre kullandım şu anda yanımda Ps4 duruyor PlayStation>Nintendo>Xbox derim her zaman Gamepass'e de üye oldum çer çöp Steam'de 2 lira olan oyunlar dolu hep.
Oyun yok mu? Game Pass buna güldü.
Steam'da 2 lira olan oyunlar buna güldü.

@EnsarT57 PS4, Series X ve 2070S PC kullanıyorum. Aralarından en çok keyif aldığım Series X. Ayrıca Game Pass size güldü, Game Pass’deki en dandik oyunlardan Minecraft Dungeons PS Store’da 87 lira :D
Hocam bende Ps4,3060 Ti sistem kullanıyorum en çok Ps4'ten keyif alıyorum.Game Pass'te oha bu çok güzelmiş denecek 15 tane oyun yok Ps Plus Collection ve PlayStation Now çok daha iyi bu konuda.

Can Sungur da nasıl bir üst düzey zekaya sahipse...
Oradaki PC 1080p’de 70 FPS alıyor, XSX 4K’da 60 alıyor yani 3 kat daha çok yüke giriyor. Ayrıca oradaki PC 1000 TL daha da pahalı, komediden ibaret bir video. 2060’ın 4K 60 verdiği bir adet AAA oyun göstersenize :D
Tanımadığınız insanlara hakaret etmek ne kadar kolay. Herkesin 4K TV’si yok, herkes konsolda oyun oynamaktan hoşlanmıyor (ki bence de hedef alma gerektiren her türlü oyun konsollarda daha kötü deneyim sunuyor), yine herkes illa 4K oynayayım kafasında değil 1080p/2K gayet yeterli çoğu oyuncu için, GamePass yeni gelecek Microsoft Stüdyo oyunlarını ilk gün alacak evet ama onun dışındaki yeni oyunlar 500-600 liradan çıkıyor aynı PS’deki gibi. Düzgün bir bilgisayarı olmayan birinin 8300 TL’ye Series X almasındansa okulda, işlerinde vs kullanacak bir bilgisayara sahip olması birçok açıdan daha faydalı. 4K’dan tutup Series X övmek bu açıdan biraz hatalı.
Gümrük vergisi inmesine rağmen bence hala 4K TV + günlük iş bilgisayarınız yoksa Series X almak çok mantıklı değil Türkiye’den.

Başlık sahibine tavsiyem de ben olsam Series S + PS5 alırdım. PS3’ten beri biriken exclusiveleri üst üste koyun, Xbox’ın bu nesilde çıkarabileceği hangi oyun o koleksiyonu geçebilecek merak ediyorum.

Tanımadığınız insanlara hakaret etmek ne kadar kolay. Herkesin 4K TV’si yok, herkes konsolda oyun oynamaktan hoşlanmıyor (ki bence de hedef alma gerektiren her türlü oyun konsollarda daha kötü deneyim sunuyor), yine herkes illa 4K oynayayım kafasında değil 1080p/2K gayet yeterli çoğu oyuncu için, GamePass yeni gelecek Microsoft Stüdyo oyunlarını ilk gün alacak evet ama onun dışındaki yeni oyunlar 500-600 liradan çıkıyor aynı PS’deki gibi. Düzgün bir bilgisayarı olmayan birinin 8300 TL’ye Series X almasındansa okulda, işlerinde vs kullanacak bir bilgisayara sahip olması birçok açıdan daha faydalı. 4K’dan tutup Series X övmek bu açıdan biraz hatalı.
Gümrük vergisi inmesine rağmen bence hala 4K TV + günlük iş bilgisayarınız yoksa Series X almak çok mantıklı değil Türkiye’den.

Başlık sahibine tavsiyem de ben olsam Series S + PS5 alırdım. PS3’ten beri biriken exclusiveleri üst üste koyun, Xbox’ın bu nesilde çıkarabileceği hangi oyun o koleksiyonu geçebilecek merak ediyorum.
Xbox bile diyor bu konsol 4K için diye. Peki bu arkadaş neden 1080p’de test ediyor? Bu konsol zaten 4K için, 1080p değil. Ayrıca PS5’de sadece PS4 oyunları var, PS3 oyunları yok. Hala çok saçma, bu konsol oradaki PC’den 3 kat güçlü ve 1000 lira ucuz, şimdi oradaki PC daha mı iyi oluyor?
Ayrıca yanlışınız var, bu konsola 8300 verecek çoğu kişinin evinde 4K televizyon var, IGN’nin anketine bakabilirsiniz.
@EnsarT57 zevkler renkler bu, kişiye göre değişir. PS Now Türkiye’de yok, olsa çok güzel olurdu.
Ayrıca o videoda yalanlar akıyor, PC'deki Game Pass 25 lira falan değil, Xbox ile aynı fiyatta ve Xbox'da Ultimate alınca EA Play de geliyor. Üstün üstlük adamın bir yanlışı daha var, Xbox Game Pass'de PC'ye göre daha fazla oyun var ama Game Pass for PC daha iyi diyor adam. Bir de yalan söylüyor yani.
Tanımadığınız insanlara hakaret etmek ne kadar kolay.
Burada haklısınız, yanlış konuşmuşum.

Bende Series S almamayı düşünüyorum 3 yıllık Ulti olayı varmış 580 TL onu yapıp 3 yıl idare ettikten sonra PS5'e geçerim, sende öyle yap bence.

Kendi kullanmadım bir ara ben de almayı düşünüyordum araştırmalarıma yönelik bir yorum yapacağım. PS5 tabii ki de bu neslin en iyi konsolu, bunu okuduğum röportaj yapılmış yazılımcılar da söyledi, PlayStation'ın yazılım konusunda oyunlara kolaylık sağladığından dolayı daha iyi bir konsol olduğunu söylüyorlar. Yazılı olarak X daha iyi tabii ama izlediğim framerate videolarında PS5 daha stabil olduğunu gördüm, 4K TV yok ise almayacaksan da Xbox X almana gerek yok diye düşünüyorum. Eğer PS5'te alacaksan şimdilik bütçeni X'e çekmene gerek yok diye düşünüyorum Series S ile yoluna devam edebilirsin bütçeden yana sorun yok diyorsan tabii ki X al, sonrada PS5 alırsın. Grafiklere takıntın varsa s yeterli gelmeyebilir, kısılmış bayağı doğal olarak. Ama en sonunda kararı senin vermen gerek 1080P 2 k bana yeter görüntü olarak yeni nesil oyunları oynayayım yeter diyorsan s yok ben sağlam olsun 4K Tv'ye bağlayıp da oynarım diyorsan X oyunları da düşün. Gamepass fena değil yani fanboyluk yapmanın da bir anlamı olmadığını düşünüyorum herkes 600 700 TL veremez bir oyuna hem konsola vereceksin 8300 TL üstüne bir de her oyuna o kadar para... Abartmayalım Türkiye'de yaşıyoruz.

Xbox bile diyor bu konsol 4K için diye. Peki bu arkadaş neden 1080p’de test ediyor? Bu konsol zaten 4K için, 1080p değil. Ayrıca PS5’de sadece PS4 oyunları var, PS3 oyunları yok. Hala çok saçma, bu konsol oradaki PC’den 3 kat güçlü ve 1000 lira ucuz, şimdi oradaki PC daha mı iyi oluyor?
Videonun en başında kendisi belirtiyor zaten “Birçoğunuzun 4K TV/monitörünün olmadığını düşünüyorum, bu videoda söylediklerim 4K’sı olmayanlar için geçerli” diye. Bu varsayım doğrudur yanlıştır onu bilemem. Ben iki doktor çocuğuyum, bizim evimizde bile 4K TV yok. Bahsettiğiniz anket Türkiye için mi geçerli merak ettim okumak isterim. Ama Series X’in 4K avantajı konusunda ben de katılıyorum size, zaten denilecek fazla bir şey yok.

PS3’ten beri derken PS4’ün başından itibaren demek istemiştim. TLoU Remastered ile başlayarak. Benim ifade hatam.

2-3 yıl içerisinde PS5 alınacaksa (örneğin Pro modeli vs çıkarsa), bu birkaç seneyi Series X ile geçirebilirsiniz bence de. Ama sadece Series X alıp PS’den mahrum kalmaktansa, madem bütçeniz var S + PS5 alın kafanız rahat etsin.

Videonun en başında kendisi belirtiyor zaten “Birçoğunuzun 4K TV/monitörünün olmadığını düşünüyorum, bu videoda söylediklerim 4K’sı olmayanlar için geçerli” diye. Bu varsayım doğrudur yanlıştır onu bilemem. Ben iki doktor çocuğuyum, bizim evimizde bile 4K TV yok. Bahsettiğiniz anket Türkiye için mi geçerli merak ettim okumak isterim. Ama Series X’in 4K avantajı konusunda ben de katılıyorum size, zaten denilecek fazla bir şey yok.

PS3’ten beri derken PS4’ün başından itibaren demek istemiştim. TLoU Remastered ile başlayarak. Benim ifade hatam.

2-3 yıl içerisinde PS5 alınacaksa (örneğin Pro modeli vs çıkarsa), bu birkaç seneyi Series X ile geçirebilirsiniz bence de. Ama sadece Series X alıp PS’den mahrum kalmaktansa, madem bütçeniz var S + PS5 alın kafanız rahat etsin.
Bahsettiğim anket ABD için. Ve alanların %75'inde 4K TV var. Bu arada fanboy değilim, onu da söyleyeyim. XSX, PS4 ve PC kullanıyorum, bu sene içerisinde yanına PS5 eklemeyi düşünüyorum ve bunlardan birini seçseydim kesinlikle XSX olurdu seçimim.
Genel olarak nesillerde 3. parti oyunları Xbox, birinci partileri de PS'ten oynamayı tercih ederim.
Genel olarak size katılıyorum zaten.

Geri
Yukarı